?> Давайте працювати разом! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
30.01.2005, рубрика "Слово редактора"

Давайте працювати разом!

Шановні читачі!

Ми раді вам, передплатникам нашого всеукраїнського часопису чорнобильців.

1

Анатолій КОЛЯДІН, голова Фонду інвалідів міста Києва і Київської області, голова Ради „Об’єднання інвалідів-чорнобильців „Добра Дія”, головний редактор часопису „Пост Чорнобиль ”

Сподіваємось, що наступний рік принесе нам більше вдач, і ми зможемо виходити вчасно, будемо надавати читачам багато корисної інформації, а часопис буде цікавим і стане другом для кожного чорнобильця.
У редакції часопису зростає коло авторів. Багато чорнобильців приносять до редакції свої статті, спогади, вірші.
Інші чорнобильці щиро пропонують різні заходи, щоб якось допомогти газеті. Велика Вам подяка!
Скажемо відверто, без підтримки громадських організацій чорнобильців, без їх активної участі у передплаті газеті важко виходити завчасно, не говорячи вже про гостроту матеріалів, їх корисність.

Ми бачимо шляхи виходу з цієї безвиході.

По-перше, це бути завжди на захисту чорнобильців, чого б нам це не коштувало.

По-друге, газета повинна бути трибуною для кожного чорнобильця. Наш голос повинен лунати для спільноти. Наші вороги – це забуття! Тому не дамо забути про тих, хто віддав своє життя і здоров’я, виконуючи свій патріотичний громадянський обов’язок.

По-третє, самий головний наш ворог – це розрізненість чорнобильського руху. Влада завжди буде використовувати нашу розрізненість, годуючи одних і не звертаючи увагу на інших. Тому наш часопис повинен бути своїм для усіх чорнобильців. Нас єднає наше звання: „Чорнобилець”. Нас повинна об’єднувати необхідність збереження Чорнобильського закону і вимоги до уряду, до виконавчої влади, у повному його виконанні.

2

Едуард КАЦ, голова правління “Координаційної Ради громадських об’єднань інвалідів та постраждалих від чорнобильської катастрофи ”

Час минає. Вимоги до роботи громадських чорнобильських організацій змінилися. Треба якось вчитися працювати з державними структурами, котрі опікуються соціальним захистом інвалідів. Потрібен обмін досвідом, думками.

Усім відомо, що соціальний блок Чорнобильського закону фінансується на 20 відсотків від необхідного. Громадському руху треба працювати в цьому напрямку. Потрібні якийсь нестандартні рішення, нові ідеї. Безнадійно зростає черга на житло, немає путівок на оздоровлення. Немає коштів на придбання ліків, на проведення операцій.

Медичне обслуговування потребує фінансування на 100 відсотків!!!

Міжнародна спільнота повністю відсторонилася від допомоги чорнобильцям з соціальних питань. Тому передувало багато спекуляцій на темі „Чорнобиль”. Створена велика кількість псевдочорнобильських організацій і структур, котрі на протязі більше п’ятнадцяти років використовували різні закордонні гуманітарні організації. З’явилася недовіра до чорнобильського руху. В підсумку закордонні партнери працюють лише з людьми, котрих знають особисто і їм довіряють.

Тому закордонна допомога стала надходити через державні структури, або через різні фонди, створені державними структурами, або державними високопосадовцями. При тому, що ця допомога стала надходити, головним чином, на вирішення екологічних питань. Захід це турбує. Тут все ясно.

Вже нарешті в Україні є новий президент. Незабаром ми побачимо обличчя нового Уряду. Країна живе у очікування добрих перемін і від президента Віктора Ющенка, і від призначеної в. о. прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Якщо нова влада дійсно буде вичищати „Авгієві стайні”, чорнобильці будуть раді вітати і радіти за такими діями нової влади.

Але чорнобильцям не треба піддаватися ілюзіям. Наші проблеми для держави великий тягар, якщо врахувати борги за минулі роки – дуже великі. А ще є борги, які не враховані у грошовому вимірі, наприклад, заборгованість по житлу. У нової владі обов’язково з’явиться спокуса позбутися цього тягаря. Ми повинні пам’ятати, коли уряд В.Ющенка був ініціатором заморожуванні деяких статей Чорнобильського закону. Тож треба бути насторожі і бути готовими захищати свої права. У всіх чорнобильських організаціях у цьому напрямку багато роботи.

Тому ми, керівники громадських організацій – співзасновників часопису „Пост Чорнобиль”, Едуард КАЦ і Анатолій КОЛЯДІН, звертаємось до вас, шановні читачі, давайте працювати разом! Є багато проблем, нумо їх вирішувати!

Надруковано «ПЧ» № 1(13) січень 2005

Запись была опубликована: (ом) Воскресенье, 30 января 2005 г. в 21:29
и размещена в разделе Слово редактора.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта