?> ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
09.06.2012, рубрика "Соціальне партнерство"

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА

Олександр ТЕРТИЧНИЙ

Віртуальне українське мереживо, e-democracy.in.ua, п'ятниця, 08 черв. 2012

Чого нам не вистачає?

В суспільстві гуляє безліч різноманітних – аж до протилежних – рецептів і пропозицій на сакраментальне ЩО РОБИТИ? Задовільної, системної відповіді досі не знайдено, зокрема і тому, що вирішення проблеми потребує відмови від пошуку в рамках традиційних шляхів і концепцій минулого століття, нової парадигми мислення. До того ж, автори зазвичай «варяться» у досить вузькому закритому колі, що накладає природні обмеження на якість і продуктивність роботи. На жаль, більшість шукачів не надають належної уваги новим можливостям комунікації, які продукує інтернет: досі не залучили максимальне коло авторів для концентрації колективного інтелекту за допомогоювідкритої мережі.

То, може, пані і панове, почнемо творити Образ Майбутнього України не тільки в своїх гуртках, а ще й усі разом?

Давайте викладемо свої напрацювання, винесемо їх на на критику, як фахівців, так і усієї мережевоі спільноти. Відберемо РАЗОМ всі корисні і нагальні пропозиції, визначимо шляхи і методи їх вирішення, і зробимо, нарешті, спільну  Програму, що так потрібна суспільству. Бо без Спільної Програми всі наші інтелектуальні та емоційні вправи – то просто балачки.

На випередження закидів про намагання «очолити процес» повідомляємо: доєднаємося до будь-якого іншого дискусійного майданчика, якщо він запропонує безкровну Дорожню карту до нової політичної конструкції, що передбачає гарантування поточного громадянського контролю за владою.

Тим, хто погодиться з цією умовою, пропонуємо погодити два ЗАВДАННЯ:

- зміни законодавства приготувати у вигляді пакету законопроектів, які мають отримати схвалення широкого кола громадян (для початку в мережі);

- забезпечити легітимацію такого пакету, для чого створити мережу потужного громадянського діалогу з чинною владою – незалежно від її партійних кольорів.

Хто згоден із зазначеними завданнями, може, разом із роботою на своїх закритих майданчиках, долучитися до спільної справи у відкритій інтернет-мережі. Ми, наприклад, назвали її Демократична українська мережа (ДУМ). Кому не сподобається, хай пропонує іншу назву – вирішимо шляхом наступного голосування в мережі.

Що пропонуємо для початку

Пропонуючи десятки відповідей на ЩО РОБИТИ?, багато активістів мають проблеми, надаючи пропозиції до наступного запитання: ЯКИМ ЧИНОМ зробити те, чого прагнемо? Більшість відомих проектів зупиняються на вирішенні більш-менш локальних проблем, залишаючи чималі прогалини на тій Дорожній карті, що має привести до реалізації задумів. На жаль, досі не довелося зустріти рамкового проекту, куди вписуються багато зроблених, а також завтрашніх напрацювань колег-шукачів.

Зовсім не виключаємо, що подібний проект десь вже існує – то давайте його сюди! А поки такого на майданчику не маємо, пропонуємо – як ескіз до майбутнього СПІЛЬНОГО проекту – рамковий форсайт-сценарій. Якщо він отримає схвалення мережі, то може стати попередньою штриховою Дорожньою картою, прокладеною від сьогодення до мети. Кому Сценарій виявиться неприйнятним, пропонуйте свій. Документ викладений гранично стисло – тезами: і тільки деякі з них частково обгрунтовуються публікаціями за лінками, зазначеними в тексті.

За загальної згоди і відповідного спільного доопрацювання Сценарій може стати контуром ПРОГРАМИ, яку створить мережева спільнота. Наприклад, до майбутньої Програми належить залучити вже напрацьовані на різних майданчиках пропозиції з вирішення проблеми інституційної довіри і суспільної моралі, «трагедії спільного», про форми і методи ненасильницького спротиву, антитрестівські та антикорупційні заходи, дійсна судова реформа, нові принципи оподаткування і багато чого ще.

Таким чином документ може відіграти роль діжі, в якій заведемо квашню для спільної випічки Великого українського Проекту. Якщо реальну Програму (таку чи іншу, тут чи в іншому місці) не створимо зараз, доведеться це робити пізніше, а затримка може виявитися фатальною. В кращому разі – занадто дорого обійдеться для суспільства взагалі і мережевої спільноти – у першу чергу. Отже, див. РАМКОВИЙ ФОРСАЙТ-СЦЕНАРІЙ: http://e-democracy.in.ua/prjama-demokratija/ukrajinska-perspektyva/110-forsajt-scenarij-dlja-ukrajiny

http://e-democracy.in.ua/component/content/article/48-demokratychna-ukrajinska-merezha

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 9 июня 2012 г. в 0:16
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта