Дзвони Чорнобиля
14 грудня 2004р. в актовому залі Наукового центру радіаційної медицини АМН України була проведена зустріч редакції газети „Пост Чорнобиль”, її творчого колективу з чорнобильцями, які знаходяться на лікуванні в центрі радіаційної медицини АМН України.
У цьому всім відомому центрі постійно діє виставка картин художника-чорнобильця Петра Ємця під назвою „Дзвони Чорнобиля”. Керівництво Наукового центру радіаційної медицини АМН України домовилося з автором виставлених картин, що на базі постійно діючої виставки вони зроблять музей чорнобильця-ліквідатора та лікарів – учасників ЛНА на ЧАЕС. Редакція газети „Пост Чорнобиль” з радістю підтримає цей проект, тому що Петро Ємець є членом нашого творчого колективу, а також тому, що треба звернути увагу й на подвиг лікарів, які внесли свій вагомий внесок в боротьбі за життя і здоров’я чорнобильців.
Мета зустрічі була у тому, щоб звернути увагу чорнобильців та спільноти до знаменної дати: 14 грудня 1986 року. Саме в цей день була надрукована в газеті „Правда” стаття про Постанову ЦК КПРС та Ради Міністрів СРСР щодо завершення важливого етапу робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Цей день, 14 грудня, дійсно був „Днем Перемоги” для чорнобильців-ліквідаторів 1986 року. Було закінчено будівництво так званого „Саркофагу”, після реконструкції, після проведення великої кількості робіт, пов’язаних із модернізацією обладнання та управління виконаний пуск енергоблоків №1 та 2 Чорнобильської АЕС. Виконані роботи щодо захисту екологічного середовища від наслідків аварії на ЧАЕС. Вирішено багато питань, щодо соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
У нас - чорнобильців ще попереду боротьба за свій день – День ЛІКВІДАТОРА.
Частина картин Петра Ємця була виставлена днем раніше 13 грудня в Палаці дитячої творчості Солом’янського району м. Києва за підтримки Координаційної Ради громадських об’єднань інвалідів-чорнобильців та Асоціації міжнародної співпраці Київської міської спілки журналістів.
Також зібралися чорнобильці, вони відзначили вагомість творчості художника Петра Захаровича Ємця, були спогади про гарячі дні 1986 року. Чорнобильців було не багато, але важливість тієї акції була в тому, що до неї були залучені діти, які займаються в студіях Палацу дитячої творчості, зокрема й студії живопису.
Ви чуєте дзвони чорнобиля? Подвиг чорнобильців треба пам’ятати!
Анатолій КОЛЯДІН
Опубліковано «ПЧ» №1(13) січень 2005
и размещена в разделе Живопис.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.