?> Чорнобильській форум | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Спільна відкрита заява

Про умисне і цинічне приховування справжньої чисельності жертв Чорнобильської катастрофи та применшення її негативного впливу у звіті експертної комісії ООН на „Чорнобильському форумі” при МАГАТЕ.

Кінець XX сторіччя приніс невтішний висновок, що традиційних джерел палива (вугілля, нафти, газу) залишилося лише на 100 років і що виникає необхідність освоєння атомної енергетики.


Однак людство вже мало уявлення на прикладі Хіросіми і Нагасакі про негативні наслідки атомної енергії і виступало проти розбудови цього сектора економіки. Тому атомна енергетика у країнах світу та у колишньому СРСР розвивалася в секретних умовах. Для неї були створені спеціальні медичні установи зі штатом лікарів та вчених, праця яких добре оплачувалася національними атомними органами. Всі їхні розробки, результати та висновки стосовно впливу радіації на організм людини були суворо засекречені і приховувалися від суспільства.

З цією ж метою при ООН було створено Міжнародне Агентство Атомної Енергії (МАГАТЕ), яке у 1959 році, всупереч Конституції Всесвітньої організації охорони здоров'я, уклало з нею спеціальну секретну Угоду. З цієї угоди випливає, що усі медичні і дослідницькі програми ВООЗ повинні бути попередньо погоджені з МАГАТЕ заради того, щоб їх результати не нашкодили цьому агентству, основною метою якого є: “Розвивати та збільшувати вклад у розвиток атомної енергії для зміцнення миру, здоров'я та процвітання в усьому світі”.

Вчені і медики, що не дотримуються цих вимог, ризикують бути позбавленими волі і навіть життя і тому бояться сказати усю правду про жахливі наслідки аварій на атомних електростанціях та негативний вплив радіації на здоров'я людей.

Саме МАГАТЕ як найбільший атомний лобіст зацікавлене у приховуванні від міжнародної спільноти справжніх наслідків Чорнобильської катастрофи і постійно намагається їх применшити. Тому експертна комісія ООН на “Чорнобильському Форумі” при МАГАТЕ у своєму звіті навмисне цинічно спотворила фактичні дані про чисельність чорнобильських жертв, звівши їх усього до 56 померлих та 3940 осіб, які отримали високі дози радіації при виконанні аварійно-відбудовних робіт на ЧАЕС.

Ми вважаємо цю інформацію прямою образою мільйонів громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС, особливо 105 тисяч інвалідів Чорнобиля та близьких і рідних більше одного мільйона громадян України, які пішли з життя у результаті шкоди, заподіяної їхньому здоров’ю Чорнобильською катастрофою.

За даними МНС України, тільки за період з 1999 по 2005 роки чисельність постраждалих від аварії на ЧАЕС зменшилася більше чим на 600 тисяч осіб, значна частина з них померла внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На нашу думку, висновки, подані у звіті, є провокаційними і ставлять за мету ініціювання перегляду досі не виконаних зобов’язань міжнародних організацій і провідних країн світу перед Україною з фінансування робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, втрат по зупиненню станції та її подальшому утриманню, будівництву нового об'єкту “Укриття”, а також підштовхують до рішень, спрямованих на скорочення міжнародної допомоги найбільш постраждалим країнам (Україна, Росія, Білорусія).

У зв’язку з цим ми вимагаємо від Президента України, Голови Верховної Ради, Прем’єр-Міністра і народних депутатів України:

1. ВИЗНАТИ звіт експертної комісії ООН, оприлюднений на “Чорнобильському Форумі” при МАГАТЕ як упереджений, про що повідомити міжнародну спільноту під час сесії Організації Об’єднаних Націй та Міжнародної конференції “20 років Чорнобильській катастрофі. Погляд у майбутнє”, яка відбудеться у м.Києві в квітні 2006 року.

2. НАДАТИ ООН і міжнародній спільноті дані про справжню чисельність жертв Чорнобильської катастрофи в Україні, а також про вплив наслідків аварії на ЧАЕС на фізичне здоров'я населення країни.

Ми попереджаємо, що будь-які спроби перегляду існуючих Законів щодо забезпечення соціальних прав і гарантій громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у бік їх зменшення чи скасування з посиланням на вищевказані висновки експертів ООН, викликатимуть наш супротив аж до акцій громадянської непокори.

Федір ВАЙДИЧ,
в. о. голови Соціально-екологічної партії
«Союз. Чорнобиль. Україна.»
Микола ІСАЄВ,
голова Всеукраїнської Чорнобильської Народної партії
“За добробут та соціальний захист народу”

Надруковано «ПЧ» № 9(21) вересень 2005 р.

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 13 сентября 2005 г. в 12:41
и размещена в разделе Новини, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта