?> Будівельники України провели мітинг пам’яті | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.04.2011, рубрика "Соціальне партнерство"

День охорони праці-2011: час боротись із причинами, а не наслідками

Будівельники України провели мітинг пам’яті та передали звернення мінсоцполітики і держгарпромнагляду

28.04.2011 активісти профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України в День охорони праці в Україні пройшли ходою до будівлі Міністерства соціальної політики України, де провели мітинг пам’яті, згадавши своїх колег, які отримали травми або загинули на робочому місці.

„Стан справ із безпекою та охороною праці в будівництві – незадовільний. Рівень виробництва за останні роки впав на 70 відсотків порівняно із докризовими показниками, а чисельність постраждалих тільки за 2010 рік виросла на 22%”, - заявив у своєму виступі Голова Профспілки будівельників України Василь Андреєв.

Звичайними та щоденними є до використання в будівельній галузі речовини, що можуть викликати рак – дерев’яний пил, дим від зварювання, цементний пил, розчинники, що використовуються в клеях, монтажні піни, фарби, лаки, ізоціанати та формальдигіди, їх концентрація та вплив на здоров’я працівників повинні бути під пильним наглядом контролюючих органів.

Але в останні роки в ході так званої дерегуляції підприємницької діяльності держава майже заблокувала можливість проводити ефективний контроль стану охорони праці на підприємствах, ускладнивши порядок повідомлення про перевірки та проведення самих перевірок. Тим самим порушений не лише національний закон, але і конвенції Міжнародної організації праці.

В питаннях безпеки праці та виробничого травматизму на державному рівні робота швидше ведеться із статистичними цифрами, ніж з викорененням виробничого травматизму. Кількість постраждалих від нещасних випадків на робочому місці постійно скорочується, а рівень тяжкості та кількість так званих побутових травм росте, що опосередковано вказує на системне приховування виробничих нещасних випадків. Рівень тяжкості нещасних випадків в Україні в 70 разів більший ніж в країнах ЄС, що означає – український працівник має в 70 разів більше шансів загинути на робочому місці ніж європейський.

На виплату компенсацій постраждалим виділяється в 160 раз більше грошей з Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, ніж на їх профілактику та упередження. Як завжди в нашій державі триває боротьба з наслідками, а не причинами.

Учасники ходи та мітингу пам’яті вручили відповідальним працівникам Міністерства соціальної політики України та Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України звернення, в якому вимагають:

1)       забезпечити доступ державних інспекторів на підприємства та будівельні об’єкти без обмежень;

2)       збільшити витрати на профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань;

3)       змінити систему розслідувань нещасних випадків з метою уникнення безпідставного  звинувачення працівника у нещасному випадків та захисту його права на компенсацію шкоди здоров’я.

"На мітингу із солідарною підтримкою вимог українських будівельників виступили представники міжнародного об'єднання профспілок будівельників"

Довідка: ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ БУДІВНИЦТВА І ПРОМИСЛОВОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ УКРАЇНИ (Профспілка будівельників України) –– єдина галузева профспілкова організація, яка об’єднує 200 тисяч працівників будівництва, цементних, металообробних, цегельних, скляних та інших підприємств промисловості будівельних матеріалів, будівельної індустрії та механізації, а також архітекторів, проектантів, учнів та студентів будівельних навчальних закладів та їх викладачів.

Центральний комітет Професійної спілки працівників

будівництва і промисловості будівельних матеріалів України,

01033,  м. Київ, вул. Шота Руставелі, 39/41, тел./044/289-60-31

Запись была опубликована: glavred(ом) Пятница, 29 апреля 2011 г. в 6:47
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта