?> Чорнобильські ікони на Киівщині | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.02.2005, рубрика "Духовність"

Чорнобильські святині

У день поклоніння чесним веригам апостола Петра у Ворзельській церкви св. апостолів Петра і Павла на Київщині відбулося святкове богослужіння і молебень перед чудотворними іконами «Святого Миколи Чудотворця» і «Чорнобильського Спасу», що прибули на Київську землю з метою надання духовної допомоги і підтримки жителям території, що постраждала від катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

Урочисту літургію відбув Архієпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської митрополії Владика Митрофан. У своєму зверненні до пастви Владика закликав віруючих молитися за душі загиблих ліквідаторів-чорнобильців, що жертовно віддали своє життя заради миру на землі, зберігати і множити християнські цінності, висловив упевненість, що православна Церква виконає свою історичну місію збереження миру і злагоди в суспільстві й у нових політичних реаліях сучасності продовжить рятівне служіння на благо України і її народу.

Владыка 2 чб

З відкритим серцем і хвилюванням підходили парафіяни до ікон і молитовно славили Господа за одержання радощів доторкнутися до чудотворних ікон, що дарують надію на захист для багатьох потерпілих від страшної сили радіаційного опромінення.

Ікона «Святий Микола Чудотворець», що зберігається у Свято-Иллінській церкви м. Чорнобиля  й ікона «Чорнобильський Спас», що освячена Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України в Києво-Печерській Лаврі у серпні 2003 року, вже заслужили високий авторитет і повагу серед віруючих, котрі багаторазово змогли переконатися в їхній духовній силі зцілення і захисту.

На іконі «Чорнобильського Спасу», вперше в православній іконографії, зображений Ісус Христос разом із простими смертними - ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, що вже при житті прирівняні до Божої раті і своєю смертю подолали смерть. Праворуч від Христа – Мати Богородиця, ліворуч - архістратиг Михайло, на задньому плані, на тлі грозового неба –чорний саркофаг. Життєстверджуючою символікою ікони є смужка зеленої трави в її передній частині. Це символ духовного відродження на багатостраждальній землі України, обпаленої диявольським полум'ям ядерної аварії. Знаменно, що в день освячення ікони Блаженнішим Володимиром 28 серпня 2003 року в сонячний безхмарний полудень над куполом Успенського Собору в синім небі, як знак Божого благословення ікони, з’явилась райдуга,  виникло яскраве сяйво у вигляді німба.

Велику увагу чорнобильські організації приділяють церковним громадам і храмам, створеним при лікувальних  і оздоровчих установах, де одержують медичну допомогу потерпілі від чорнобильської аварії. Духовні пастирі своїми святими молитвами зміцнюють фізичну плоть болящих і надають їм духовну підтримку в зміцненні  віри в Господа  й у своє повне зцілення. Така допомога особливо потрібна важко хворим, інвалідам, у яких з'являються нові сили у боротьбі з недугою, з'являється надія повернутися до здорового і повноцінного життя.

У цьому плані, добрих слів заслуговує служіння настоятеля церкви Архістратига Михайла при Київському Медичному комплексі отця Геннадія - лікаря з вищою медичною освітою, а також отця Василя - настоятеля Ворзельской церкви св. апостолів Петра і Павла, розташованої в санаторно-курортній зоні, у місці зосередження спеціалізованих лікувальних центрів, настоятеля Вишгородської церкви Бориса і Гліба отця Димитрія. Щирою повагою серед жителів, опаленого радіацією міста, користується настоятель Свято-Іллінської церкви отець Миколай.

І таких прикладів можна привести безліч.

Парафіяни церкви дякували Бога за те, що, нарешті, і в чорнобильців з'явилися свої  святині, ікони покровительки, що візьмуть під своє високе заступництво ще не одне покоління жителів України. Ці ікони потрібні і для консолідації зусиль усіх потерпілих від  аварії на ЧАЕС у захисті своїх прав на гідне життя й у вирішенні багатьох соціальних проблем. Святий образ цих ікон стане у свою чергу і символом духовного єднання православних слов'янських народів України, Білорусії і Росії в подоланні трагічних наслідків Чорнобильської катастрофи.

У церковному богослужінні взяли  участь: духівник Макаровського р-ну Київської області Архімандрит Анастасій, настоятель Чорнобильської Свято-Иллінської церкви отець Миколай, настоятель Ворзельскої церкви св.апостолів Петра і Павла отець Василь, настоятель Гостомельського Святого-Покровського храму Пресвятої Богородиці отець Петро, настоятель Свято-Никольского храму при податковій Академії України отець Михайло, голова Ірпінської міської Ради В.Д.Скаржинский, голова Ворзельскої селищної Ради З.Е.Сотникова та інші.

Численні парафіяни, що зібралися у церкви, вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і просили Господа послати милість Божу всім стражденним.

Ю.І. Сєдих,
академік АС України, професор,
учасник ЛНА на ЧАЕС 1-ї категорії.

Надруковано «ПЧ» № 2(14) лютий 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 5 февраля 2005 г. в 17:45
и размещена в разделе Духовність.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта