?> 28 червня – День Конституції України! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
28.06.2004, рубрика "Слово редактора"

28 червня – День Конституції України!

Цей день наштовхує до роздумів.

Пригадуються радянські Свята Демократії. Ці дні у різні роки змінювалися. Як для мене, то у пам'яті залишився День Конституції – 5-го грудня.
Багато було прав і гарантій у всіх радянських конституцій. Була безкоштовна медицина, освіта, житло. Не для всіх однаково все було, але було. Не треба все це перекреслювати...
Але я хочу сказати про те, чого не було. У радянські часи. Не було саме Демократії, точніше була вона лише один День. Згадується, як солдати в армії були рівними навіть з генералами в цей день.
Демократії не могло бути тому, що не було СВОБОДИ а ні слова, а ні думок, а ні віри. Саме в цьому було фальш і лукавство всіх радянських конституцій.

У будь якій державі День Конституції – НАЦІОНАЛЬНЕ СВЯТО. Так повинно бути і в нашій країні. Сама наявність цієї Конституції – велике досягнення Народу України. Виникла вона не на порожньому місці. Ми повинні згадати здобутки державності в роки Київської Русі, повинні згадати, як в часи козаччини виникла конституція Пилипа Орлика. Це не його провина, що вона не була впроваджена в життя. Але вона лишилась в історії. Згадаємо і конституцію Української Народної Республіки від 09.01.1918 року.

161 статтю містить Конституція України від 28.06.1996 року, і саме 161-ю статтею призначено день прийняття конституції Верховною Радою України вважати державним святом – Днем Конституції України.

Конституція містить у собі не тільки права (свої права треба знати всім!), але і обов’язки як держави перед громадянами, так громадян перед державою. Наведу лише два приклади:

Стаття 22. ... Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 46. Громадяни мають право на соціальний захист... Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Чи не відчуваєте ви, чорнобильці, ту згадану раніше радянську фальш і лукавство? Чи не пригадуєте ви, як Верховна Рада України (!!!) призупиняла дію статей Чорнобильського Закону? Чи не відчуваєте, як недостатньо фінансується наш Чорнобильський Закон (на 19% от необхідного у цьому році!)? Згадайте, коли в останній раз індексувались чорнобильські пенсії!

Тому, щоб КОНСТИТУЦІЯ не була ДЕКЛАРАЦІЄЮ, висновок такий:

Конституцію треба поважати всім!

Конституцію треба захищати нам самим!

Конституція повинна працювати!

Тоді вона буде Святом для всіх. ЗІ СВЯТОМ вас!

Анатолій КОЛЯДІН,

Надруковано «ПЧ» №6/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 28 июня 2004 г. в 13:19
и размещена в разделе Слово редактора.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта