?> День ветеранів Чорнобиля | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

До Дня вшанування учасників ліквідації Чорнобильської аварії

Сергій Мирний.  ЖИВА СИЛА

Фотодокументальна виставка з циклу “ЧОРНОБИЛЬ. ІМЕНА”

 Ця виставка доносить смак радіації. Запах радіації.

І смак перемоги над радіацією. Смак перемоги над Чорнобилем.

Бо вона – про переможців Чорнобиля, радіаційних розвідників.

Людей, які сміливо й дотепно виконували свої бойові завдання в ядрі катастрофи, освоїлись з радіацією – і освоїли, приручили її. І здобули при цьому ще й безцінні професійні знання та особистий досвід.

А конкретно – вона начебто про одну конкретну особисту перемогу колишнього командира взводу розвідки, лейтенанта запасу і цивільного фізико-хіміка, а зараз професійного письменника та еколога Сергія Мирного спочатку над радіаційним, а потім над інтелектуальним викликом Чорнобиля.

Влітку 1986 року за мужність і героїзм при ліквідації наслідків аварії Сергій Мирний одержав подяку командувача Київським військовим округом. Влітку 2009-го – премію журнала «Кореспондент» на конкурсі «Краща українська книга» за документальний роман «ЖИВАЯ СИЛА (Чернобыльские байки)».

Між цими двома датами – більш ніж два десятиліття. І ще один закінчений університет (вже за кордоном). Новий фах (екологія, людина і довкілля). Нове професійне визнання. Дослідження здоров"я ветеранів Чорнобиля, що випередило свій час. Розробка нового типу поїздок до Чорнобильської зони – «Місцями Чорнобильської слави», тренінг з радііації «Маршрут радіаційної розвідки», – і заснування «Чорнобиль-ТУРу». Премії у Москві та Києві за художні кіносценарії про Чорнобиль.

І, нарешті, роман «ЖИВА СИЛА».

Роман, в якому Сергій правдиво, захоплююче, драматично і весело (так, весело! – саме так, як і бувало на цій радіаційній передовій, серед цих морально здорових мужчин) розповів про фантастичні «3D-пригоди» розвідників в мультивимірному просторі радіації, радянської системи та казкової географії чорнобильського Полісся, де кожен вимір мав свої підступні, смертельно небезпечні пастки – і неочікувані затишні схованки, доступні для досвідчених та бувалих. І не менш захоплююче і точно, з гумором розповів також все, що треба знати сучасній людині про радіацію, – аби вона була для неї не вселенським злом, а розпластаним під ногами переможців, поверженим і майже безсилим змієм... Який, зрозуміло, може куснути, якщо втратити пильність.

Ця книга – запрошення вступити до клубу переможців Чорнобиля. Для уважного читача – це і перепустка до нього.

Написання такого революційного тексту - процес драматичний, напружений, азартний. Як і радіаційна розвідка. Саме про цей процес – про шлях від нотаток у затертому робочому записнику командира взводу, від цифр рівнів радіації на маршрутах розвідки, схем розвідок до рукопису, публікації на батьківщині, до перекладу і видання за кордоном – і розповідає фотодокументальна виставка «Сергій Мирний: ЖИВА СИЛА» з циклу «Чорнобиль. Імена». В ній – унікальні фото, документи, об"єкти з колекції Національного музею «Чорнобиль», особистого архіву Сергія Мирного, його друзів та побратимів, родини.

Дорогі друзі та колеги, у День ветеранів Чорнобиля

14 грудня о 17.00

Національний музей <<Чорнобиль>> і Сергій Мирний запрошують на літературний вечір-зустріч <<ЖИВА СИЛА>>

В програмі:

відкритття фото-документальної виставки /презентація документального роману <<ЖИВА СИЛА>> /

відео-кліпи/ слайд-шоу/ уривки з роману /зустріч з автором та героями роману і Чорнобиля

Адреса музею:

Київ, пров. Хоревий, 1 (ст. метро "Контрактова площа")

Тел. 417-54-22. www. chornobylmuseum.kiev.ua

ЗАПРОШЕННЯ ДОДАЄТЬСЯ (автор - Олег Векленко)

mirn_invit-1 копия

mirn_invit-2 копия

Приходьте!  Повідомте тих, кому це може бути цікаво!  До зустрічі!

Сергій Мирний

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 10 декабря 2009 г. в 17:07
и размещена в разделе Національний музей "Чорнобиль".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта