?> Чорнобильським “лідерам” треба бути справедливими і неупередженими | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.06.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

Чорнобильським "лідерам" треба бути справедливими і неупередженими

«Східний експрес», вівторок, червня 12, 2012

Хто і як би не говорив про ініціативи з проведення з'їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, але ця ідея прекрасна і актуальна.

Повірте, що за стільки років після аварії, ліквідаторам є про що поговорити. Настала пора всім ліквідаторам зібратися і без будь-яких упереджень, політичного лушпиння і приналежності до тієї чи іншої організації, обговорити всі проблеми, з якими вони сьогодні стикаються.

Деякі вважають, що ліквідатори - це тільки інваліди-ліквідатори 1 категорії, але повірте, що це зовсім хибний підхід.

У кожної категорії ліквідаторів накопичилося безліч проблем і їх необхідно вивчити, систематизувати і хоча б запропонувати владі шляхи і методи їх вирішення.

Якщо влада прислухається і прийме до реалізації здорові пропозиції - буде добре. Якщо ж ні, тоді треба думати про методи боротьби з відстоювання своїх законних прав та інтересів.

Однак для початку, потрібен діалог і злагода в середовищі ліквідаторів. Тому, тільки системна робота, з урахуванням усіх думок і пропозицій, може дати позитивний результат.

Сьогодні робляться спроби окремих "лідерів", яких викинули осінні протести на поверхню і ті, хто вирішив зараз зайнятися виключно мітингової тріскотнею і піаром однієї з громадських організацій, яка ставить за мету зайняти місце "основної і спрямовуючої сили" чорнобильської спільноти, звинуватити ініціаторів з проведення з'їзду - мало не зрадою чорнобильців.

Однак ці "лідери", не розуміють, або не хочуть розуміти, що сьогодні ліквідатори - це одна з найбільш проблемних категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для прикладу взяти хоча б те, що сьогодні для ліквідатора дуже проблематично підтвердити навіть свій статус, не кажучи вже про тих, які, отримавши великі дози опромінення, не можуть зв'язати групи інвалідності по захворюваності внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У першому випадку - це через знищення первинних документів, а в другому - через те, що вони "не досить хворі". У тих, хто опинився сьогодні в ролі "істинного ліквідатора" та з числа категорії не ліквідаторів, як правило, і з документами все в порядку і групи цілим сім'ям встановлені. Вже не хочеться згадувати про те, що відбувається в плані пенсійного забезпечення тих ліквідаторів та інвалідів-ліквідаторів, хто просто не звертався до суду.

Адже не секрет, що сьогодні частина ліквідаторів, яка розмахує перед об'єктивами телекамер рішеннями судів і волає про законність і справедливість, забуває про те, що реалізація законних прав повинна здійснюватися не тільки за рішеннями судів. Аргумент - хто не встиг, той запізнився, не дуже переконливий. Хіба ті, хто не звертався до суду - є другосортними?

Більше того, виглядає все це досить підло, коли це роблять новоявлені трибуни і так звані "борці за права пригноблених", в яких зараз максимальна пенсія, а за тим же судовими рішеннями, у них випливають досить кругленькі суми, які обчислюються двома десятками тисяч гривень.

Тому, якщо бути справедливим і неупередженим, то треба домагатися виконання закону для всіх ліквідаторів та різних категорій. Однак, було б добре, якби на час цієї боротьби, "борці за справедливість", взагалі відмовилися від отримання своїх високих пенсій і так, як ті ж солдати-строковики, почали отримувати мінімальні пенсії.

Можна було б у цьому матеріалі поговорити і про дітей ліквідаторів, вдів ліквідаторів, і, загалом - про проблемні питання пенсійного забезпечення, доступності медицини і недалекого медичного страхування, будівництва житла, тощо. Більше того - гряде монетизація пільг і повірте, що без системного аналізу і розумних пропозицій, навряд чи обійтися. Однак, такою трибуною для обговорення і всіляких напрацювань, може і повинен стати з'їзд ліквідаторів, а не організовані мітингові пристрасті.

http://torezdon.blogspot.com/2012/06/blog-post_5455.html#more

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 12 июня 2012 г. в 12:35
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Чорнобильським “лідерам” треба бути справедливими і неупередженими" 3 комментария

 1. aristotel сказал(а):

  Пропонується проект
  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  П О С Т А Н О В А
  від ______________ 2012 р. N_____
  Київ

  Про внесення змін до постанови КМУ №1210 від 23 листопада 2011 року
  про підвищення рівня соціального захисту громадян, які
  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

  Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

  1. Підпункт 1 пункту 11 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи викласти в наступній редакції:

  «11. Мінімальний розмір державної пенсії становить:
  1) для учасників ліквідації наслідків аварії на
  Чорнобильській АЕС:

  I групи інвалідності – 10 прожиткових мінімумів
  для осіб, які втратили працездатність;

  II групи інвалідності – 8 прожиткових мінімумів
  для осіб, які втратили працездатність;

  III групи інвалідності – 6 прожиткових мінімумів
  для осіб, які втратили працездатність;».

  2.Пункт 12 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи викласти в наступній редакції
  «В разі підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність підлягає перерахунку державна пенсія».

  3. Ця постанова набирає чинності з 1 ____________ 2012 року.

  Прем’єр-міністр України М.АЗАРОВ

  Інд. ___

 2. admin сказал(а):

  “Пропонується проект”. До 1 апреля еще далеко а выборы уже скоро… Свежо предание а верится с трудом! В инете ни слова об этих проектах. Откуда инфа? Будьте, плс, объективными а то можно подумать, что казачек засланый писАл!

 3. серж-86 сказал(а):

  Не треба чіпати постанову.Треба закон про статус…доводити до пуття і вимагати його виконання.І чому ми всі забуваєм про ліківд.2-ої категорії (особливо військових), які були, є, і поки що залишаються найменш захищеними.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта