?> ЧОРНОБИЛЬСЬКІ ДЗВОНИ ЧУТИ І В ФЛОРИДІ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
27.05.2012, рубрика "Кіно, Чорнобиль і світ"

ЧОРНОБИЛЬСЬКІ ДЗВОНИ ЧУТИ І В ФЛОРИДІ

"Українське Слово", №20(445) - 17 ТРАВНЯ, 2012

Письменниця Ірина Забитко, авторка роману про Чорнобильську трагедію «The Sky Unwashed» («Невмите небо»), розпочала працю над документальним англомовним фільмом «Life in the Dead Zone» («Життя у мертвій зоні»). Цей фільм розповідатиме про трьох літніх жінок, які повернулися додому в Чорнобильську зону доживати свій вік.
Частину фондів на цей важний проект надає Союз українок Америки (СУА) з фонду Марусі Бек, що і буде відзначено у титрах до фільму та у промоційних матеріалах. Кінострічка, безперечно, збереже пам’ять для наступних поколінь про велике лихо, яке впало на українську землю.
Заступник голови товариства Анна Мацілинська, яка тісно співпрацює з Іриною Забитко у цьому важливому проекті, 19-ого квітня зустрілася з  письменницею у Флориді, де довідалася про поступ її праці під час цьогорічних січневих відвідин України. Через дошкульну зиму пані Ірині не вдалося виконати всього наміченого, але деякі розмови з очевидцями трагедії були записані в Києві.
Ірина Забитко планує невдовзі повернутися і продовжувати фільмувати розмову з жінками в Чорнобильській зоні.

Разом з Анною Мацілинською в зустрічі взяли участь референтка вільних членів СУА Роксоляна Яримович та автор цих рядків - Віра Боднарук, членкиня 56 відділу СУА та голова місцевого Товариства української мови ім. Шевченка (ТУМ), яке співпрацює у заходах збереження пам’яті про Чорнобильську трагедію.

Віра БОДНАРУК,

професор, голова Товариства української мови ім. Шевченка

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 27 мая 2012 г. в 12:35
и размещена в разделе Кіно, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта