?> Чорнобильська програма ПР ООН | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.03.2005, рубрика "Чорнобиль і світ"

Чорнобильська програма відродження та розвитку в дії

25 лютого цього року пан Френсіс О’Доннел, Координатор системи ООН в Україні, Постійний Представник Програми розвитку ООН в Україні та пані Сіхан Султаноглу, Координатор системи ООН в Білорусі, у супроводі представників ПРООН відвідали с. Замглай Ріпкинського району Чернігівської області.

Учасники візиту ознайомилися з проектами, які підтримує Чорнобильська програма відродження та розвитку ПРООН, спрямовані на відродження постраждалих від Чорнобильської катастрофи територій в с. Замглай та в інших районах Чернігівської області. Там діють три організації громади села: “Темп”, “Перемога” та “Вогник”, які ініціюють та впроваджують у життя проекти соціально-економічного відродження та розвитку села і району. Зокрема, у 2003-2004 рр. громади “Темп”, “Перемога” і “Вогник”, мобілізували ресурси сільської ради, Чернігівської районної державної адміністрації, приватних спонсорів і ПРООН-ЧПВР для впровадження чотирьох проектів по реконструкції молодіжного центру, шкільної майстерні й спортмайданчика, фельдшерсько-акушерського пункту та налагодження газопостачання, загальною вартістю 46 000 дол. США. Організації громади отримували різноманітну допомогу від ПРООН-ЧПВР під час втілення цих проектів. У 2003-2004 рр. громади с. Замглай також ініціювали та здійснили без фінансової підтримки ПРООН-ЧПВР чотири проекти, спрямовані на ремонт кладовища, очищення колодязів, прибирання вулиць, відновлення водогону та підтримання діяльності сільського ринку.

* * *

Чорнобильська програма відродження та розвитку (ЧПВР) розпочала свою діяльність у вересні 2002 року на основі рекомендацій Звіту “Гуманітарні Наслідки Аварії на Чорнобильській АЕС: Стратегія Відродження”, ініційованого агенціями ООН в лютому 2002 року. ЧПВР є третьою фазою Чорнобильської програми ООН, яка діяла в 1999-2002 роках. Діяльність Програми заплановано до березня 2007 року. Метою діяльності ЧПВР є підтримка зусиль Уряду України щодо подолання довготермінових соціальних, економічних і екологічних наслідків Чорнобильської катастрофи, створення більш сприятливих умов життя та забезпечення сталого людського розвитку в регіонах, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Завдяки партнерству з міжнародними організаціями, обласними та районними державними адміністраціями, сільськими радами, науковими установами, неурядовими організаціями і приватним бізнесом, ЧПВР надає підтримку громадам у реалізації їхніх ініціатив з економічного, соціального розвитку та відродження довкілля, а також сприяє поширенню інформації про Чорнобильську катастрофу в Україні та за її межами.

Сергій КОСТЮК,
Експерт Чорнобильської програми ПР ООН 

Надруковано «ПЧ» № 3(15) березень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 5 марта 2005 г. в 16:02
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта