?> День Уряду в Верховній Раді України | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.04.2005, рубрика "Наше право"

Володимир ЯЦЕНКО: „...не було чути новітніх ідей, принципових пропозицій”

12 квітня 2005 року відбувся День Уряду в Верховній Раді України: „19-ї роковини Чорнобильської катастрофи: стан виконання законодавства України щодо комплексного вирішення питань подолань наслідків Чорнобильської катастрофи”.

Ми запросили постійного автора, члена редакційної Ради нашого часопису Володимира Михайловича Яценка, який був на цьому заході, відповісти на декілька запитань.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

- Як Ви оцінюєте День Уряду в Верховній Раді, що відбувся 12 квітня?

- Досить стримано оцінюю. Бо для більшості чорнобильців ця подія не стала помітною. Хоча чорнобильська тема настільки складна і настільки актуальна зараз у зв’язку з наближенням 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи, що обговорення її в парламенті мало б стати принаймні головною подією тижня.

Варто серйозно задуматись хоча б над тим, що чисельність „чорнобильської” частини нашого народу скоротилася за останні п’ять років з 3,2 млн. до 2,7 млн. чоловік, тобто майже на 20%. Але ж ні в доповідях, ні у більшості виступів не було чути новітніх подій ідей, принципових пропозицій... Відверто бракувало наукового підходу до цього важливого питання.

- Чи не краще було провести традиційні чорнобильські парламентські слухання?

- Безумовно краще!  Адже у слуханнях можуть брати участь і ліквідатори, і керівники громадських організацій. Вони мають можливість із високої трибуни висловити владі свої претензії і своє бачення щодо подальшої мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи. Тобто, відбувається діалог між людьми і владою.

А на Дні Уряду відбувається діалог лише між різними гілками клади – законодавчою та виконавчою.

- Який документ прийнято за підсумками Дня Уряду?

- Поки що ніякого документу на голосування не ставилося. Але підготовлено проект постанови Верховної ради, в якому максимально враховані, зокрема, пропозиції Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, ВГО „Союз Чорнобиль України” та інших громадських організацій. Йдеться про приведення у відповідність до чинного законодавства нормативних актів Кабінету Міністрів, зокрема відомих постанов №836 від 1996 р. та №1 від 2002 року. Пропонується також доручити Урядові здійснити індексацію пенсій інвалідам, як того вимагає ст. 67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, сформувати державну програму будівництва житла для інвалідів, ліквідаторів і переселенців, покращити фінансування (при внесенні змін до бюджету поточного року і формуванні наступного) найважливих чорнобильських програм, насамперед – медичної допомоги постраждалим.

Але це лише проект. Сподіваємося, що депутати його підтримають. Надалі – треба співпрацювати з урядом, щоби цю постанову виконати.

- Ви згадали про наближення 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи. А яка доля Національної програми мінімізації наслідків цієї катастрофи? Адже у зв’язку з цією подією відбуватимуться, очевидно, заходи досить високого міжнародного рівня... Яку ж позицію презентуватиме наша держава?

- Профільний парламентський комітет, розглянувши питання готовності національної програми до другого читання, звернувся до Кабінету Міністрів з пропозицією протягом місяця узагальнити все, що було запропоновано по удосконаленню цього документа і подати Верховній Раді відповідні пропозиції.

Минулого місяця це питання розглянуто і на засіданні Національної комісії радіаційного захисту населення України. Ми дійшли згоди, що для того, щоб розпочати все із самого початку – розробляти програму „з нуля” – вже немає часу. Тому запропоновано уряду і Верховній Раді погодити проект Національної програми і винести його на друге читання.

- Що Ви хотіли б сказати чорнобильцям напередодні 19-ї річниці?

- Подякувати ліквідаторам за їхній подвиг, а також за те, що не здаються, продовжують жити і боротися. Побажати здоров’я і витримки усім постраждалим людям. І всьому нашому народу також!

Бесіду вів Анатолій КОЛЯДІН

Надруковано "ПЧ" № 4(16) квітень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 5 апреля 2005 г. в 15:15
и размещена в разделе Наше право.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта