?> Афганцям і чорнобильцям збільшать допомогу | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.10.2011, рубрика "Дайджест"

Афганцям і чорнобильцям збільшать допомогу

Анастасія РЯБОКОНЬ

"Газета по-українськи" №1297 за 05.10.2011.

Уряд підписав два меморандуми про співробітництво з Українською спілкою ветеранів Афганістану та організацією "Союз Чорнобиль України". Зазначили, що пільги учасникам бойових дій і ліквідаторам аварії на ЧАЕС збережуться. Деякі соціальні виплати піднімуть.

Із наступного року Кабмін зобов'язався збільшити на 20% пенсії інвалідам війни, членам сімей загиблих — на 30. Щомісячне пожиттєве утримання членів сімей померлих інвалідів Другої світової війни збільшать на 23%. Ліквідаторам аварії на ЧАЕС обіцяють збільшити виплати на 25%, виділити 155,5 млн грн на їхню реабілітацію і 50 млн грн на будівництво житла. Серед домовленостей — на 40% покращити забезпечення інвалідів візками і протезами.

— У меморандумі йдеться про підвищення пенсій інвалідам війни в Афганістані та чорнобильцям. Інші 14 соціальних категорій залишаться сам на сам із владою, — коментує Петро Рябенко, юрист організації воїнів-афганців "Ніхто крім нас".

Петро Рябенко звертає увагу, що меморандум підписав голова Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький, який не може представляти інтереси всіх афганців.

— Червонописький продався владі, бо на зустрічі говорили про фінансування його організації з бюджету. Виділяють їм 3 мільйона гривень, — каже Петро Рябенко. — Але установа лише за назвою створює враження, що представляє інтереси афганців. За статутом членом цієї організації може стати будь-який українець, навіть якщо він узагалі не служив.

14 вересня ветерани-афганці та чорнобильці провели мітинг під Верховною Радою. Прорвалися всередину. Вимагали відкликати урядовий законопроект, за яким Кабмін на свій розсуд мав встановлювати пільги для 16 категорій населення.

http://gazeta.ua/articles/politics-newspaper/_afgancyam-i-chornobilcyam-zbilshat-dopomogu/402970

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 5 октября 2011 г. в 6:14
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта