?> Чорнобиль наново заселяють нелегали, вже є ціла вулиця. Відео | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
28.08.2012, рубрика "Дайджест"

Чорнобиль наново заселяють нелегали, вже є ціла вулиця. Відео

«Українська правда», Вівторок, 28 серпня 2012, 13:10

Поки відселені після аварії на ЧАЕС чорнобиляни просять у влади офіційного дозволу жити в колишніх домівках, покинуті хати захоплюють нові жителі території відчуження.

Це колишні або нинішні працівники підприємств, що розташовані у 30-ти кілометровій зоні, йдеться в сюжеті ТСН.

З таких поселенців у самому Чорнобилі вже постала квітуча вулиця.

Обирати кращі будинки, ремонтувати та переїздять жити до мертвого міста стало тенденцією останніх років. Лік таким помешканням іде на десятки.

Втім, адміністрація переконує: нових нелегалів, на відміну від давніших самоселів, примусово виселятимуть і навіть звільнятимуть із роботи.

Попередню хвилю мігрантів, близько 200 осіб, не чіпатимуть, бо ці люди в поважному віці та з власним світоглядом.

Самоселка Валентина Кухаренко каже, що повернення – це власний вибір людей. Але зараз вона переконана, що чорнобилянам немає сенсу через 26 років повертатися додому.

"Коли вони стали старенькими, а будинки ще старіші, хто їм допоможе? Якщо вони звикли до теплого туалету, то тут на них чекає кара Божа", - попереджає вона.

Водночас, самоселка Ольга Крушевська домагається, щоб для місцевих жителів відкрили вільний в'їзд у Чорнобиль.

"Нам дітей не народжувати, мені вже скоро 60", - пояснює вона.

Крушевська додає, що за теперішніми правилами може перебувати в гостях у 90-річної мами лише 5 днів. Відтак жінка не розуміє, чому нові чорнобильські жителів можуть там вільно жити, а давніх тутешніх мешканців пускають лише двічі на рік.

У зв'язку з підвищенням суспільної уваги до теми Чорнобиля, нові мешканці зони відчуження тепер ховаються від можливих зачисток.

Як пише "Фокус", евакуйованих жителів Чорнобиля, які просять уряд дозволити їм повернутися в рідні будинки, зараз нараховується декілька тисяч. А сотні самоселів уже живуть там постійно.

Крім того, 3500 працівників зони відчуження – трохи менше третини населення, що проживало тут до катастрофи, - проводять тут більшу частину життя: заїжджають у понеділок і виїжджають у четвер. Їхні гуртожитки розміщаються в покинутих будинках.

За даними видання, дороги в Чорнобилі відремонтовані, дерева й газони пострижені, паркани пофарбовані. В обжитих будинках є супутникове телебачення, інтернет, парове опалення. І тільки ближче до окраїни Чорнобиля зустрічаються напіврозвалені будівлі.

Самосели вважають, що якщо туди пустити всіх охочих, місто відродиться за 5 років.

Тепер і фахівці говорять, що через 5-20 років зону відчуження можна буде знову обживати.

"Якщо чверть сторіччя тому в 3-4-ій зонах було 2500 населених пунктів із рівнем радіаційного забруднення, що не дозволяють там що-небудь вирощувати й робити, то сьогодні таких поселень залишилося всього 250", - заявив голова комітету Верховної Ради з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога.

Але, перш ніж планувати масове переселення людей, каже він, потрібно розробити програму з очищення забруднених територій.

Раніше "Фокус" повідомляв, що у Чорнобилі продається багато нерухомості. Наприклад, за цегляний будинок, який гарно зберігся і біля якого є ділянка, просять близько 500 доларів.

І це не зважаючи на те, що тільки 12 людей юридично володіють будинками, інші втратили це право, отримавши житло поза зоною в якості компенсації.

Ті колишні жителі Чорнобиля, які повертаються і відбудовують будинки, живуть без електроенергії, бо адміністрація зони відмовляється її проводити. Вони вирощують у себе на городах овочі, ловлять рибу.

У Чорнобилі, де їжу в їдальнях видають по талонах, часто купують овочі з городів поселенців.

http://life.pravda.com.ua/society/2012/08/28/111044/

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 28 августа 2012 г. в 13:24
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта