?> Besame mucho | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.01.2006, рубрика "Музика"

Автор вмирає, але кохання залишається назавжди

Якщо Бог справді забирає до себе кращих, то в черговий раз ми переконалися у цьому.

Рік тому померла композитор та виконавець Консуело Веласкес.

c_vel

"Besame mucho"

Besame, besame mucho,

Como si fuera esta noche la ultima vez.

Besame, besame mucho,

Que tengo miedo perderte, perderte despues.

Quiero tenerte muy cerca,

Mirarme en tus ojos, verte junto a mi.

Piensa que tal vez manana

Yo ya estare lejos,

Muy lejos de aqui.

Besame, besame mucho,

Como si fuera esta noche la ultima vez.

Besame, besame mucho,

Que tengo miedo perderte, perderte despues.

Бесаме мучо (Целуй меня крепко)

Тонкая нить,
Рук твоих прикосновенье,
Мне не забыть
В голосе твоем волненье.

Только зачем
Гаснет свет и все иначе?
Наша любовь
Ничего уже не значит.

Бесаме, бесаме мучо.
Я ухожу, так будет лучше.
К берегам другим плыву я,
Туда, где нет тебя.

Бесаме, бесаме мучо.
Я ухожу, так будет лучше.
К берегам другим плыву я,
Туда, где нет тебя.

Тенью прошла.
Между нами ночь желаний.
Ночь унесла
Крик последний и печальный.

Я за собой
Навсегда закрою двери.
Сердце мое
Твой навек покинет берег.

Згідно даних опитувань, проведених музичними критиками різних країн, мексиканська пісня "Бесаме мучо" ("Цілуй мене міцніше") увішла до десятки найпопулярніших композицій XX сторіччя. Вона виконувалась на 120 мовах у понад ста країнах. Загальний наклад дисків та касет з її записом перевищив 100 млн. екземплярів.

Всесвітньовідомі та менш популярні виконавці включали її до свого репертуару.  Її співали Пласідо Домінго на оперній сцені; її співає відомий американський хор Рея Коніффа; з цієї пісні "Бітлз" починали свою кар”єру, її співали Елвіс Преслі, Елла Фітцджеральд, Луї Армстронг, Державний хор Радянської Армії під управлінням Олександрова.

Цю пісню авторка написала в 1941 році, будучи юною нецілованою п”ятнадцятирічною дівчиною, а за три роки пісня "Besame mucho" стала переможцем першого хіт-параду в США.

Майбутній смарагд народився у Мексиці в м. Сапотлан ель Гранде, Халіско 29 серпня 1924 року. Пізніше родина перебралась до м. Гваделахара, где минуло її дитинство та юність.

Батьки - Ісаак Веласкес дель Вальє та Марія де Хесус Торрес Ортіс де Веласкес. Після передчасної смерті батьків її вихованням та освітою займались дядько та тітка по материнскій линії. З дитинства її пристрастю була музика. Займатися музичною освітою із нею почав Р. Серратос. Кращим другом для неї стало фортепіано, на якому вона рано почала створювати пісні. Консуеліта швидко навчилась інтерпретувати почуті мелодії. Згодом був переїзд до Мехіко, куда Р.Серратоса призначили директором музыкальной школы, яку й закінчила Консуело Веласкес. В 16 років вона вже стала вчителем фортепіано. Її перші композиції народились з імпровізацій і, тим не менш, згодом вона стала відомим композитором.

Головна пісня свого життя була написана під впливом почутої арії з опери "Goyescas", написаної відомим іспанським композитором Енріке Гранадос - (1867-1916). 1944 року "Бесаме мучо" стала першою мексиканською піснею, яка перемогла в хіт-параді, що проходив у Нью- Йорку. Песнею номер один "Бесаме мучо" стала після виконання Джиммі Дорсі та його оркестром. Впродовж трьох місяців ця пісня знаходилась на вершині популярності в США, Європі, Азії та Латинській Америці.

За 60 років творчої діяльності Консуело Веласкес написала велику кількість чудових пісень, таких як „Любити та жити", "Качито", "Будь щасливим", та інші музичніх твори - сонати, ораторії і навіть симфонії, але в історию латиноамериканської та світової музики вона увішла перш за все як автор "Бесаме мучо".

Саме ця пісня забезпечила їй безбідне життя. Адже сеньора Веласкес отримувала певний відсоток за кожне її виконання, чи то в концерті, кінофільмі чи на телебаченні.

Останні роки митець вела усамітнене життя. Двадцять п”ять років тому вона втратила палко коханого чоловіка, простого мексиканця. Жила у невеличкому будиночку на околиці Мехіко разом із сином-художником.

Історія життя та успіху пані Веласкес доводить – феномен Моцарта не поодинокий. Природа щедро дає кожному із нас, але не кожен користується цим даром. Один все життя працює бухгалтером, а після роботи пише вірші, інший закопує свій талант у землю й живе у матеріальному світі. А хтось пише „Бесаме мучо”, „Богемську рапсодію”, або „Історію кохання”...

Валерій СЕРДЮК

Надруковано «ПЧ» № 2 (26) січень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 18 января 2006 г. в 11:21
и размещена в разделе Музика.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта