?> 20 років після Чорнобиля | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.04.2006, рубрика "Новини, Чорнобиль і світ"

Італійці вшановують пам’ять про чорнобильську трагедію

11 березня у чарівному італійському містечку Маростіка (провінція Віченца) відбулась наукова конференція „Скривджене людство: 20 років після Чорнобиля”.

Ініціаторами її проведення та організаторами виступили благодійно-культурна асоціація “Іль Понте – Міст”, Інститут досліджень історії суспільства та релігії м. Віченца, міські адміністрації Кальдоньйо та Маростіки. Значну роль в організації цього заходу відіграла наша землячка, професор, завідувачка кафедрою україністики університету „Ла Сап’єнца” (Рим), відомий літературознавець Оксана Пахльовська. Серед учасників конференції  були представники й інших університетів Італії, зокрема „Ка Фоскарі” (Венеція) та університету м. Тренто. Взяв участь в його роботі письменник і філософ з Великобританії Маріо Петруччі та запрошена організаторами делегація з України у складі Юрія Щербака (Надзвичайний і Повноважний посол України), Юрія Шаповала (Інститут політичних та етнонаціональних досліджень (Київ)) та Наталії Барановської (Інститут історії України Національної академії наук України).

В старовинній залі замку Маростіки в присутності великої кількості людей – науковців, викладачів, студентської і шкільної молоді, мешканців міста конференцію відкрив мер містечка професор Альчіде Бертаццо. Привітати учасників конференції з Риму приїхав посол України в Італії Георгій Чернявський.

Конференція тривала з 10 до 19 години. Присутні з великою увагою дослухалися до виступаючих та активно реагували на почуту інформацію з найрізноманітніших питань. Про партійно-державне керівництво і КДБ під час катастрофи доповідав Юрій Шаповал; про ситуацію в Україні після Чорнобиля – Наталія Барановська; про наслідки Чорнобильської катастрофи для ХХІ століття – Юрій Щербак; антропологію ризику у Чорнобильській катастрофі аналізувала Еліза Джеремія; питання екології – Сільвія Бертаццо. Про емоційний аспект катастрофи та її впливи на літературний процес доповіла Оксана Пахльовська, а представник консорціуму „Віченца енергія” Андреа Гаспарелла говорив про бачення італійськими фахівцями проблеми чистих видів енергії на майбутнє. Великий внесок у взаємопорозуміння українських та італійських учасників конференції вніс своїми блискучими перекладами один з її організаторів з української сторони, віце-президент благодійного фонду „Корда” (м.Київ) Андрій Омельянюк.

Величезне враження на присутніх справило читання фрагментів сценарію Ліни Костенко „На 800-ліття Чорнобиля” італійською мовою, яким і закінчилась робота конференції.

Завдяки зусиллям Франчески Ломастро, президента асоціації “Іль Понте – Міст”, з 10 березня до 1 травня у Калдоньйо в старовинній віллі роботи архітектора Андреа Палладіо працюватиме мистецько-документальна виставка про чорнобильську трагедію, створена відомим художником і дизайнером, який брав участь в оформленні національного музею „Чорнобиль” в Києві, Анатолієм Гайдамакою. Там же представлено фотовиставку Ігоря Костіна, чорнобильські роботи якого широко відомі в світі.

Організація всіх цих заходів свідчить про співпереживання італійської громади з постчорнобильською Україною та її великий інтерес до нашої країни.

Наталія БАРАНІВСЬКА,
канд. історичних наук

Надруковано «ПЧ» № 7 (31) квітень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 26 апреля 2006 г. в 9:54
и размещена в разделе Новини, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта