?> Допомога Японії Україні | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
16.10.2005, рубрика "Новини, Чорнобиль і світ"

Програма «КУСАНОНЕ» діє!

18 жовтня 2005 року у посольстві Японії в Україні були підписані контракти про надання безвідплатної допомоги в рамках Програми «КУСАНОНЕ».

З боку японської сторони підписав Надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні Й.В.Кіщиро Амае. З боку української сторони підписали контракти Володимир Башек, головний лікар центральної міської дитячої лікарні м. Житомира, Бондаренко Л.Г., завідуюча поліклінікою центральної міської лікарні №2 м. Житомира, Тамара Красицька, голова громадської організації чорнобильців «Земляки», Катерина Новак, голова міжнародного благодійного фонду «Допомога дітям Чорнобиля».

Як підкреслив посол Японії в Україні Кіщиро Амае, нинішня грантова допомога (загалом 131 тисяча доларів) стала можливою за результатами недавнього візиту президента України в Японію, а також у зв’язку з 60-річчям атомного бомбардування Хіросіми і Нагасакі та 20-річчяґ аварії на Чорнобильській АЕС, яка визначається у 2006 році.

P1210001

Цей грант матиме безпосередній  вплив на добробут найбільш незахищених прошарків населення і є частиною Японської Офіційної Допомоги Розвитку для України. Окрім цього гранту Японія вже надала Україні безвідплатну допомогу, як на двосторонній, так і багатосторонній основі, на загальну суму майже 138 мільйонів доларів США.

Починаючи з 2002 року в Україні в рамках Програми «КУСАНОНЕ» реалізуються двадцять проектів, включаючи вищезгадані.

Були створені Кризовий центр в м. Славутич, реалізовані проекти поліпшення санітарних умов у Київському міському будинку дитини «Берізка», модернізації реабілітаційного обладнання в П’ятій міській лікарні м. Кременчук та медичного обладнання в Брусиловській центральній районній лікарні, в Сумському обласному центрі реабілітації інвалідів  з ураженнями нервової системи для дітей і підлітків  (2 гранти) та в Миколаївській обласній дитячій лікарні медичного обладнання сільських медичних закладів Житомирської області та в Дитячій поліклініці №1 Деснянського району м. Києва. До речи, у Деснянському районі мешкає біля 12000 дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. В м. Одесі був створений Центр денного перебування для дітей вулиці, для потреб центру було придбано мікроавтобус.

Багато проектів знаходяться в процесі реалізації. Це проекти модернізації медичного обладнання в лікарні інституту отоларингології в м. Києві, модернізації медичного обладнання в Центральній міській лікарні №24 м. Донецьк, поліпшення санітарних умов у Яготинському районному дитячому центрі «Віночок», поліпшення санітарних умов у притулку для дітей вулиці у м. Києві та поліпшення у Сосницькій спецшколи-інтернаті для глухих дітей (будуть проведені ремонтні роботи та закуплені нові меблі).

P1210011

Щодо грантів, з приводу яких були підписані контракти, то вони передбачають для Житомирських медичних закладів придбання нового медичного обладнання для лікування та діагностики. Проектом допомогти центру соціально-оздоровчой реабілітації для переселенців-чорнобильців (м. Київ) передбачено придбання нового реабілітаційного обладнання та мікроавтобусу. Отримувачем гранту виступила громадська організація чорнобильців «Земляки». Для Міжнародного благодійного фонду «Допомога дітям Чорнобиля», який створив центр реабілітації та освіти для дітей-чорнобильців, буде придбаний новий мікроавтобус.

Дійсно багата хронологія впровадження програми грантової допомоги «КУСАНОНЕ» в Україні і Японія докладає багато зусиль з метою забезпечення людської безпеки – пріоритетного напрямку японської політики щодо міжнародного співробітництва – та поглиблення міжнародної співпраці, що стає більш важливою.

А я хочу ще раз нагадати слова Кіщиро Амае, що японська допомога мотивована однією бідою, адже 60 років тому Хіросіма і Нагасакі відчули на себе увесь жах ядерних бомбардувань, та внаслідок – радіоактивного опромінення. До цього часу уряд Японії надає допомогу вже онукам постраждалих.

Анатолій КОЛЯДІН

Надруковано «ПЧ» № 10 (22) жовтень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Воскресенье, 16 октября 2005 г. в 21:54
и размещена в разделе Новини, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта