?> Чорнобильці хочуть, щоб їхні гарантії були недоторканні | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
21.04.2011, рубрика "Дайджест"

Чорнобильці хочуть, щоб їхні гарантії були недоторканні

DW-World.de: Deutsche Welle

18.04.2011

Гарантії держави ліквідаторам - не діють

Гарантії держави ліквідаторам - не діють

Перед річницею найбільшої техногенної аварії людства - Чорнобильської катастрофи - її ліквідатори б'ють на сполох. Вони закликають владу нічого не змінювати у законах щодо соціальних гарантій цій категорії населення.

Напередодні 25-ї річниці катастрофи на ЧАЕС чорнобильські організації України нагадують про гарантії держави, які не діють. Люди, яких відправляли ризикувати здоров'ям і життям, тепер не можуть повноцінно лікуватися і через відсутність фінансування санаторіїв, і через копійки, що виділяє держава на ліки.

А 2 місяці тому чорнобильці та інші пільговики у Харкові вийшли на акції протесту та оголосили голодування, вимагаючи від уряду відмовитися від спроби затвердити законопроект, за яким обсяги соціальних гарантій визначаються не законом, а постановою кабміну. А це б дозволило уряду регулярно переглядати, зокрема, розміри пенсій та пільгів.

Затишшя перед бурею?

Завдяки протесту депутати профільного комітету парламенту почали активно співпрацювати з представниками протестуючих. Як розповів в інтерв'ю DW голова харківського комітету ветеранів Чорнобиля Володимир Проскурін, у результаті законопроект зареєстрований, готовий до першого читання, але голосування не відбулося. "Таке враження, що усі завмерли. Тиша, та нічого не зрозуміло. Ми чекаємо. Які будуть дії уряду - так і ми будемо відповідати",- каже Проскурін.

Формально чорнобильців влаштовує закон, який зараз діє і де "усе чітко прописано". Однак, на думку Проскуріна, чиновники і далі намагатимуться змінити обсяги "чорнобильських інвестицій": "Усі мріяли переписати. Його переписували вже 39 разів. Якщо зараз приймуть зміни, це буде сорокова спроба, якраз сороковини справимо",- каже Проскурін.

Автор: Олександра Індюхова

Редактор: Захар Бутирський

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14998608,00.html

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 21 апреля 2011 г. в 1:00
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта