?> Чорнобильський лабіринт | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Чорнобильський лабіринт

8 лютого цього року в приміщенні Української академії наук відбулася чергова презентація книги на чорнобильську тематику „Чорнобильський лабіринт:

презентація книги

сценарій катастрофи, факти, документи”. Авторами цієї книги є творчий колектив у складі: канд. істор. наук Барановської Н.П., Берестова Л.Б., канд. техн. наук Грищака О.М., Королевської А.В., докт. техн. наук Лівінського О.М., канд. техн. наук Сабалдиря В.П., Самойленка Ю.І.

Презентация 1

Презентация 3

Презентация 4

Початок цієї роботи йде ще з рішення комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за №51/2 від 01.06.1999 року. Впродовж 1999-2005 рр. за результатами досліджень були підготовлені науково-технічний звіт, монографія та необхідні матеріали для створення комп’ютерної відеомоделі. Верховній Раді України були передані дві доповіді по темі „Обставини, причини та наслідки аварії на ЧАЕС (2001, 2002 рр.) та низка експертних висновків і довідок з Чорнобильських проблем.

У книзі „Чорнобильський лабіринт: сценарій катастрофи, факти, документи” розповідається про зародження та розвиток Чорнобильської катастрофи. Розповідь базується на достовірних фактах і документах. До тексту українською та російською мовами додаються документи мовою оригіналу.

В матеріалах до комп’ютерної відеомоделі відображені не тільки зміни в стані енергоблоку №4, але й місця знаходження, маршрути руху, дії окремих працівників ЧАЕС та пожежників, які знаходились на блоці 26 квітня. Перше і друге узгоджене в часі, що дає можливість оцінити причетність людей до конкретних справ.

Наявні достовірні документи і факти не підтверджують офіційних звинувачень оперативного персоналу в діях, що призвели до катастрофи (підкресл. А.К.), а також свідчить про перебільшення існуючої небезпеки 4-го блоку для населення і екології України. В зв’язку з цим постає питання про необхідність реабілітації на державному рівні оперативного персоналу ЧАЕС, а питання про спорудження „Укриття-2” вимагає окремого наукового аналізу, обґрунтування та незалежної експертизи.

Головним в цій роботі є те, за що треба привітати книгу – це черговий крок до реабілітації персоналу ЧАЕС. Будемо сподіватися на той час, коли нашарування неправди щодо персоналу ЧАЕС відлетять і суспільство побачить важкі умови, в яких енергетикам прийшлося працювати і який великий подвиг вони здійснили, жертвуючи собою.

Цей час прийде!

Анатолій КОЛЯДІН

Надруковано «ПЧ» № 4 (28) лютий 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 19 февраля 2006 г. в 18:48
и размещена в разделе Чорнобильська бібліотека.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта