?> Чорнобильці Львівщини вимагають повернення пенсій | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.12.2010, рубрика "Наше право"

Чорнобильці Львівщини вимагають повернення пенсій

Інваліди та потерпілі від аварії на ЧАЕС сьогодні, 3 грудня, пікетують Львівську ОДА. Основні вимоги пікетувальників стосуються виплати їм заборгованих, впродовж декількох років, пенсій.

Про це дізнався сьогодні, 3 грудня, кореспондент ЗІКу.

Сума, яку завинила держава перед кожним із чорнобильців коливається від 50 до 100 тис. грн.

«Ми протестуємо перш за все проти неправомірних дій Пенсійного фонду, який не виплачує нам пенсії, хоча ми маємо декілька судових рішень, які зобов’язують Фонд зробити це. Крім того, ми не одноразова зверталися з цим питанням в прокуратуру області, в обласну адміністрацію, та в міністерство юстиції, але жодної відповіді не отримали», – розповіла голова Фонду «Діти Чорнобиля» Валентина Борнок.

Ще однією з умов пікетувальників стала скасування запланованої урядом зміни до закону про соціальний захист постраждалих на ЧАЕС, яка значно обмежить чорнобильські пільги.

«Нас і так з кожним роком намагаються обмежити у належних нам правах та допомогах від держави. На лікування, якщо і виділяють, то просто мізерні кошти, путівки в санаторії дають не часто, і якщо хтось не зміг поїхати, то гроші не повертають. Ми вимагаємо, щоб влада нас захищала, а не навпаки», – бідкається дружина одного із чорнобильців.

Нагадаємо, 26 квітня цього року вже проходив пікет інвалідів та потерпілих від аварії на ЧАЕС біля Пенсійного фонду, але «вибиті» обіцянки так і не були втілені в життя.

З мітингувальниками зустрівся заступник голови Львівської ОДА Геннадій Дмитренко, який пообіцяв, що найближчим часом буде створена ініціативна група з 5-6 представників інвалідів–чорнобильців, яка спільно з ЛОДА спробує вирішити це питання.

На пікеті також були присутні представники Пенсійного фонду, працівники соціального захисту та охорони здоров’я, які надавали необхідну інформацію та консультацію інвалідам та потерпілим від аварії на ЧАЕС щодо найкращого виходу із цієї ситуації.

«Ми сподіваємося, що наші вимоги таки будуть почуті, і нам не лише виплатять пенсії, але й надалі будуть нараховувати суми, постановлені рішеннями суду», – резюмувала голова Фонду «Діти Чорнобиля» Валентина Борнок.

Сайт «Західної інформаційної корпорації»

http://zik.com.ua/ua/news/2010/12/03/259948

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 5 декабря 2010 г. в 11:27
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта