?> До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

До Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильської АЕС з циклу “ЧОРНОБИЛЬ. ІМЕНА”

CHORNOBYL in my heART / ЧОРНОБИЛЬ В МОЄМУ СЕРЦІ /

виставка-акція авторських плакатів учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, заслуженого діяча мистецтв України, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, професора Олега ВЕКЛЕНКА

10 грудня 2010 р. у Національному музеї  “Чорнобиль”  відкривається  виставка, що розповідає про одного з учасників  Чорнобильських подій 1986-го, офіцера запасу, художника, нині професора Харківської академії мистецтв – Олега Векленка.

Одного ясного квітневого дня викладач Харківського художньо-промислового інституту Олег Векленко несподівано отримав повістку з військкомату. Не встиг отямитись, як опинився за сотні кілометрів від рідної домівки на Чорнобильській атомній станції та пробув там два місці. Сталося це наприкінці квітня 1986 року, через кілька днів потому, як рвонув 4-й блок.

Так трапилось, що саме з Харкова у перші дні після аварії на ЧАЕС призвали чи не найбільше резервістів - «партизан» до військових частин протихімічного захисту. Майже всі вони отримали великі дози опромінення. Командири заспокоювали: «Двадцять п’ять рентген – ніщо, п’ятдесят – норма. Навіть отримавши сто рентген – можна жити. А з Києва втікають… то паніка!». «Ми теж тоді так думали, – згадує Олег Векленко – настрій у всіх був майже піднесений. Кожен відчував себе героєм».

Почав малювати майже машинально, хлопці побачили: «Зроби портрет, матері відішлю». Вперше відчув свою потрібність. Приймали всюди як рідного, малюнки вішали на Дошку пошани, листи доходили «Чорнобиль, художнику».

Повернувся додому – тут, в Інституті радіології для нього інший Чорнобиль почався. Запаморочення, капельниці, уколи. І дуже захотілося вижити. Серйозно зайнявся здоров’ям, почав бігати, хоча, він завжди бігав. І в Чорнобилі теж. А от там, якраз і не треба було цього робити. Почав поступово видряпуватися з прірви, збирати себе. І не тільки фізично.

В процес осмислення того, що сталося, Олег додав свою професію. І залучив до нього дизайнерів-графіків усього світу, коли у 1991 році до п’ятої річниці Чорнобиля влаштував Міжнародну триєнале плакату екологічного спрямування «4-й Блок». На заклик Олега Векленка кожні три роки відгукуються сотні дизайнерів з 52 країн світу. Завдяки «4-му Блоку» Харків став світовою столицею екологічного плакату.

Плакатна акція учасника ліквідації аварії на ЧАЕС Олега Векленка «Чорнобиль в моєму серці», об’єднала слова поваги, гіркоти, співчуття дизайнерів з багатьох країн світу і документальні світлини, зроблені ним у 1986 році в одне ціле. На плакатах  тексти - відповіді  на три простих питання :

1. Що означає для Вас слово Чорнобиль?

2. Що Ви відчули, коли вперше почули про аварію на ЧАЕС?

3. Чи вірите Ви, що за допомогою мистецтва можна змінити ставлення людей до екологічних проблем?

Відсилаючи в минуле, плакати і тексти зненацька повертають нас до проблем сьогодення та спонукають до роздумів про майбутнє.

В експозиції виставки 20 авторських плакатів, унікальні документи 1986 року, листи та малюнки Олега Векленка з колекції Національного музею «Чорнобиль».

Національний музей „Чорнобиль”   запрошує  на відкриття виставки-акції  авторських плакатів учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, заслуженого діяча мистецтв України, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, професора Олега ВЕКЛЕНКА CHORNOBYL in my heАRT /ЧОРНОБИЛЬ У МОЄМУ СЕРЦІ/ яке  відбудеться 10 грудня (п’ятниця) о 16.00 у виставковому залі музею на першому поверсі.

Вхід вільний

Адреса музею: м.Київ, провулок Хоревий,1

тел. 417-54-22. www. chornobylmuseum.kiev.ua

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 9 декабря 2010 г. в 6:00
и размещена в разделе Живопис, Національний музей "Чорнобиль", Чорнобиль у мистецтві.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" Один комментарий

  1. Владимир Гудов сказал(а):

    Олег Анатольевич! Спасибо Вам за выставку. Спасибо организаторам выставки-  зам. директора по научной работе Королевской Анне Витальевне. Выступающие также рассказали о трудовом подвиге народа в том далеком 1986 году. Творческих Вам успехов и здоровья!

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта