?> Чорнобиль – молодь буде пам’ятати | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.04.2005, рубрика "Соціальне партнерство"

Чорнобиль – молодь буде пам’ятати

Вже вкотре  Україна відзначає річницю однієї з найбільших трагедій за всю історію – аварії на Чорнобильській АЕС. Збігли роки, але не згасла ні пам’ять про горе, ні шана до героїв, які стали до двобою з ядерним пеклом.

„Чорнобиль – молодь буде пам’ятати” – під такою назвою 25 квітня, на території чорнобильського меморіалу „Тим, хто врятував світ”, а 26 квітня – у приміщенні Національного Будинку органної та камерної музики України відбувся концерт-реквієм, організований Всеукраїнською асоціацією „Афганці Чорнобиля” та Національним педагогічним університетом ім. Михайла Драгоманова.

Автори проекту Олександр Рябека та професор, головний художній керівник, диригент камерного оркестру Інституту Мистецтв НПУ, Василь Федоришин. Завдяки зусиллям цих двох людей, такий проект існує вже 10 років.

Рябека-Дом-орг-муз

Разом із камерним оркестром Інституту Мистецтв НПУ ім. Михайла Драгоманова у концертах беруть участь: народна артистка України Ніна Матвієнко, заслужений діяч мистецтв України Зеновій Корінець, заслужені артисти України Володимир Кошуба, Анатолій Кузьменко, Анатолій Гнатюк, Світлана Леонтьєва, лауреати міжнародних конкурсів Ярослава Побережна, Соломія Буткевич, Ярина Романчук, а також автори-виконавці В’ячеслав Купрієнко та В’ячеслав Кукоба, співачка Ліна Скачко.

Омельченко-Рябека

Концертні заходи проходять в рамках акції „Україна пам’ятає”, яку Всеукраїнська асоціація „Афганці Чорнобиля” проводить до річниці Чорнобильської трагедії, за підтримки Міністерства науки та освіти України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, народних депутатів Г.О. Омельченка та  В.Й. Развадовського, представників дипломатичного корпусу та небайдужих до людського горя страждань представників різноманітних бізнесструктур.

„Пам’ять – найцінніше, що є в людей, чиї долі опалені вогнем війни та попелом Чорнобиля. Поки у нас є сили, ми будемо робити все, щоб вона жила в серцях наступних поколінь”, - так вважає Олександр Рябека, Голова правління Всеукраїнської асоціації „Афганці Чорнобиля”. Все життя цієї людини – нині полковника запасу, учасника бойових дій і ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пов’язане з військовою службою та діяльністю, де небезпека була невід’ємною частиною роботи. Про це свідчать його ордени та медалі.

Тому слова „Молодь буде пам’ятати” наповнена змістом, за яким – воля тисячів ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

С.ПАРХОМЕНКО, член спілки журналістів України,
В.КУКОБА, композитор, м. Київ  

Надруковано «ПЧ» №4(16) квітень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 апреля 2005 г. в 14:38
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта