?> Чи прислухається Уряд до думки громадськості? | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
23.02.2011, рубрика "Дайджест, Наше право"

Чи прислухається Уряд до думки громадськості щодо реформування соціальних пільг?

Офіційний веб-портал ФПУ, 22 лютого 2011

_01

21 лютого 2011 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася зустріч Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської з представниками громадськості  щодо обговорення законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» (реєстраційний № 7562).

Як відомо, законопроект «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» був розроблений Міністерством юстиції України на виконання пілотного рішення Європейського суду у справі «Іванов проти України» з метою усунення проблем, що призводять до тривалого невиконання рішень суду та поданий до Верховної Ради Кабінетом Міністрів 14 січня 2011 року.

Представники громадськості жорстко висловилися відносно проекту закону. Перш за все, це стосується запропонованих проектом змін до Законів України «Про міліцію», «Про прокуратуру», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про пожежну безпеку», «Про захист рослин», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про соціальний захист дітей війни»,  «Про трубопровідний транспорт», Основ законодавства України про культуру, Гірничого закону України, які не мають безпосереднього відношення до предмету проекту.

Законопроектом передбачається скасування конкретизованих обсягів соціальних гарантій (знижки за житло і комунальні послуги, розміри грошової винагороди, надбавки до пенсій тощо) працівникам міліції, прокуратури, державної пожежної охорони, медичним працівникам та працівникам культури, гірникам, постраждалим від Чорнобильської аварії громадянам, ветеранам війни та праці, дітям війни, жертвам нацистських переслідувань та ін., які закріплені  спеціальними Законами.

Замість цього запропонований порядок надання і визначення розмірів вказаних пільг за рішенням Кабінету Міністрів України.

Спільний представницький орган профспілок ще 26 січні 2011 року звернувся до Президента України, Прем’єр-міністра України з пропозицією відкликати законопроект «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» (реєстраційний № 7562), обговорити його з соціальними партнерами і узгоджений проект подати на розгляд Верховної Ради України. Проте до цього часу профспілки не отримали жодної відповіді.

Представники профспілок, міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «чорнобильців», «афганців» тощо, які взяли участь 21 лютого 2011 року у обговоренні законопроекту,  одноголосно проголосували за відкликання Урядом законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» (реєстраційний № 7562), а також висловили недовіру Урядовому уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської.

За результатами проведеної зустрічі, повідомила Урядовий уповноважений у справах Європейського суду, Міністерством юстиції буде розглянуто можливість доопрацювання законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» з метою урахування висловлених пропозицій.

15

Департамент з питань соціального захисту

http://www.fpsu.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=4442%3A2011-02-22-08-16-52&catid=1%3A2009-06-19-18-32-02&Itemid=2&lang=uk

(Фото з сайту Міністерства юстиції України)

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 23 февраля 2011 г. в 6:15
и размещена в разделе Дайджест, Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Чи прислухається Уряд до думки громадськості?" Один комментарий

  1. Александр Шеин сказал(а):

    И дух, и буква данного законопроекта антинародны и преступны. Отозвать немедленно и безвозвратно!!!

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта