?> До 30-річчя з дня пуску Чорнобильської АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

”ПРИП'ЯТЬ. 2007. NO COMMENT”

Фотодокументальна виставка. Автори: 

А. Мусієнко, член Національної спілки дизайнерів України

В. Нагорний, член Національної спілки фотохудожників України

plakat

У Національному музеї “ЧОРНОБИЛЬ” відкрито  виставку пам'яті міста Прип'ять, народження якого співпадає з початком будівництва ЧАЕС – первістка атомної енергетики України.

В основі виставки – 136 авторських фотографії, які свідчать про загибель 50-тисячного міста енергетиків – юного міста, середній вік жителів  якого становив 26 років, щороку тут народжувалось понад тисячу малят.

P9070160P9070162

P9070163P9070167

Перша сторінка літопису Прип’яті написана на початку лютого 1970 року, коли тут було забито перший кілочок і вийнято перший ківш землі. На очах Поліський атомоград  перетворився у місто нового типу і був визнаний одним з найкрасивіших міст   країни. Поряд зі спорудженням житлових будинків вводились у експлуатацію об’єкти соціально-культурного побуту: кінотеатр “Прометей”, найкращий в Україні Будинок культури “Енергетик”, Будинок книги, готель, чотири бібліотеки, школа мистецтв з концертним залом. Фасади споруд прикрашали яскраві панно та декоративна кераміка. Здійснювався благоустрій міста – будували дороги, тротуари, дитячі майданчики, висаджували дерева, кущі, квіти. По кількості троянд на душу населення Прип’ять не мала рівних.

1а

Автори виставки побачили білокам'яне місто через 20 років після його загибелі. Їм вдалося не просто задокументувати побачене, а й передати жахіття чорнобильської трагедії. Авторські фото доповнюють історичні документи з фондів музею, які належали мешканцям Прип'яті – О. Єсаулову, О. Лукашенку, А. Шаповалову, М. Горбаченку, А. Бахмуровій, З. Перевозченко. Хронологічні рамки виставки розширюють документальні відеоархіви 1986 р.: фільм режисера М. Назаренка (студія „Прип'ять-фільм), відеоролик за  матеріалами Г. Беленкова (проект pripyat.com).

Відомості про авторів:

Анатолий Мусиенко

Анатолій Мусієнко народився 26.04.1952 року на Хмельниччині. Випускник Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва. Чверть століття працює над оформленням виставок та музейних експозицій, у тому числі й експозиції Національного музею „Чорнобиль”. Захоплюється фотографією, фотохудожник, якому небайдужа доля пересічної людини Двічі виїздив з фотокамерою у зону відчуження. Фото А. Мусієнка є у приватних колекціях  США, Канади, Чехії, Німеччини, Польщі.

Нагорный Виктор

Віктор  Нагорний  народився   11.12.1969  у  Києві. З 11 років захопився фотографією. Спочатку займався у фотогуртку, а з 1996 року захоплення стало професією. Сьогодні В. Нагорний є директором фотофонду України, бере участь у національних виставках, має багато дипломів. Небайдужий до навколишнього середовища, що і стало поштовхом до участі в експедиції до 30-ти кілометрової зони відчуження.

Анна КОРОЛЕВСЬКА,

заступник генерального директора

Національного музею „Чорнобиль” з наукової роботи,

заслужений працівник культури України

 

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 25 октября 2007 г. в 8:17
и размещена в разделе Національний музей "Чорнобиль".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта