?> Їх подвиг буде жити завжди! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
19.02.2006, рубрика "Соціальне партнерство"

Їх подвиг буде жити завжди!

Свій початок Всеукраїнська асоціація „Афганці Чорнобиля” бере із Славутича – міста енергетиків Чорнобильської АЕС.

У 1988 році колишні воїни-інтернаціоналісти, які будували місто і працювали на ЧАЕС, об’єдналися в клуб „Шураві”. 28 грудня 1991 року була створена Славутицька асоціація „Афганці Чорнобиля”, яка в березні 1992 року була зареєстрована.

Вона об’єднала ветеранів війни в Афганістані, учасників бойових дій та інших локальних військових конфліктів, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, з метою захисту соціальних прав та гарантії її членів, а також об’єднання зусиль з надання допомоги постраждалим, інвалідам, сім’ям загиблих та померлих.

2 серпня 1996 року на установчій конференції в м. Славутичі була створена Всеукраїнська Асоціація „Афганці Чорнобиля”. Таким чином асоціація об’єднала воїнів-інтернаціоналістів учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 15 областей України.

За період свого існування Асоціація провела понад 130 різних благодійних акцій.

Свою роботу Асоціація організує у тісній співпраці з ветеранськими та чорнобильськими громадськими організаціями: Українським Союзом ветеранів Афганістану, ВГО „Союз Чорнобиль України”, іншими громадськими організаціями.

Щорічно Асоціація проводить заходи до дня  введення військ в республіку Афганістан. У цих заходах брали участь учасники бойових дій, які виконували свій інтернаціональний обов’язок, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, голови відділень Асоціації, член Правління Асоціації Народний депутат України Г.О.Омельченко, та студенти Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Києво-Могилянської Академії, Міжрегіональної Академії управління персоналом. Головна організаційне навантаження у цих заходах лягало на Київське міське відділення Асоціації, яку очолює Анатолій Вовк.

музей 1

28 грудня минулого року було проведено покладання квітів до Меморіалу воїнам-інтернаціоналістам. З промовою виступив Народний депутат України Григорій Омельченко, який коротко розповів про свою участь у Афганській війні та інших локальних військових конфліктів.

Він розповів, що в Афганістані було задіяно близько 150 000 воїнів-українців. З них загинули – 3 000, 7 000 – повернулись інвалідами, померло понад 4 000 осіб, 750 жінок стали вдовами. Г.Омельченко у своїй промові закликав усіх пам’ятати подвиги воїнів-афганців, чиї долі були опалені вогнем війни.

музей 3

музей 4

музей 2

У 1995 році силами Української спілки ветеранів Афганістану на честь подвигу тим, хто загинув у цій війні, був збудований цей меморіальний комплекс. На цьому мітингу також виступили донька померлого учасника бойових дій в Афганістані Гриневича Сергія Вадимовича, який був нагороджений орденом „Червоної Зірки”. Вона подякувала керівництву Асоціації, яка надає посильну матеріальну допомогу сім’ї героя воїна-афганця.

Церква

Потім було організоване екскурсія в тематично-реліквійний експозиції „Трагедія та доблесть Афганістану”., яку провела старший науковий співробітник – Швець Ірина Миколаївна. Така експозиція діє тільки в Україні. У ній є, зокрема, особисті речі участників у війні Афганістану та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, членів екіпажу гелікоптера МІ-8 Ганжука М.А., який впав 2 жовтня 1986 року. Сім’ями екіпажу цього гелікоптеру Асоціація опікується з 1996 року.

Співаками В’ячеславом Кукобою та В’ячеславом Купрієнко – учасниками бойових дій в Афганістані був проведений концерт-реквієм, який вони самі написали. Керівництву музею були вручені квіти, сувеніри. Донькам Людмилі та Ліані Гриневич від Асоціації на спорудження пам’ятника їхньому батьку було вручено 1 000 гривень, які були зібрані членами Асоціації.

Олександр РЯБЕКА,
голова правління
Всеукраїнської Асоціації
„Афганці Чорнобиля

Надруковано «ПЧ» № 3 (27) лютий 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 19 февраля 2006 г. в 9:33
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта