?> Давайте прямо подивимося в очі один одному | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
26.04.2004, рубрика "Слово редактора"

Вже 18 років відділяє нас від того дня, котрий поділив наше життя на До і Після Чорнобиля.

Що ми маємо зараз у питанні соціального захисту чорнобильців? Може хто і дифірамби буде співати, але ми можемо констатувати наступне:

1. Згасає, а точніше згас інтерес міжнародної спільноти до чорнобильської проблеми. Ця проблема стала суто національною для України (можна додати: для Бєларусі та Росії теж);
2. Зростає борг держави перед чорнобильцями по виплатам компенсацій за харчування та іншим соціальним виплатам згідно Чорнобильського закону;
3. Катастрофічно мало будується для чорнобильців житла, недостатньо фінансується медична програма, чорнобильці не можуть отримати ліки по вже виписаним рецептам;
4. Пенсії чорнобильцям не індексуються і, схоже, це не планується.
5. Фінансування Чорнобильського закону забезпечується на 20 відсотків від необхідного. Це постійно стверджує МНС в своїх листах. Але ж МНС подає проект бюджету (чорнобильські статті) в Кабінет Міністрів з тими ж 20-и відсотками від необхідного фінансування, Кабінет Міністрів подає проект бюджету до Верховної Ради, депутати швидко голосують без обговорення статей. Всі проти чорнобильців. Це можна назвати лише мовчазним зговором.

Немає нічого дивного. Ми до цього йшли довго. І пасивність чорнобильців цьому порука. Давайте прямо подивимося в очі один одному. Скільки чорнобильців приходить на акції протесту? Мало. Кілька тисяч чорнобильців може зібрати Юрій Андрєєв за умови, якщо він залучить до цього свої регіональні організації і буде мати підтримку київських громадських організацій. Що ж ви хочете після цього?

Річ навіть і не в тому, скільки людей приходить на акції протесту. Активними повинні бути громадські чорнобильські організації в роботі з владою на всіх рівнях: від району до Кабінету Міністрів і Верховної Ради. Саме громадські організації повинні активніше брати участь у соціальних програмах, зокрема і тих, які фінансуються з держбюджету. Вони повинні прийти туди зі свіжими ідеями і влада буде зацікавлена зробити крок назустріч. У першу чергу це стосується громадських організацій інвалідів. Не можна втягувати в політику інвалідів!

І отут хочеться назвати головну причину наших невдач. Вона полягає в тому, що ми дуже сильно розрізнені. Дуже велика громадська організація «Союз Чорнобиль України», на жаль, не охоплює всі чорнобильські організації, як було (могло бути) це десять років тому. Багато організацій інвалідів-чорнобильців не зацікавлені бути в складі «Союзу Чорнобиль України». Може бути, заважає фактично монопольне право «Союзу Чорнобиль України» на захист усіх чорнобильців? Так, це є! Але хто заважає іншим громадським чорнобильським організаціям, їх лідерам вести переговори з урядом, з міністерствами тощо? Швидше за все, причини інші: політичні і, дуже часто, меркантильні інтереси лідерів громадських організацій.

Не можна забувати і про той факт, що на чорнобильській темі спекулюють. При кожнім мало-мальськи відомому політику, депутаті, великому чиновнику створені десятки благодійних фондів і громадських організацій. Серед них будуть і «Інваліди Чорнобиля», і «Діти Чорнобиля», природно з різною варіацією назв, серед яких будуть ключові слова: благодійний, інваліди, діти-інваліди, Чорнобиль.

Потрібна якась нова ідея, яка змогла б знову об'єднати всіх чорнобильців, будь-якої політичної та соціальної орієнтації. Першим кроком до цієї мети може стати саме газета, яку, дорогий читачу, ти тримаєш зараз в руках. Давайте працювати разом. Передплачуйте, та розповсюджуйте газету “Post Chernobyl” по громадських організаціях чорнобильців. Залучайте до цієї соціальної програми спонсорів. Створюйте осередки читачів газети “Post Chernobyl” . Редакції потрібен зворотний зв’язок від читачів. Лише тоді вона стане народною газетою в повному розумінні цього слова.

Анатолій КОЛЯДІН,

надруковано «ПЧ» №4/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 26 апреля 2004 г. в 9:54
и размещена в разделе Слово редактора.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта