?> Заява лідерів всеукраїнських громадських чорнобильських організацій (оновлено) | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

З А Я В А

лідерів всеукраїнських громадських чорнобильських організацій -

Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86»,

до всіх чорнобильців України

20 серпня 2015 року ми разом дали старт всеукраїнській акції протесту чорнобильців, яка розпочалася біля будівлі Кабінету Міністрів України.

Серед основних вимог резолюції, прийнятої учасниками акції, було докорінне поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців.

Протягом тривалої роботи з фахівцями і керівництвом Міністерства соціальної політики України нарешті ми підготували проект постанови про внесення змін до урядової постанови №1210. Основний зміст цього документу (розміщений на наших сайтах) полягав у збільшенні з 01 жовтня 2015 року мінімальних пенсій інвалідів-чорнобильців, зокрема,  530 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів І групи, 475 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІ групи, 420 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІІ групи, 200 відсотків прожиткового мінімуму для дітей-інвалідів.

Відновлення у повному обсязі вимог статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо мінімальних пенсій, відповідно 10 прожиткових мінімумів для інвалідів І групи, 8 прожиткових мінімумів для інвалідів ІІ групи, 6 прожиткових мінімумів для інвалідів І групи, ми погодили віднести до Дня 30-х роковин Чорнобильської катастрофи – 26 квітня 2016 року.

Ми заявили, що готові взяти обв’язок і відповідальність на себе за таке рішення.

Проте, як ми дізналися, Міністерство фінансів України готове було погодити такий проект постанови і для цього є відповідні фінансові ресурси, але Міністерство соціальної політики України спільно з представниками інших громадських чорнобильських організацій погодили зовсім інший проект постанови – про негайне поновлення норм статті 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - 6, 8, 10 мінімальних пенсій за віком відповідно для ІІІ, ІІ, І групи інвалідності, а також про негайну виплату усіх боргів по судах. Це і стало причиною того, що Міністерство фінансів України не погодило наш проект постанови,мовляв, нехай чорнобильці між собою домовляться.

Зважаючи на таку позицію центральних органів влади 13 жовтня 2015 року ми розповсюдили заяву про те, що підтримуємо негайне відновлення статті 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і виконання усіх рішень судів.

Враховуючи викладене, закликаємо наші обласні організації, колективних членів  наших організації, усіх чорнобильців України взяти участь в акції протесту біля будівлі Міністерства соціальної політики України 20 жовтня 2015 року, початок о 10 годині.

Лише спільними діями ми зможемо захистити своє право на життя.

Президент Всеукраїнської  громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»

Березін В.О.

Голова  Правління ВГО   «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля»

Проскурін В.С.

Голова Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86".

Колядін А.Ф

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 15 октября 2015 г. в 16:14
и размещена в разделе Новини, Новини Спілки "Чорнобиль-86".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта