?> 14 грудня – День вшанування учасників ЛНА на ЧАЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
19.01.2007, рубрика "Новини"

У Житомирі відзначено День вшанування учасників ЛНА на ЧАЕС

Згідно з Указом Президента України 14 грудня цього року вперше в нашій державі відзначався День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Він установлений  з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків катастрофи. Саме 14 грудня 20 років тому на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це стало найважливішим і переломним етапом у битві за життя мільйонів людей на планеті.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Житомирі пройшла низка заходів. Зранку відбулося урочисте покладання квітів на Старому Бульварі до меморіальної дошки, встановленої на будинку, де в 1979 - 1990 роках проживав наш земляк, державний діяч, міністр України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Георгій Готовчиць. У покладанні взяли участь голова обласної ради Ірина Синявська, перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Загривий, представники міської влади, громадськості. 

Живі квіти були покладені  також до підніжжя меморіалу „Чорний біль” на Крошні. А біля пам'ятного знаку “Пожежним, які врятували світ” відбувся мітинг скорботи, в якому взяли участь і ті пожежники, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, пройшли через атомне пекло. На сьогодні залишилося в строю лише 30 із 289 пожежників Житомирщини, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. 54 із них уже пішли з життя, 72 стали інвалідами. За мужність і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на ЧАЕС та усуненні її наслідків, орденом „Знак Пошани” нагороджено п’ятеро житомирських пожежників, ще 25 отримали медаль ”За відвагу на пожежі”

На мітингу виступив заступник голови обласної ради Микола Вашешніков. Він, зокрема, зазначив,  що  радіаційний смерч пронісся й по Житомирській області. Майже половина її території, 9 районів, м. Коростень опинилися у зоні радіаційного забруднення. Радіаційного впливу зазнали 735 пунктів з населенням майже 500 тисяч громадян.

Хвилиною мовчання і живими квітами вшанували учасники мітингу пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів від атомної смерті.

Прес-служба Житомирської ОДА

Опубликовано «ПЧ» № 1 (49) январь 2007

 

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 19 января 2007 г. в 8:16
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта