?> Чи стане Юрій Андрєєв “Героєм України”? | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
11.11.2012, рубрика "Трибуна"

Чи стане Юрій Андрєєв "Героєм України"?

«Чорнобильський Прес-Експрес», Неділя, листопада 11, 2012

12 жовтня 2012 року, в с Пухівка, що на Київщині, пройшло розширене засідання Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України", очолюваної Юрієм Андрєєвим.

Як подейкують у середовищі чорнобильців – на цьому засіданні не піднімалися важливі питання, які б стосувалися вирішення питань соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Однак на цьому засідання було винесено питання та прийнято рішення про направлення клопотання на ім'я Президента України про присвоєння президенту Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Юрію Андрєєву звання "Героя України".

Зазначене клопотання має бути спрямоване до Президента України і пов'язане нібито з великими заслугами Юрія Андрєєва перед Україною та приурочене до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відзначається в Україні 14 грудня.

Звичайно можна спрогнозувати, що такі відомості можуть призвести чорнобильську громадськість лише до обурення та в кінці-кінців спровокувати непотрібне посилення суспільної напруги.

Як відзначають самі чорнобильці – за останні роки саме Юрій Андрєєв веде цілеспрямовану роботу по розвалу найбільшої в Україні громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України", в якій до недавнього часу перебувало більшість чорнобильців України.

Останні події у Лубнах є лишнім підтвердженням того, що Юрій Андрєєв вже давно втратив довіру і перестав бути всеукраїнським громадським лідером у середовищі чорнобильців і йому, за великим рахунком, пора йти "на покой".

Причиною такого ставлення чорнобильців до Юрія Андрєєва стали у першу чергу його непродумані ініціативи і нешанобливе ставлення до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Все це сприяє не лише формуванню негативного іміджу органів державної влади, але й призвело до появи безлічі протестних громадських чорнобильських організацій, що в кінці-кінців лише ускладнює конструктивний діалог і співпрацю влади і громадськості у вирішенні проблем соціального характеру громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Оточивши себе підлабузниками та людьми, "чорнобильський" статус котрих інколи викликає великі сумніви, центральне керівництво "Союз Чорнобиль України" звело здебільшого свою роботу до того, що до чергових дат, пов'язаних з Чорнобильською катастрофою, спрямовує клопотання про нагородження державними званнями та орденами керівників центрального органу цієї організації та керівників низових ланок і осередків, які нібито вчинили "геройські поступки" під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або мають великі заслуги у справі соціального захисту осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, перебуваючи на громадській роботі.

Це відбувається на тлі того, коли безліч солдатів строкової служби, військовозобов'язаних вчителів, лікарів, шахтарів, металургів та багато інших людей з різними професіями, стали у свій час на захист своєї Батьківщини від страшного радіаційного лиха – Чорнобильської катастрофи та чесно і добросовісно виконали свій громадянський і конституційний обов'язок.

Проте, більшість з цих людей не претендували і претендують на відзначення якихось їх особливих заслуг, хоча б могли бути відзначені тією ж Державою, але у них скоріш за все є розуміння і усвідомлення того, що вони виконували лише свої обов'язки, які були пов'язані у першу з захистом Держави, яка у них асоціюється зі своїми батьками, друзями, знайомими та своїми сім’ями.

Подейкують, що, як і подібні попередні дії керівного органу громадської організації "Союз Чорнобиль України", так і нинішні, мають на меті не відзначення людей, які дійсно мають особливі заслуги перед Україною, а все зводиться до банального переслідування корисливих мотивів окремої групки людей, які у випадку нагородження тими чи іншими державними відзнаками – матимуть суттєві добавки до своїх і так не маленьких пенсій.

Важко сказати, як поступить Президент України, якщо інформація про клопотання з нагородженням Юрія Андрєєва є достовірною, проте, уже сьогодні зрозуміло, що у випадку присвоєння звань і нагороджень "заслужених чорнобильців" - це цілковито підірве довір’я до нинішньої влади широкої версти чорнобильців та знівелює українські нагороди, як такі.

http://torezdon.blogspot.com/2012/11/blog-post_11.html#more

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 11 ноября 2012 г. в 9:06
и размещена в разделе Трибуна.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Чи стане Юрій Андрєєв “Героєм України”?" 3 комментария

 1. admin сказал(а):

  re: “це цілковито підірве довір’я до нинішньої влади широкої версти чорнобильців та знівелює українські нагороди, як такі.”
  Невже ще є широка верста чорнобильців яка довіряє до нинішньої влади?
  А українські нагороди для чорнобильців можливо ПРОСТО КУПИТИ у людей які стоять у керма розгалужених гілок та осередків так названих “… організацій Чорнобильців”. Купити можна медалі, ордени різних категорій та ступенів. Питання тільки в ціні…
  Взагалі, Андреєву і так дадуть це звання. Хочемо ми цього або ні, але так буде! Бо ми того варті!

 2. 5г3 сказал(а):

  В теперішній час смішно взагалі говорити про якогось героя Чорнобиля, бо всі істині герої Чорнобиля згоріли в ядерному вогні у 1986 року. А про халуя Андреєва взагалі не повино іти мова. І такі речі потрібно питати у всіх колективів Чорнобильських організацій, а не тільки в одної організації “Союзу чорнобиля”, яка себе по факту повністю дискридитувала і на мій погляд, якщо неможливо корумповане керівництво цього “союзу” перевибрати, потрібно цей фальшивий чорнобильський орган самороспустити, як такий тоді і фальшиве керівництво згине. А це можна зробити до грудня місяця цього року. Тоді і Андреєв не доживе до фальшивого свого “героїзму”!

 3. Михаил сказал(а):

  Ось прочитав я статтю та коментарі і стало мені дуже сумно. Як казали древні латиняне: “Часи змінюються та нас із собою змінюють”. У 1989 році Юрій Анрєєв доклав чимало зусиль аби створити “Союз Чорнобіль України”, який за задумом мав об”єднати всі громадські організації чорнобильського спрямування. На той час це була дуже крисна та дієва організація. Відразу ж (завдяки досить ефективній роботі спецслужб) були створені десятки інших чорнобильських організацій (принаймні за назвою), які працювали паралельно і здебільшого дескридетували чорнобильський рух. Принцип “розділити та властвувати” ще ніхто не відмінив. За ці роки сталося те, що взагалі властиво всім громадським стуктурам. Спочатку всі регіональні організації у респубдіканському органі представляли люди, авторитет яких не викликав жодного сумніву, бо вони ще з 1986 року були у всіх на пам”яті. Згодом ці люди за різними обставинами (іноді дуже сумними) відійшли від активної участі у Союзі, а ім на зміну прийшли особи із сумнівним чорнобильським минулим і які бачили у цій роботі тільки особисті мотиви. Всім відома істина, що вождя робить його оточення. Це й сталося. За бездіяльності та безпринципності регіональних структур до керівництва в Союзі прийшли люди, які далекі від самої ідеї організації, а і як наші нардепи, вирішують тільки особисті проблеми. Ось і створили з Андрєєва такого собі слухняного “вождя”, а він не зміг подолати в собі протистояння до сумнівної слави.
  Зараз можна що завгодно говорити про особисто Андрєєва, але насамперед треба навести порядок на місцях. Якщо обласні організації матимуть певну та одностайну позицію щодо діяльності організації в цілому, якщо вдасться подолати розкол чорнобильського руху, то, мабуть і азарови з тігіпками не дуже то й зможуть маніпулювати чорнобильським законодавством. Наша сила в єдинстві. А поки йде розбрат – будуть нас мати, як останніх…

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта