?> До Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильської АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

Віктор Петров. НЕПІДВЛАДНІ ЧАСУ

Живопис, фото, документи. Виставка з циклу "ЧОРНОБИЛЬ. ІМЕНА"

001

14 грудня 2009 р. у Національному музеї "ЧОРНОБИЛЬ" відкрито виставку, що розповідає про одного з учасників Чорнобильських подій 1986-го, фізика-ядерника, художника за покликом - Віктора Петрова, який відмітив цього року своє 60-річчя.

Виставка презентує творчий доробок Віктора Петрова, повертає у витоки його творчості.

Віктор Петров народився в 1949 році у місті Кривий Ріг в Україні. У 1975 році закінчив Київський Державний Університет ім. Т. Г. Шевченка за фахом - теоретична ядерна фізика. Направлений на роботу на Чорнобильську атомну електростанцію АЕС, яка тільки будувалася. Був свідком та частиною її народження, життя і загибелі. Брав участь у фізичному пуску всіх енергоблоків, починаючи з першого, учасник ліквідації аварії на ЧАЄС у 1986-1991 роках. У 1977 - автор значка «ЧАЕС. 1977», випущеного до Дня пуску 1-го енергоблоку ЧАЕС, у 1986 - автор пам'ятної медалі «Учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС». Тут, у місті-супутнику Чорнобильської АЕС, Поліському Атомграді Прип'яті відбулася перша виставка живопису самодіяльного художника, який малювати почав з самого дитинства, за покликом душі.

010203

Картини Віктора Петрова схиляють до роздумів. Сюжети картин - це плід роздуму художника про світ і місце людини в ньому, колізія суперечностей людської суті і навколишнього світу, тривога за майбутнє і наслідки людської діяльності. Образам властиві глибокий філософський зміст, застереження, вони стали знаковими символами Епохи. Біля його картин гостро чуствуєшь відповідальність людини перед Всесвітом, відповідальність за своє життя і життя наступних поколінь, до болю відчуваєш    хід    часу    -    "Хронос",    крихкість    всього    створеного    на    Землі.

123456789101112131415

Картини художника виставлялися у Києві, Варшаві, Кельні, Берліні, Москві, Парижі, знаходяться у приватних колекціях в України, Німеччини, Америки.

В експозиції виставки представлені перші роботи автора - портрети бабусі і матері, роботи, створені за десять років після Чорнобильської аварії, сучасний постчорнобильський живопис: всього 15 картин. Відвідувачі ознайомляться з ескізами автора, фотографіями, документами з особистого архіву Віктора Петрова та його родини.

Анна КОРОЛЕВСЬКА,

заступник генерального директора

«Національного музею «Чорнобиль»,

фото Анатолія КОЛЯДІНА

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 15 декабря 2009 г. в 11:57
и размещена в разделе Живопис, Національний музей "Чорнобиль".
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта