?> Це треба знати | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.02.2005, рубрика "Новини"

Про статус інвалідів війни

Починаючи з 1986 року усі інваліди, котрим установлено причинний зв’язок з Чорнобильською катастрофою мали рівні права.

Так з моменту прийняття Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (від 1991 року з внесеними змінами і доповненнями) усі інваліди Чорнобиля (КАТЕГОРІЯ І) отримували однакові 50-відсоткові пільги згідно пунктам 11 і 28  розділу ІV.

Так було до кінця 1995 року, коли з подачі поплічників Л.Д.Кучми був прийнятий Закон України “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту” (від 1993 року з внесеними змінами і доповненнями), стаття 7 якого передбачає: статус ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ. В цю статтю були внесені додаткові пункти 1, 2, і 9 котрі передбачають, що до інвалідів війни належать також “ інваліди із числа військовослужбовців, осіб вільнонайманого складу,  осіб начальницького і рядового складу Міністерства внутрішніх справ і Комітету державної безпеки бувшого Союзу РСР, Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України і других інвалідами внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи”. Цей статус передбачає 100-відсоткові пільги згідно пунктам 4, 5, 6 и 10 статті 13.

Лобіюванням надання ПРЕВІЛЕЇВ ВІЙСЬКОВИМ ІНВАЛІДАМ котрі брали участь в ліквідації  наслідків Чорнобильської катастрофи, та отримали пільги в ДВА РАЗИ БІЛЬШІ, по відношенню до інших інвалідів Чорнобиля, виступали двоє “новоявлених” в Україні відставних генералів (редакція вирішила не друкувати прізвища „бойових” генералів. Ми впевнені, що для цього були задіяні й інші керівники громадських організацій та посадовців з лампасами, які не мали нічого спільного з нашими батьками - істинними ветеранами Великої Вітчизняної війни). Вони також  лобіювали підвищення пенсій військовослужбовцям – СОБІ. Категорії військових пенсіонерів, які не мають інвалідності, пенсії з 1 жовтня 2004 р. підвищуються на 40 відсотків, з 1 січня 2005 р. підвищуються на 50 відсотків, а з 1 січня 2006 р. підвищуються на 100 відсотків ),  а втілювали в життя зміни до закону спадкоємців “так званої групи 232 “ комуністичних депутатів Верховної Ради України, які тільки на словах турбуються про знедолених Українців, в першу чергу, які втратили своє здоров’я за БАТЬКІВШИНУ.

Дані зміни Законів показують “ПОЛІЦЕЙСЬКУ” спрямованість ДЕРЖАВИ  Леоніда Кучми а також його комуністичних посипак, і  ділять ІНВАЛІДІВ Чорнобиля на «ЧОРНИХ та БІЛИХ». Виявляється що у 1986-1987 роках у Чорнобильській ЗОНІ окремі громадяни “ВОЮВАЛИ”, тому мають 100-відсоткові пільги, а деякі громадяни тільки працювали в Чорнобильській  ЗОНІ  на  роботах по ліквідації наслідків, а також ЗАПОБІГЛИ ще масштабнішій катастрофі (МЕТРОБУДІВЦІ  і  ГІРНИКИ, котрі прорубалися під четвертий енергоблок, громадяни, котрі  відкачували «тяжку воду» з під аварійного реактора,  робітники, котрі будували охолоджувальну плиту під реактором та захисну стінку у ґрунті і фільтраційні греблі на річці Прип’ять, робітники ЧАЕС і Атоменергобуду, водії, котрі евакуювали людей із ЗОНИ і перевозили різні вантажі, а також виконували інші роботи в ЗОНІ), тому мають тільки 50 відсоткові пільги. (В той же час військові добровольці, які виконують свої обов’язки в Іраку та в інших країнах світу на контрактній основі тепер отримують 75-відсоткові пільги як учасники бойових дій, а також застраховані на 105 тисяч доларів США, які отримає сім’я у разі його смерті, і частку в разі набуття каліцтва або інвалідності).  В разі смерті інваліда Чорнобиля, якій постраждав за БАТЬКІВЩИНУ, сім’я отримує в 1 500 разів меншу суму – 379,30 гривень.

На неодноразові звернення груп інвалідів Чорнобиля і незалежних громадських організацій інвалідів Чорнобиля (які непідконтрольні колишній ВЛАДІ) до Президента України Л.Д.Кучми и до Прем’єр-міністра України В.Ф.Януковича по утвердженню справедливості по відношенню до інвалідів Чорнобиля ОТРИМУВАЛИ ТІЛЬКИ ВІДМОВИ.

Шановні  ГІРНИКИ  ДОНБАСУ, зверніть увагу на те, що ГІРНИКИ – ваші земляки, котрі були направлені в ЧОРНОБИЛЬСЬКУ ЗОНУ по наказу, і стали інвалідами внаслідок самовідданій  праці ПО ЗАХИСТУ БАТЬКІВЩИНИ від  грандіозної КАТАСТРОФИ  ПЛАНЕТАРНОГО РІВНЯ отримують пільги в ВДВІЧІ менші від міліціонерів, і в півтори рази менші від працездатних учасників бойових дій.

Враховуючи обставини, які склалися на реконструкції «САРКОФАГУ» в Прип’яті хочеться знати найдуться в Україні ще такі  ДУРНІ, котрі  віддадуть своє здоров’я  за примарні  обіцянки підвищених виплат і ДЕРЖАВНИХ ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ, КОТРІ ПОВИННІ ПОКРИВАТИ ВТРАТУ ЗДОРОВ’Я, і які передбачені у ЗАКОНІ УКРАІНИ. Закон державні чиновники не виконують, тому прошу Верховну Раду України, Президента України і Прем’єр-міністра України врахувати цю статтю як офіційне звернення усіх невійськових інвалідів Чорнобиля, у ЯКИХ ПЕНСІЯ – єдине джерело доходів.

Л.М. Карпенко,
голова Департаменту  контролю у сфері соціального
захисту та пенсійного забезпечення громадян Київського
міського відділення ВГО “Громадський контроль”,
інвалід 2-ї групи, чорнобилець першої категорії 

Надруковано «ПЧ» № 2(14) лютий 2005

Запись была опубликована: (ом) Суббота, 5 февраля 2005 г. в 18:18
и размещена в разделе Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта