?> День вшанування учасників ЛНА на ЧАЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
14.12.2006, рубрика "Духовність, Новини"

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

КИЕВ. Керуючий справами УПЦ взяв участь у вшануванні учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

За благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всія України, 14 грудня керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан взяв участь у відзначенні Дня учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Митрофан 1

Дарницький район2Соломенский район

Ця дата вшанування встановлена відповідно до указу президента України Віктора Ющенко від 10 листопада 2006 року. Від імені Блаженнішого Митрополита Володимира владика Митрофан передав привітання та благословення учасникам заходу, який організувала Святошинська адміністрація міста Києва. Архієпископ Митрофан відзначив, що Церква молиться за вічну пам’ять тих ліквідаторів, які поклали своє життя за життя інших і ліквідовували цю страшну аварію, а також молиться за довголіття та благополуччя тих, хто залишився серед живих.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Архієпископ Антоній вшанував учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС архієпископ Антоній, на запрошення спілки чорнобильців Хмельницької області, взяв участь в урочистому зібранні, яке відбулося у приміщенні телерадіокомпанії «Поділля-Центр». Архіпастир, звертаючись до усіх присутніх, зазначив:

« Непомітно, як вода у річці, спливають роки, забираючи з собою радощі і печалі, біль та страждання, але залишається головне – пам’ять про Чорнобиль! Пам’ять - найболючіша рана… Саме пам’ять повертає нас знову і знову до тих трагічних днів.

Наслідки трагедії величезні: постраждало 3,2 млн. чоловік, серед них – понад 1 мільйон дітей; небезпечні дози опромінення отримали більше мільйона громадян України, радіаційного ураження зазнала 1/12 частина території всієї України, із 76 забруднених населених пунктів евакуйовано близько 90 тисяч людей. Загалом, у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брало участь близько 800 тисяч чоловік.

Найпершими, хто мужньо, героїчно вступив у двобій з ненаситним ядерним жерлом реактора, були пожежники… Це вони в умовах смертельної, непомітної, але разючої радіації встали на захист своєї Вітчизни від смертоносного атому. Це вони врятували не тільки Україну, але й усю Європу від загрози жахливого ядерного лиха.

За двадцять минулих років, смертельно небезпечна радіація забрала тисячі життів, призвела до втрати здоров’я сотень тисяч ліквідаторів, багато з них стали інвалідами.

Схилімо свої голови перед тими, кого немає в живих! Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя заради майбутніх поколінь! Низький Вам уклін - ліквідатори Чорнобильської трагедії! Героїчний подвиг “чорнобильців” назавжди залишиться в душах і серцях усіх людей!”

МИКОЛАЇВ. У День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим у Свято-Миколаївському храмі обласного центру звершив молебень

У День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, перед початком офіційних заходів в облдержадміністрації, архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим у Свято-Миколаївському храмі обласного центру звершив молебень за здоров'я живих і заупокійну літію по спочилих учасниках ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. У храмі молились керівники структурних підрозділів облдержадміністрації па чолі з заступником голови М. Рихальським, керівництво обласного управління МНС, представники міської влади та громадських організацій.

ПОЛТАВА. Клірик єпархії взяв участь у обласних зборах ліквідаторів Чорнобильської трагедії

14 грудня в Управлінні Міністерства з Надзвичайних Ситуацій в Полтавській області відбулися збори ліквідаторів Чорнобильської трагедії. У зборах взяли участь керівники Управління МНС в Полтавській області. Українську Православну Церкву представляв керівник відділу по взаємодії зі Збройними Силами протоієрей Віталій Ковалевський. Під час зборів хвилиною мовчання було вшановано ліквідаторів, що загинули під час пожежі або померли від наслідків радіоактивного опромінення. Наприкінці вечора герої-ліквідатори ділилися своїми спогадами та отримали цінні подарунки і цільову грошову допомогу. За благословенням архієпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа, в цей день у Свято-Макарівському кафедральному соборі Полтави була відслужена панахида за загиблими ліквідаторами.

ВІННИЦЯ. Чудотворні ікони з Чорнобиля – у храмах Вінничини

УПЦ Вінниця 2

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Вінницький Свято— Преображенський собор прибули дві чудотворні ікони — Чорнобильський Спас та Святий Миколай. У соборі вони пробули до 19 грудня, а потім їх повезли по православним храмам всіх районів області. За благословенням митрополита Вінницького та Могилів-Подільського Макарія, святині привіз протоієрей Миколай Якушин, настоятель Іллінської церкви міста Чорнобиль.

УПЦ Вінниця 1

Отець Миколай розповів:

— Ікона Чорнобильський Спас написана в 2003 році за благословенням Блаженнійшого Митрополита Володимира. Ікона Святого Миколая — це ікона з самого міста Чорнобиля, з нашої церкви. Цей чудотворний образ відомий ще з 18 століття, зафіксовано тисячі зцілень за допомогою Святого Миколая. Не так давно, у 90-х роках, ікона зупинила величезну пожежу в Чорнобильській зоні.

Прес-служба Української православної церкви,

www.pravoslavye.org.ua

Надруковано «ПЧ» № 23-24 (47-48) грудень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 14 декабря 2006 г. в 13:06
и размещена в разделе Духовність, Новини.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта