?> Чого прагне ГО «Прикарпатбат Чорнобиль» | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.10.2011, рубрика "Наше право, Підрозділ № 6033"

Чого прагне ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»

1. Єдності чорнобильських організацій та рухів щодо дотримання положень Конституції України ,усього законодавства.

2. Поваги до заходів чорнобильських організацій щодо їх внутрішньої діяльності,котра базується на їх статутних вимогах або положеннях про їхню діяльність.

3. Негайної відміни дії Меморандуму,підписаного Андреєвим без попереднього узгодження на рівні Президії «Союзу Чорнобиль України».

4. Дотримання усіх норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

5. Підтримка усіх соціальних мало захищених верств населення у боротьбі за їхні права.

6. Безумовне виконання судових рішень.

7. Викорінення практики підминання судів органами виконавчої влади усіх рівні та Адміністрацією Президента України.

8. Протидія органам місцевого самоврядування та держадміністрацій щодо зловживання своїми правами.

9. Протидія корупційним діям місцевих чиновників і порушенням вимог Закону України «Про державну службу».

Чому ми закликаємо прикарпатців до мирної акції непокори 03 листопада

1. Наш спротив викликає тривале цинічне ставлення влади,як центральної,так і місцевої,до людей,котрі жертовно долали термоядерну небезпеку,викликану Чорнобилем-86. Воно проявляється у порушеннях вимог Конституції та Законів України щодо гарантування задекларованих компенсацій людям,які виконували за наказами державні завдання. Влада діє під гаслом: «Батьківщина вас не забуде,але і не згадає».

2. Протест викликає у нас мовчазне споглядання органів прокуратури за масштабними проявами ігнорування та порушень вимог Конституції та Законів України,як і корумпованість судів та лягання їх під владу всупереч своїй конституційній незалежності.

3. Ми категорично не сприймаємо недолугість та продажність лідерів Всеукраїнських організацій і рухів, котрі самочинно,без обговорення,підкилимно домовляються із владою про нібито наш захист,а на практиці керуються власними вигодами. Свідченням цього стало підписання від імені афганців та чорнобильців 30 вересня Меморандуму.

4. На нашу думку,меморандуми підписані Андреєвим та Чорнопиським із Азаровим , є злочинними та брехливими з таких міркувань:

· Якщо 20 вересня афганці та чорнобильці виступили проти прийняття законопроекту №9127 (повторення №7562),то чому 20 жовтня він був включений у порядок денний сесії ВРУ?!

· Меморандуми практично розвели афганців та чорнобильців,зігнорували вимоги соратників –дітей війни, учасників бойових дій та інших знедолених,котрі 20 вересня також стояли під стінами Верховної Ради.

· Після 20 жовтня практично зависло виконання рішень судів за позовами потерпілих. Мінфін заявив,що рішення судів будуть виконуватися лише після прийняття Закону «Про гарантії держави щодо судових рішень. Уряд засвітив нову псевдо ідею про намір «оптимізувати розміри державних соціальних гарантій із врахуванням можливостей Держбюджету». 20 жовтня ВРУ прийняла Закон №9151,в якому вписана норма ,за якою можна переглянути виграні чорнобильцями та дітьми війни рішення судів, що є чинними уже роками. Уряд в алярмовому порядку взявся розробляти реформу соціальної підтримки через запровадження соціальних карток.

· Сумарний борг перед пільговиками,заявив днями Азаров,перевищив уже чотири річні бюджети. Влада обслуговує за мізерними видатками лише третину узаконених пільг. Із 42 мільярдів гривень,передбачених бюджетом на 2011 рік знедоленим перепаде тільки десять мільярдів.

« М Е М О Р А Н Д У М Б Р Е Х Н І»

Три сторінки його тексту є не чим Іншим,ніж вдалий тактичний крок уряду після 20 вересня. Меморандум витончена урядова брехня. На жаль, цей крок освятили самозванці від імені афганців та чорнобильців області.

Що ж зобов’язався на нашу підтримку зробити уряд:

*Виключити прикінцеві та перехідні положення з проекту 9127. А 20 жовтня ВРУ лише під тиском харківських,донецьких та луганських чорнобильців,котрі підпирали новозбудований паркан «довіри до людей», відмовилась приймати цей законопроект під фальшивою назвою.

* Пункт другий гласить,що уряд зобов’язується забезпечити соціальні виплати у розмірах,не менш ніж ті,що фактично виплачуються на час підписання меморандуму. А де інфляція?!

* За успіх влади видається намір збільшити пенсії інвалідам війни на 20 процентів. Але ж уряд ще у серпні,задовго до протестної акції, розіслав свій проект постанови про підвищення цієї пенсії на 25 процентів. А тепер передумав і на п’ ять процентів обікрав інвалідів. А врешті, владоможці вдають,що не знають різниці між поняттями «пенсія» та «пільга».

* Термін дії меморандуму аж п’ять років!? Внести зміни чи доповнення можна лише за шість місяців!? Чудасія та й годі.

* Не менш цинічним видається пункт,який передбачає,що припинення дії Меморандуму не впливає на стан і строки здійснення заходів,які не завершені на момент припинення його дії. А припинити його дію можна тільки через шість місяців.

Не менш ніякими є зобов’язання «Союзу Чорнобиль України», на що погодився його президент Андреєв. Зокрема:

*Пункт перший . Брати участь у роботі Консультативної ради. Як можна погоджуватися на роботу в органі, який ще немає навіть Положення про його повноваження?

*Пункт другий. З метою зниження соціальної напруги провести з чорнобильцями інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо положень меморандуму. Іншими словами,заткати чорнобильцям рота.

* Пункт третій. Моніторити пропозиції чорнобильців. Якщо масові заходи не передбачаються,то де і в який спосіб чорнобильське середовище буде виробляти і обговорювати якісь новації? Та кому їх надавати? Адже не відомо коли запрацює Консультативна рада. Як часто вона засідатиме? Запитань з цього приводу можна навести довжелезний ряд. Та не забуваймо ще про ті шість місяців,які вписав уряд. Нагадуємо ще одну прикрість. Зміни то до Меморандуму можна вносити тільки за взаємною домовленістю сторін.

Пам’ятаймо пораду мудреців: «Якщо Ви не боретеся за свої права,то їх у Вас неодмінно відберуть !!!»

№171/60 27 жовтня 2011 року

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 26 октября 2011 г. в 22:21
и размещена в разделе Наше право, Підрозділ № 6033.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта