?> До 25-річчя аварії на Чорнобильській АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
12.09.2010, рубрика "Новини, Підрозділ № 6033"

Самоутвердження на вершині Говерли

Дванадцять відчайдух обласного громадського об’єднання «Прикарпатбат Чорнобиль» минулої п’ятниці здійснили сходження на Говерлу, здолавши до цього відстань у 173 кілометри. Долання вершини проходило у надзвичайно складних умовах. Через густий туман лише з відстані п’яти – шести метрів можна було вгледіти постаті туристів – любителів. Мокра і слизька стезя, обілена свіжим снігом, часом здавалась непрохідною, а вершина не підступною. Сірий туман і густий дощ, що засліплював очі, не давав змоги милуватися пречудовими карпатськими краєвидами. Найбільше фізичних сил забирав штормовий дошкульний вітер, що гнув нас до мокрих і холодних кам’яних плит, загрожуючи кожної миті жбурнути до низу. Та перемогла сила духу, намагання довести собі, що і ти можеш досягти нової висоти. Трьом із нас п’ятнадцятирічним, можливо першої такої  у своєму житті.


Шлях від туристичного комплексу «Заросляк», що на висоті від рівня моря 1305 метрів, до вершини Говерли у 2060 метрів забрав у нас 156 хвилин важко передати словами почуття гордості за перемогу над своїми слабостями. Промоклі до ниточки, змерзлі до скреготіння зубів, ми все-таки обурювались діями вандалів, що поглумилися над символом нашої Держави. На щастя, на вершині встановили новий Тризуб. Його сюди доставили такі ж не байдужі люди.

Місію пам’яті про 48-ох померлих наших побратимів, подяки Богові за можливість нам жити і долати людські незгоди на найвищій точці України здійснили представники Калуського, Івано-Франківського, Коломийського, Косівського та Яремчанського осередків об’єднання. Ми висловлюємо щиру подяку своєму провіднику, колишньому воїну нашого батальйону Михайлу Росинському. Саме він обирав для нас доступнішу та безпечнішу стежину, підбадьорював щирими оповідями про принади Карпат.

Змужнілі, щиро збагачені дарами гір – боровиками, нескінченними враженнями від побаченого, верталися додому. А на спомин приходили пригощання гуцульським баношем, зі смаком скуховареним на ватрі сім’єю косівчанина Михайла Біленчука. Слюнку викликали згадки про карпатський борщ, заправлений смаженими білими грибами.

Перший захід по відзначенню 25-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС виконано. У наших планах ще багато захоплюючих ініціатив. Особливістю нашого сходження на Говерлу те, що повинні були здійснити його саме третього вересня, у день повернення Івано-Франківського протипожежного батальйону на малу Батьківщину із зони відчуження Чорнобильської АЕС.

18липня наступного року, у день прибуття в цю зону, плануємо здійснити вихід до Несамовитого озера, що манить нас своїми неповторними куточками альпійської незайманої природи. А для цього треба буде здолати 22 кілометри і досягти вершини гори Туркул, що на висоті 1750 метрів над рівнем моря. Віримо, що бажаючих буде більше.

Ярослав Олійник,  

голова громадського об'єднання

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 12 сентября 2010 г. в 10:34
и размещена в разделе Новини, Підрозділ № 6033.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта