?> Чорнобильці вже не зможуть підвищити собі пенсії через суд | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
29.12.2011, рубрика "Дайджест, Наше право"

Чорнобильці вже не зможуть підвищити собі пенсії через суд

«Український тиждень», 29 грудня, 2011 10:14

Рішення Конституційного суду щодо регулювання виплат чорнобильцям, дітям війни та афганцям зробило практично неможливим відсудження високих пенсій у судах. Такого висновку дійшли юристи Василь Мірошниченко та Олександр Цаплін, пише газета «Сегодня».

За словами юристів, тепер відсудити пенсію практично неможливо. Правда, як зазначає Мірошниченко, і до рішення КС це було зробити дуже важко: останні кілька місяців позивачам-чорнобильцям, які вимагали перерахунку пенсій, райсуди масово відмовляли, і апеляційні суди залишали ці рішення в силі, хоча раніше було навпаки.

Причини відмов різні, аж до формальних (пропуск строку позовної давності, неправильне оформлення заяви), але в основному посилаються на неправильне трактування закону про загальнообов'язкове пенсійне страхування, виходячи з якого позивачі визначають розмір мінімальної пенсії (чорнобильцям-інвалідам визначено до 10 мінімальних пенсій в залежності від групи інвалідності). У ст. 28 закону зазначено, що він поширюється тільки на розрахунок трудових пенсій, а не будь-яких інших, в тому числі і чорнобильських.

Щодо виплат вже відсуджених коштів, то юристи не беруться прогнозувати, чи справді їх отримають пільговики.

«За всіма рішеннями, що набрали чинності, кошти повинні бути виплачені. Але як це буде на практиці, сказати складно», – вважає Цаплін.

Мірошниченко стверджує, що зараз за виконавчими листами чорнобильців нічого не виплачують, мотивуючи тим, що в бюджеті немає грошей. Але якщо довго не виконується рішення суду, то можна через Європейський суд домогтися ще й компенсації моральної шкоди. У будь-якому випадку рішення, які вступили в силу до роз'яснення КС, повинні виконуватися.

Нагадаємо, 27 грудня КСУ визнав такими, що відповідають Конституції, положення закону «Про державний бюджет на 2011 рік», згідно з якими Кабміну надано право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни і особам, звільненим із військової служби, виходячи з наявного фінансового ресурсу Пенсійного фонду 2011 року.

Як відомо, на початку листопада в Києві пройшли масові акції протесту чорнобильців з вимогами не скорочувати їх пільги. Потім протести чорнобильців пройшли в багатьох регіонах з вимогами у держорганів належних їм відповідно до рішень судів виплат. Найбільш масові акції пройшли в Донецьку, Харкові та Львові.

22 грудня Рада прийняла в цілому державний бюджет на 2012 рік.

Голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив, що у проекті є норма, за якою виплата соціальної допомоги передається в «ручний режим» Кабінету Міністрів.

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає, що державний бюджет на 2012 рік не суперечить обіцянкам Кабінету Міністрів не обмежувати пільги чорнобильцям і афганцям.

http://tyzhden.ua/News/38743

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 29 декабря 2011 г. в 10:43
и размещена в разделе Дайджест, Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Чорнобильці вже не зможуть підвищити собі пенсії через суд" 5 комментариев

 1. Nik сказал(а):

  Я вот читаю что пишут эти юристы и удивляюсь. Зачем нам её отсуждать. Есть ЗАКОН есть КОНСТИТУЦИЯ. Не один из юристов не написал что действительно нарушается КОНСТИТУЦИЯ, нарушаются ЗАКОНЫ о выплате пенсий Чернобыльцам. Что янукович всех уже купил.

 2. Владими Щербаков сказал(а):

  Можна поздоровити український народ не лише з Новим роком, а і з новим законом про Державний бюджет на наступний – 2012 рік, який довго народжувався, але був прийнятий Верховною Радою практично за пів години (Закон вiд 22.12.2011 № 4282-VI).
  Самий закон – на диво не великий. Навіть прикінцеві положення, якими депутати, всупереч Конституції, зазвичай зупиняють дію соціальних законів, не великі. Але їх зміст є досить цікавим!
  Не будемо вивчати всі положення закону, зупинімося на найбільш цікавих і зрозумілих для основної маси населення моментах…
  Статтею 12 закону на 2012 рік установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня – 1017 гривень, з 1 квітня – 1037 гривень, з 1 липня – 1044 гривні, з 1 жовтня – 1060 гривень, з 1 грудня – 1095 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
  дітей віком до 6 років: з 1 січня – 893 гривні, з 1 квітня – 911 гривень, з 1 липня – 917 гривень, з 1 жовтня – 930 гривень, з 1 грудня – 961 гривня;
  дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1112 гривень, з 1 квітня – 1134 гривні, з 1 липня – 1144 гривні, з 1 жовтня – 1161 гривня, з 1 грудня – 1197 гривень;
  працездатних осіб: з 1 січня – 1073 гривні, з 1 квітня – 1094 гривні, з 1 липня – 1102 гривні, з 1 жовтня – 1118 гривень, з 1 грудня – 1134 гривні;
  осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 822 гривні, з 1 квітня – 838 гривень, з 1 липня – 844 гривні, з 1 жовтня – 856 гривень, з 1 грудня – 884 гривні.
  Також законом встановлено на 2012 рік мінімальну заробітну плату:
  у місячному розмірі: з 1 січня – 1073 гривні, з 1 квітня – 1094 гривні, з 1 липня – 1102 гривні, з 1 жовтня – 1118 гривень, з 1 грудня – 1134 гривні;
  у погодинному розмірі: з 1 січня – 6,43 гривні, з 1 квітня – 6,56 гривні, з 1 липня – 6,61 гривні, з 1 жовтня – 6,7 гривні, з 1 грудня – 6,8 гривні.
  Статтею 14 установлено, що у 2012 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 21 відсоток, для дітей – 50 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 80 відсотків відповідного прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Тобто, встановлення прожиткового мінімуму не означає, що Вам хтось буде його забезпечувати.
  Субвенції державного бюджету на фінансування пільг пільговим категоріям громадян цим законом взагалі не передбачені. Натомість статтею 3 Прикінцевих положень визначено, що у 2012 році положення соціальних норм нижчезазначених законів застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік. От ці статті і закони, дія яких фактично зупинена на 2012 рік законом про держбюджет:
  статті 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,
  статті 5 та 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”,
  статті 14, 22, 37 та 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з
  військової служби, та деяких інших осіб”,
  стаття 22 Закону України “Про міліцію”,
  стаття 49 Закону України “Про прокуратуру”,
  стаття 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я,
  статті 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,
  стаття 9 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”,
  стаття 22 Закону України “Про пожежну безпеку”,
  стаття 20 Закону України “Про захист рослин”,
  стаття 43 Гірничого закону України.
  статті 6-1, 6-2, 6-3 та 6-4 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”,
  стаття 3 Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу”.
  Враховуючи, що законом про держбюджет кошти на фінансування пільг і виплат категоріям населення, на захист яких були спрямовані норми зазначених законів, не передбачені, надіятися на те, що Кабмін буде їх фінансувати хоча б в обмеженому розмірі, навряд чи варто. Тобто – пільг і відповідних соціальних виплат фактично не буде, а якщо щось і буде, то в таких розмірах, що про них можна і не згадувати.
  В цілому можна вважати, що всі головні органи державної влади в цей раз найбільш активно скористалися конституцією України в якості туалетного паперу?
  З Новим роком, та Різдвом Христовим! Я вірю, ми переможемо. З повагою, Володимир Щербаков, Крим, для газети «ДЕНЬ».

  Вот так однополчане дождались. Пенсии не повысятся. Бюджетом 2012 приостанавливаются еще некоторые статьи нашего закона. Моя пенсия не увеличилась. Зам за ПФ Крыма заказывал дакументы, т.к. чувсвовал,что они исцезнут. Терпеть далее нельзя. Что делать.Достали!!!!
  Владимир Щербаков, Крым.

 3. Віктор сказал(а):

  Я рад за кровосисив, хоть себя не забыли.

 4. Валерий сказал(а):

  Два человека принимают участие в ликвидации последсвий катострофы ,с той разницей ,что один водитель ,а другой начальник смены.Водитель выполняет повседневную работу- возит цемент,патоку(образно) , начальник смены сидит в чистом кабинете и руководит .Одинаковое количество выездов (в 3 зону)25 рентнен-у обоих.Сейчас оба инвалиды 2 группы,одинаковая потеря трудоспособности ,но сейчас при новом начислении пенсии,водитель будет получать минамальную 1800грн. ,а начальник смены -максимальную 8200грн.,потому что у водителя была меньшая тарифная ставка.Разница составляет 6400грн.
  Как вам такая арифметика-где справедливость???

 5. Віктор сказал(а):

  За разьяснением норм справедливости к Андрееву, он же напаскудил.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта