?> 18 липня воїни-”чорнобильці” прикарпатського батальйону хочуть зустрітися у Новиці Калуського району | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.06.2012, рубрика "Підрозділ № 6033"

18 липня воїни-”чорнобильці” прикарпатського батальйону хочуть зустрітися у Новиці Калуського району

Юрій Тимощук

Газета ВІКНА, 2012.06.25

Як повідомив Вікнам online голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль» Ярослав Олійник, 18 липня виповнюється 26 років з часу прибуття у Чорнобильську зону воїнів Івано-Франківського протипожежного батальйону спецпризначення (в/ч 6033), сформованого за розпорядженням уряду СРСР на принципах воєнного часу, для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

— Обласне  управління МНС з перших днів  було причетним до його діяльності. Саме його фахівці з 14 по 17 липня 1986 року на полігоні цивільної оборони місцевого колгоспу у селі Новиця Калуського району навчали азам поведінки воїнів-прикарпатців, призваних із запасу, в обстановці підвищеної радіаційної небезпеки, — зазначає Ярослав Олійник.

Міністерство з надзвичайних ситуацій опікувалося  долею підрозділу у весь період його роботи у зоні відчуження: надавало реальну матеріальну та моральну підтримку нашим побратимам під орудою Василя Дурдинця. За 48 днів і ночей прикарпатці здійснили 1057 людино-виїздів на четвертий реактор, взяли посильну участь у спорудженні «Саркофагу», приборкали десятки пожеж у зоні відчуження, що тоді за рівнем небезпеки справедливо називалися «малими Чорнобилями».

Івано-Франківське обласне громадське об’єднання «Прикарпатбат Чорнобиль» має намір звернутися до керівництва Територіального управління МНС в Івано-Франківській області підтримати ініціативу щодо проведення 18 липня 2012 року зустрічі воїнів батальйону  у селі Новиці Калуського району.

— Приїзд  колишніх воїнів батальйону з усіх міст та районів області  ми присвятимо  пам’яті  наших 63-ох  побратимів, що пішли завчасно з життя,у безпечуючи здоров’я інших. — переконаний Ярослав Олійник. — Це буде захід наших спогадів та уроком психологічної підготовки  для нинішніх рятувальників.

http://vikna.if.ua/news/category/if/2012/06/25/9321/view

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 29 июня 2012 г. в 21:30
и размещена в разделе Підрозділ № 6033.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта