?> До чорнобильців беззаконники застосовують “закон”! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

До чорнобильців беззаконники застосовують "закон"!

Блог «Східний експрес», субота, січня 21, 2012

Якщо країною правлять люди, які мали неодноразово проблеми із законом, то, безперечно, рано чи пізно сама країна також зануриться у беззаконня.

Ми не станемо говорити про акції протесту чорнобильців, які минулої осені сколихнули всю країну, адже про це вже багато написано.

Сьогодні ми наведемо факти того, яких утисків з боку влади зазнають люди, які так і не скорилися беззаконню в частині відстоювання своїх законних соціальних прав.

Як повідомляє голова громадської організації "Костянтинівський Союз "Інваліди Чорнобиля"" Олександр Дерека, на початку січня, його, як і його товаришів, було викликано у міське управління праці та соціального захисту населення.

Там, під розписку, їм були вручені повідомлення про те, що протягом місяця, для підтвердження статусу інваліда війни, необхідно надати в управління висновок штатної військово-лікарської комісії про зв'язок захворювань, що призвели до інвалідності з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації аварії на ЧАЕС. В іншому випадку буде вирішуватися питання про правомірність встановлення статусу інваліда війни.

Маючи вже на руках висновок Донецької регіональної міжвідомчої експертної ради про зв'язок захворювань з виконанням обов’язків військової службі, який було винесено багато років тому, стало не зрозуміло, що ще вимагають від чорнобильців?

З метою з’ясування обставин, Олександр Дерека направив відповідні звернення до місцевого та обласного управлінь праці та соцзахисту населення.

Пропонуємо переглянути копії фотодокументів, які надсилалися на адресу чорнобильців.

Як бачите, у повідомленні вказано перелік документів, які необхідно додати. Суттєво те, що копії виписок з історії хвороби треба обов’язково завіряти "мокрою" печаткою лікувального закладу!

Однак, уявіть собі, яку роботу необхідно виконати зараз хворим людям, щоб знайти в архівах лікарень виписки з історій їхніх хвороб з кінця вісімдесятих і закінчуючи дев'яностими та двохтисячними роками!

Більше того, багато хто з чорнобильців проходили лікування не лише у різних лікувальних закладах за профілем, але ці лікувальні заклади, інколи, знаходяться у різних містах України і області.

Чому саме зараз так старанно і завзято взялися за справу відповідні управління соцзахисту?

Щоб розвіяти свої же сумніви? А де ж були ці сумніви раніше?

Більш того, на наш погляд – є спроба поставити під сумнів експертні висновки, зокрема, Донецької регіональної експертної ради. А це може тягнути за собою неприємні наслідки не лише для самих чорнобильців, але й для самих експертів-медиків.

Разом з тим, знаючи рівень нашої медицини, знову ж таки напрошується закономірне запитання: а що, у військово-лікарської комісії не такі фахівці? Вони що, більш високої кваліфікації?

Або, цими експертними військовими комісіями будуть розглядатися інші документи чорнобильців, які вже розглядалися раніше?

Як кажуть, щось тут дійсно не "теєє"!

Далі спробуємо звернутися знову ж таки до копій фотодокументів, щоб далі зрозуміти причини таких дій органів соцзахисту.

Фраза "для підтвердження раніше встановленого статусу" говорить про те, що раніше жодних документів більше не було потрібно і статус уже було встановлено!

Далі дивимося виписку з Наказу міністра оборони України, який за твердженням управління соцзахисту є підставою для подібних дій, в якій жирним шрифтом виділено текст О. Дерекою, а зеленим маркером виділено службовцями обласного управління, які готували відповідь.

Як кажуть: "Відчуй різницю"!

З даної виписки випливає, що "Питання причинного зв'язку захворювань у колишніх військовослужбовців мають право вирішувати Центральна та регіональні міжвідомчі експертні комісії", висновки якої у кожного чорнобильця, який має статус інваліда війни – є на руках!

Як запитує Олександр Дерека: "Так де ж причини і підстави для сумнівів у встановленому статусі?".

І далі продовжує: "Я думаю, що в цьому питанні важливі не стільки причини і підстави, скільки наслідки таких дій. У січні місяці ряди нашої громадської організації зменшилися на дві людини!".

Однак, мабуть не варто, в даному випадку, Олександру Дереці ставити запитання або скаржитись на ту біль, яку він відчуває за втратою своїх товаришів. Адже його не почують і не відчують ті, хто обіцяв це зробити.

Сьогодні треба чітко усвідомлювати, що багато хто з чиновників, які вчиняють такі дії стосовно чорнобильців, ніколи не зрозуміють тих, хто у свій час, не шкодуючи свого життя і здоров’я, захистили світ від ядерного монстра. Адже молодість одних проходила у солдатських шенелях, а інших - у "зеківських робах", чи безпечних комсомольських кабінетах.

Загалом, якщо зробити хоча б коротенький аналіз цього матеріалу, або тих подій, які відбуваються з тими ж таки харківськими чорнобильцями, можна зробити однозначний висновок – нинішня українська влада занадто далеко віддалилась від потреб народу. Більше того, вона не лише не допустить проростання будь-яких паростків громадянського суспільства, але, у звичний для себе брутальний спосіб, не допустить окремих громадян чи групам громадян - боротися за відновлення законності у державі Україна.

Адже беззаконня (беспредел - рос.) – це методи нинішньої української влади, яка має на меті встановлення диктаторського режиму.

http://torezdon.blogspot.com/2012/01/blog-post_8645.html#more

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 22 января 2012 г. в 8:09
и размещена в разделе Наше право, Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта