?> Чорнобильці в Донецьку протестують попри заборону суду | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Чорнобильці в Донецьку протестують попри заборону суду

Ліна Кущ

Донецьк, для ВВС Україна

Учасники акції протесту не виключають, що можуть вдатися до радикальних дій - самоспалення

Учасники акції протесту чорнобильців заявляють, що не збираються згортати наметове містечко перед будівлею обласного управління Пенсійного фонду в Донецьку та припиняти голодування.

Міська влада припускає, що силового розгону акції протесту не буде, але наполягає на тому, що метою судового рішення було "забезпечити спокій у місті".

На майданчику перед фондом встановлені півтора десятки наметів учасників протесту, який розпочався 15-го листопада (Посилання: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/11/111115_donetsk_protests_sd.shtml).

У найбільшому з них топляться дві пічки - "буржуйки". Там гріються чайник та емальована каструля з водою, на підлозі з дощок – матраци, ковдри та подушки. Голодуючі, яких у середу було близько чотирьох десятків, лежать чи сидять на лавках. Електрики чи телевізора тут немає, а всі новини протестувальники отримують телефоном або від інших чорнобильців, які щодня приїздять на акцію. На вулиці іде реєстрація учасників пікету: зібралися близько 300 людей.

Учасники акції: спалимо себе

У ніч проти середи Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов міської ради і заборонив акцію "ліквідаторів" через терористичну загрозу.

Відео, (Посилання:http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/ukrainian/multimedia/2011/11/?redirect=111123_chornobylci_audio_slides_video_dp.shtml&news=1&host=www&nbwm=1&bbwm=1&lang=uk)

"На думку правоохоронних органів, наметовий табір несе загрозу людям, які там перебувають, а також іншим мешканцям міста. ... За фактом терористичної загрози порушено кримінальну справу", - йдеться в офіційному повідомленні міськради.

"Повістку до суду я отримав за п'ятнадцять хвилин до початку", - розповів керівник обласної організації "Чорнобиль-Єдність" Микола Гончаров. – "Почувався погано, тому на засіданні не був. Про те, що вирішено розігнати нашу акцію, ми дізналися о пів на третю ночі. Якщо в місті існує загроза теракту і наметове містечко може стати об'єктом терористів, - то на якій підставі в середу в Донецьку проводять масовий захід – футбольний матч (матч Ліги чемпіонів "Шахтар" - "Порту" - ред.)? І запрошують на нього міжнародні делегації?".

Учасники протесту вимагають виплачувати пенсії інвалідам-чорнобильцям у відповідності із законом: від шести до десяти мінімальних пенсій за віком. У листопаді "ліквідатори", які відстояли такі розміри пенсій у судах, отримали у 3-5 разів менше. Колишній прохідник Олександр Кирєєв працював у Чорнобилі під реактором – прокладав тунель. Він голодує вже десятий день і говорить дуже тихо.

"Приблизно о пів на другу ночі нам передали, що рішення – не на нашу користь. І ми почали готуватися. Справа в тому, що ми не порушували закон. Вони порушили. Вони незаконно забрали у 7,5 тисячі пенсії. Чому тоді ми повинні іти іншим шляхом? ... Якщо нас прийдуть виселяти, вирішили: стоятимемо до кінця. У випадку, якщо нас штурмуватиме "Беркут", і у нас уже не буде сил, - ми занесли до намету бензин, і деякі сказали: "Ми спалимо себе". І досі це питання актуальне. Якщо нас почнуть виселяти, ми це зробимо", - каже Кирєєв.

Влада: наша мета - спокій у місті

"

Якщо нас прийдуть виселяти, вирішили: стоятимемо до кінця. У випадку, якщо нас штурмуватиме "Беркут", і у нас уже не буде сил, - ми занесли до намету бензин, і деякі сказали: "Ми спалимо себе". І досі це питання актуальне. Якщо нас почнуть виселяти, ми це зробимо"

Олександр Кирєєв, учасник акції протесту

Біля "буржуйки" сушить взуття ще один учасник акції протесту, який назвався Григорієм. Пояснює: вночі стояли на вулиці, чекали, що табір розганятимуть, черевики відсиріли. Рішення адміністративного суду називає незаконним.

"У мене дитина – інвалід-чорнобилець, у неї – дитячий церебральний параліч та епілепсія. Їй щомісячно потрібно ліків на 900 гривень. А в листопаді заплатили дитині пенсію 800 гривень. Навіть на ліки не вистачає! І їх потрібно приймати постійно, щодня вже десять років. І мені 1100 гривень заплатили. Далі що?", - говорить чорнобилець Григорій.

Донецький міський голова Олександр Лук'янченко, відповідаючи на запитання журналістів про імовірні наслідки рішення суду про заборону акції протесту, сказав: "Я не думаю, що силовий розгін буде. Це компетенція виконавчої служби і компетентних органів. Ми не мали на меті жодним чином завадити чи якось прибрати чорнобильців та припинити їхні акції. Мета – максимально убезпечити та створити спокій у місті".

На запитання журналістів, чому в Донецьку через терористичну загрозу не скасовують матч "Шахтар" - "Порту", мер Донецька сказав, що він не дає оцінки.

"

Я не думаю, що силовий розгін буде. Це компетенція виконавчої служби і компетентних органів. Ми не мали на меті жодним чином завадити чи якось прибрати чорнобильців та припинити їхні акції. Мета – максимально убезпечити та створити спокій у місті"

Олександр Лук'янченко, мер Донецька

"Я діяв на підставі тих документів, які офіційно надійшли на ім'я міської ради і виконкому", - сказав пан Лук'янченко.

Комендант наметового табору Володимир Деркач вийшов на вулицю і пояснює позицію активістів тим "чорнобильцям", які приїхали пікетувати Пенсійний фонд:

"Влада бачить своє безсилля перед нами, голодуючими, і просто не знає, що і як із нами робити. У нас теж є рішення судів, вони також набули чинності. Так яке рішення має виконувати влада, і яке – ми? Якщо нас виганятимуть, ми готові на найрадикальніші дії. Ми не жартуємо. Ми не терористи, ми нікого не підриватимемо. Підриватимемо самі себе. Я за свої слова відповідаю».

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/11/111123_donetsk_protests_dt.shtml

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 23 ноября 2011 г. в 19:33
и размещена в разделе Дайджест, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Чорнобильці в Донецьку протестують попри заборону суду" 2 комментария

  1. dgju сказал(а):

    Ребята, если ещё раз прийдут к Вам виконавчи службы с выконавчим листом – приготовте свои выконавчи листы по постановлениях Ваших судов по выплате Вам законных ваших минимальных пенсий! И пусть выполнят Вашие выконачи листы, а Вы выконаете ихнее!

  2. харьковчанин сказал(а):

    @ dgju:
    СТОПУДОВО!!!!

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта