?> 15 родин виганяють із квартир у Києві | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.02.2008, рубрика "Дайджест, Наше право"

15 родин виганяють із квартир у Києві

Вони не встигли їх приватизувати

 15 родин виганяють із квартир у Києві

Кияни з будинку на проспекті Науки, 86 обговорюють, як захистити свої права. Зліва направо: ліквідатор чорнобильської аварії Віктор Ващенко, ”Відмінник енергетики України” Василь Гарізон і Людмила Лисюк, дружина ветерана Афганістану (фото: Людмила БАШКІРОВА)

”Не думав, що на старості мене викидатимуть на вулицю, — обурюється 63-річний Василь Гарізон із будинку на проспекті Науки, 86, що в Києві. — Такий безпрєдєл, і всім на це начхати. Виганяють тих, хто віддавав життя за цю країну: чорнобильців, афганців, ветеранів праці”.

Василь Зіновійович працював бригадиром на ”Південтеплоенергомонтажі”. Брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, отримав звання ліквідатора першої категорії. Нагороджений орденами Леніна та Жовтневої революції, знаком ”Відмінник енергетики України”, медалями. Нині він — інвалід, переніс операцію на серці.

Гарізон живе з 65-річною дружиною Лідією Денисівною та 39-річним сином у двокімнатній квартирі. Раніше їх будинок був гуртожитком ”Київенергобуду”. 16 років тому міська рада вирішила переобладнати його під житловий будинок.

— Інвесторами виступили 12 організацій, — Василь Зіновійович показує документи. — Серед них і наше підприємство.

Залежно від вкладених коштів інвестори отримали квартири. ”Південтеплоенергомонтажу” дісталось 15 із 60. Решту роздали афганцям, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам, працівникам інших підприємств, зокрема й ”Київенергобуду”.

— Ми отримали квартиру від міста, — каже 37-річна Людмила Лисюк, сусідка Гарізонів. — Стояли в пільговій черзі, бо чоловік  воював в Афганістані.

Заселили 5-поверхівку 1995-го. Приватизувати житло не поспішали.

— Не думали, що нас можуть викинути, — пояснюють люди.

Він вимагає, щоб заплатили 7,3 мільйона гривень

”Київенергобуд” збанкрутував — підприємство зводило атомні станції. Кілька родин спробували викупити свої помешкання, але не змогли отримати необхідні довідки.

— У зв’язку з банкрутством архівні документи не збереглися, — пояснили їм.

Позаторік на збанкрутілому підприємстві з’явився новий керівник — Андрій Ковеза. Він почав шукати об’єкти, які колись належали ”Київенергобуду”.

— Торік у липні заходить він до нас із заступником Георгієм Фальком, дільничним міліціонером і десятком охоронців, — згадує Василь Гарізон. — Це було вже майже вночі. ”По якому праву ви тут живете? Де ваші документи?” — питають. Ми показали ордер. А вони: ”Це не годиться! Тепер це приватна власність ”Київенергобуду”.

— Ультимативно заявляли: ”Або виселяйтесь, або винаймайте у нас квартири”, — додає Людмила Лисюк. — Тицяли під носа рішення Голосіївського райсуду. Ми не могли його оскаржити, бо термін для цього минув. А про той суд ніхто й не чув.

Його рішення змушувало 25 родин виселитися. У Василя Гарізона ускладнилася серцева хвороба, інші мешканці злягли з нервовими зривами. Поскаржилися до прокуратури. Та винесла протест на рішення суду. Засідання відновили. На одне з них прийшли всі сім’ї разом із дітьми.

— Як зайшли гуртом — яблуку було ніде впасти, — згадують люди. — Зчинили галас. Суддя Апеляційного суду відмінила рішення про виселення. Але Ковеза змінив позов і тепер судиться не з людьми, а з їхніми підприємствами. Вимагає, щоб вони заплатили 7,3 мільйона гривень.

Нині справу про будинок на проспекті Науки розглядає Вищий Господарський суд. 10 родин уже відвоювали свої помешкання.

Людмила БАШКІРОВА

"Газета по-українськи" 14 лютого 2008

http://gpu.ua/index.php?&id=208385

Надруковано "ПЧ" № 5-6 (77-78) лютий 2008 

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 29 февраля 2008 г. в 15:55
и размещена в разделе Дайджест, Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта