?> Боротьба за права | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
19.01.2010, рубрика "Дайджест"

Кожна десята скарга до Європейського суду – від українців

Евросуд

Україна входить до п’ятірки держав, що лідирують за числом звернень до Європейського суду з прав людини. Попереду Росія, Туреччина і Румунія.

Нині на розгляді у Страсбурзі перебувають 8 тисяч заяв від українських позивачів, передає "Радіо Свобода".

Юрисдикція Європейського суду з прав людини поширюється на всі держави-члени Ради Європи, які ратифікували конвенцію про захист таких прав. Одна з цих держав - Україна. І майже кожна десята скарга до Страсбурга надходить саме від українських позивачів.

Однією ж із найпоширеніших скарг, з якою українці звертаються до Європейського суду з прав людини, стосується порушення права на справедливий судовий розгляд (це стаття 6 Європейської конвенції з прав людини).

"Також це право на власність, невиплата заробітних плат, стаття 3 - "Жорстоке поводження", незаконне затримання або позбавлення волі (стаття 5)", - додав правозахисник Дмитро Гройсман.

Скарги громадян країн-членів Євросоюзу до Європейського суду з прав людини також надходять нерідко. За останній рік виграли справи позивачі з Фінляндії, Італії, Польщі, Румунії та Великої Британії.

Держави, що входять до складу ЄС і найчастіше фігурують у зведеннях Європейського суду з прав людини, - це Румунія, Польща, Греція, Словенія, Франція, Італія та Великобританія.

За останнє десятиріччя понад 600 порушень прав людини, обумовлених Конвенцією та задоволених Судом, було зареєстровано щодо Польщі.

Зокрема, громадяни країн-членів Євросоюзу скаржилися на затягування справ у національних судах, умови утримування у в'язницях, також справи стосувалися порушень, пов'язаних із майном чи нерухомістю.

Найбільша частина звернень громадян країн Європейської співдружності - це скарги другого або третього - найнижчого рівня важливості (за умовною юридичною шкалою).

Минулими роками доволі частими були, скажімо, скарги на тортури у в'язницях Кіпру чи Бельгії. Інші позови, що нерідко надходили до Страсбурга, стосувалися примусового вивезення іммігрантів за межі країни. Тут, насамперед, йдеться про Італію та Великобританію.

Щоправда, лише близько 4% скарг Європейський суд з прав людини бере до розгляду, зазначають правозахисники. Так стається, бо позивачі часто порушують вимоги подачі заяви - або поспішають і звертаються до Страсбурзького суду раніше, ніж вони вичерпають усі засоби судового захисту у себе в державі, або навпаки, запізнюються і позиваються до Європейського суду пізніше, ніж через 6 місяців після рішення вітчизняної Феміди.

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

Ужастик _ 18.01.2010 21:03

1356И вы ещё удивляетесь,почему народ не хочет голосовать за Ю.В. и В.А.

Славік Бігун _ 18.01.2010 17:23

Насправді ж, на розгляді в Суді більше 10 000 "українських" заяв - гляньте останню статистику: http://www.echr.coe.int/NR/rdonlyres/BBFE7733-3122-40F5-AACA-9B16827B74C2/0/Pending_applications_chart.pdf

Загалом же бл. 120 тисяч "заборгованих" заяв знаходяться на розгляді в Суді: http://www.echr.coe.int/NR/rdonlyres/C28DF50A-BDB7-4DB7-867F-1A0B0512FC19/0/Statistics2009.pdf

Також істотна подія - це призупинення розгляду на рік однієї категорії українських справ - ось деталі http://bihun.in.ua/jushits/jurhit/article/721/

Сайт Українська правда

http://kiev.pravda.com.ua

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 19 января 2010 г. в 9:03
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта