?> День Соборності | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
18.01.2006, рубрика "Архіви історії"

Знаменні дати

22 січня Україна святкувала свій День Соборності.

Акт Злуки зачитував прадід О.Тягнибока

Знаменно, що зачитував Акт злуки між ЗУНР і УНР того зимового дня біля пам'ятника Богдану Хмельницькому у Києві відомий український політик, міністр закордонних справ Західно-Української Народної Республіки Льонгин Цегельський - прадід народного депутата України, Голови Всеукраїнського об'єднання „Свобода” Олега Тягнибока.

Лідер „Свободи” розповідає, що багато дорогих родинних речей, зокрема і тих, що зберігалися від Льонгина Цегельського були втрачені через постійні обшуки їх квартири кагебістами. „Напевне, уже тоді я усвідомив своє призначення і зрозумів, що найбільше щастя на Землі - присвятити життя Україні”, - згадує Олег Тягнибок.

Сьогодні священне завдання свого роду випало нести Олегові Тягнибоку. Саме тому із започаткованою ним „Програмою захисту українців” народний депутат, голова ВО „Свобода” об'їздив понад п'ять сотень міст і сіл України. Кожен рядок програми складений і записаний самими людьми. У ній - біль українських родин, понівечених злочинним комуністичним режимом, і життєві трагедії сучасних безробітних українців, прагнення українок, які не зі своєї волі опинилися за кордоном, і проблеми їхніх залишених в Україні напівсиріт-дітей.

Льонгин Цегельський - життєпис:

Льонгин Цегельський (29.8.1875 - 13.12.1950) - український громадсько-політичний діяч, дипломат, адвокат, журналіст, видавець. Син М. Цегельського. Народився у Кам'янці-Струмиловій (тепер Кам'янка-Бузька Львівської обл.).

Першого грудня 1918 року разом Д. Левицьким підписав у Фастові від імені Української Національної Ради ЗУНР-ЗОУНР передвступний договір з Директорією УНР про об'єднання ЗУНР і УНР в єдину Українську державу.

У січні-лютому 1919 він був в уряді С. Голубовича секретарем без портфеля і керівником секретаріату зовнішніх справ. У складі делегації Наддністрянської України брав участь в урочистому проголошенні злуки ЗУНР з УНР та в роботі Трудового конгресу України.

22.1.1919 призначений заступником міністра зовнішніх справ Української Народної Республіки.

Того ж дня Л. Цегельському була надана честь зачитати Акт злуки між ЗУНР і УНР біля пам'ятника Богдану Хмельницькому у Києві.

Повністю цей матеріал на сайті Олега Тягнибока – www.tiahnybok.info

Надруковано «ПЧ» № 2 (26) січень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 18 января 2006 г. в 11:39
и размещена в разделе Архіви історії.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта