?> 8 497 гривень на дитину | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.03.2005, рубрика "Наше право"

Допомога по народженню дитини складе 8 497 гривень

В'ячеслав Кириленко: з 1 квітня почнеться диференціація пенсій, а допомога по народженню дитини складе 8 497 гривень

Міністр праці та соціальної політики України В’ячеслав Кириленко заявив про намір уряду найближчим часом внести до Верховної Ради законопроект, який передбачає істотне збільшення соціальних виплат різним категоріям громадян.

“Це зміни до семи законів, які регулюють питання пенсій, одноразової допомоги по народженню дитини, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги малозабезпеченим сім’ям”, - повідомив В’ячеслав Кириленко в інтерв’ю прес-службі Мінпраці.

“Ми підходимо до цього законопроекту системно, оскільки розуміємо, що треба швидко і якісно розв’язувати проблеми величезної кількості вразливих категорій наших співвітчизників”, - сказав міністр, відзначивши, що новий уряд дістав у спадок від минулої влади розбалансованість державних фінансів та інші економічні проблеми.

“Сьогодні ми, з одного боку, знаємо, звідки взяти додаткові кошти, а з іншого - вносимо пропозиції про їх розподіл між пенсіонерами, самотніми матерями, багатодітними сім’ями тощо. Ми розраховуємо на повну підтримку цього закону з боку суспільства”, - заявив В’ячеслав Кириленко.

“Пенсії будуть виплачуватися на рівні не нижче прожиткового мінімуму, а сам мінімум встановлюватиметься на кожен квартал, що дозволить захистити соціальні виплати від інфляції. Враховуючи справедливі звернення пенсіонерів, ми скасуємо запроваджену попереднім урядом пенсійну „зрівнялівку” і починаємо відновлювати диференціацію пенсій”, - заявив В’ячеслав Кириленко. Зокрема, пропонується вже з 1 квітня диференціювати пенсію для п’яти мільйонів найбільш вразливих пенсіонерів - інвалідів І та ІІ груп, ветеранів війни, людей, які мешкають у складних умовах. У другому півріччі 2005 року пенсія буде диференційована й решті восьми мільйонам пенсіонерів.

“Таким чином, ми розпочнемо давно назрілий процес нарахування справедливих пенсій”, - сказав міністр праці та соціальної політики.

В’ячеслав Кириленко також запевнив, що уряд виконає зобов’язання про кардинальне підвищення допомоги по народженню дитини.

“Ми пропонуємо розбити цю суму – 8 497 гривень - на дві частини. Понад 3 300 гривень мама або тато отримуватимуть відразу після народження дитини, а решту - протягом року рівними частинами, в порядку, який буде визначено урядом окремо”, - повідомив Кириленко, підтвердивши, що в разі підтримки законопроекту парламентом нові розміри допомог почнуть виплачувати вже з 1 квітня цього року.

За словами міністра, законопроект передбачатиме й інші новації, зокрема, збільшення в чотири рази – до 100 відсотків прожиткового мінімуму - допомоги на дітей-сиріт.

Прес-служба Мінпраці 

Надруковано «ПЧ» № 3(15) березень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 5 марта 2005 г. в 16:46
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта