?> Звернення до фракцій ВРУ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.08.2015, рубрика "Новини"


Голові фракції
Партії «Блок Петра Порошенка»
Верховної Ради України
Луценку Ю.В.

Першому заступнику голови фракції
політичної партії «Народний фронт» Верховної Ради України
Тетерук А.А.

Голові фракції політичної партії
«Об’єднання «САМОПОМІЧ» Верховної Ради України
Березюк О.Р.

Голові фракції Радикальної партії
Олега Ляшка Верховної Ради України
Ляшку О.В.

Голові фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання
«Батьківщина» Верховної Ради України
Тимошенко Ю.В.

Останнім часом владою завдано нищівного удару по системі соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, сумнозвісним Законом №76, ініційованим Кабінетом Міністрів України, позбавлено будь-якого захисту кілька сотень тисяч постраждалих, у тому числі дітей, фактично беззахисними залишилися учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Інваліди-ліквідатори не можуть придбати життєво необхідні ліки за свої жалюгідні пенсії, які не лише не проіндексовані відповідно до зростання вартості життя, але ще й оподатковуються.

Серед українських чорнобильців дедалі утверджується думка, що органи влади саме за їхній рахунок намагаються латати бюджетні дірки, цинічно ігноруючи той беззаперечний факт, що завдяки подвигу ліквідаторів є сьогодні Україна, є Європа і, зрештою, живуть і процвітають особи, яких український народ наділив владними повноваженнями.
Більшість інвалідів і ліквідаторів страждають від цілої низки важких захворювань і змушені щоденно виборювати своє право на життя. Але складається таке враження, що влада такими своїми діями свідомо намагається якомога скоріше позбутися інвалідів, ліквідаторів, дітей, інших категорій потерпілих, сповідуючи людожерницький принцип: «немає чорнобильців – немає і проблем з їхнім соціальним захистом».

Лідери всеукраїнських громадських чорнобильських організацій – Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» - неодноразово зверталися до Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністра соціальної політики України,  прагнучи донести до можновладців найболючіші проблеми чорнобильців і своє бачення щодо шляхів їх вирішення.  Нажаль, на жодне з цих звернень не надано конкретної відповіді.  Тобто влада вперто не хоче іти на предметний діалог з рятувальниками України.

У зв’язку з цим прийнято рішення розпочати з 20 серпня 2015 року безстрокову акцію протесту чорнобильців під гаслом «Зупинити геноцид чорнобильців», з такими вимогами:

1. Прийняти постанову Кабінету Міністрів України про поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців та відновлення до 30-х роковин Чорнобильської трагедії норм статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, що діяла до 01.01.2008 року – згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп) про призначення пенсій інвалідам-чорнобильцям не нижче, ніж 10, 8, 6 прожиткових мінімумів відповідно для І, ІІ, ІІІ груп інвалідності.

2. Ініціювати законопроекти про посилення захисту вдів учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, а також дітей ліквідаторів, евакуйованих  і відселених  після досягнення ними повноліття.

3. Відновити бюджетну програму забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

4. Скасувати 15-ти відсотковий податок з пенсій чорнобильців, а також з працюючих інвалідів-чорнобильців.

5. Докорінно поліпшити забезпечення чорнобильців лікарськими засобами та виробами медичного призначення, а також забезпечити належне лікування в медичних закладах.

6. Прийняти рішення щодо забезпечення інвалідів-чорнобильців необхідним автотранспортом.

7. Прийняти погоджений з всеукраїнськими громадськими чорнобильськими  організаціями план заходів з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

8. Відновити Верховною Радою України дію конституційної редакції Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка діяла до 01.01.2008 року з урахуванням висновків рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп.

З урахуванням викладеного просимо про невідкладну спільну зустріч керівників фракцій парламентської коаліції Верховної Ради України з лідерами всеукраїнських громадських чорнобильських організацій – Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86».

Президент  Всеукраїнської  громадської організації  інвалідів  «Союз Чорнобиль України» Березін В.О.

Голова Правління ВГО «Всеукраїнське об'єднання Ветеранів Чорнобиля" Проскурін В.С.

Голова Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86" Колядін А.ФЗапись была опубликована: (ом) Суббота, 29 августа 2015 г. в 13:43
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта