?> Дзвони Чорнобиля | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
31.01.2005, рубрика "Живопис"

Дзвони Чорнобиля

14 грудня 2004р. в актовому залі Наукового центру радіаційної медицини АМН України була проведена зустріч редакції газети „Пост Чорнобиль”, її творчого колективу з чорнобильцями, які знаходяться на лікуванні в центрі радіаційної медицини АМН України.

У цьому всім відомому центрі постійно діє виставка картин художника-чорнобильця Петра Ємця під назвою „Дзвони Чорнобиля”. Керівництво Наукового центру радіаційної медицини АМН України домовилося з автором виставлених картин, що на базі постійно діючої виставки вони зроблять музей чорнобильця-ліквідатора та лікарів – учасників ЛНА на ЧАЕС. Редакція газети „Пост Чорнобиль” з радістю підтримає цей проект, тому що Петро Ємець є членом нашого творчого колективу, а також тому, що треба звернути увагу й на подвиг лікарів, які внесли свій вагомий внесок в боротьбі за життя і здоров’я чорнобильців.

clip_image002

Мета зустрічі була у тому, щоб звернути увагу чорнобильців та спільноти до знаменної дати: 14 грудня 1986 року. Саме в цей день була надрукована в газеті „Правда” стаття про Постанову ЦК КПРС та Ради Міністрів СРСР щодо завершення важливого етапу робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

2

3

Цей день, 14 грудня, дійсно був „Днем Перемоги” для чорнобильців-ліквідаторів 1986 року. Було закінчено будівництво так званого „Саркофагу”, після реконструкції, після проведення великої кількості робіт, пов’язаних із модернізацією обладнання та управління виконаний пуск енергоблоків №1 та 2 Чорнобильської АЕС. Виконані роботи щодо захисту екологічного середовища від наслідків аварії на ЧАЕС. Вирішено багато питань, щодо соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

У нас - чорнобильців ще попереду боротьба за свій день – День ЛІКВІДАТОРА.

4

5

Частина картин Петра Ємця була виставлена днем раніше 13 грудня в Палаці дитячої творчості Солом’янського району м. Києва за підтримки Координаційної Ради громадських об’єднань інвалідів-чорнобильців та Асоціації міжнародної співпраці Київської міської спілки журналістів.

6

7

Також зібралися чорнобильці, вони відзначили вагомість творчості художника Петра Захаровича Ємця, були спогади про гарячі дні 1986 року. Чорнобильців було не багато, але важливість тієї акції була в тому, що до неї були залучені діти, які займаються в студіях Палацу дитячої творчості, зокрема й студії живопису.

Ви чуєте дзвони чорнобиля? Подвиг чорнобильців треба пам’ятати!

Анатолій КОЛЯДІН

Опубліковано «ПЧ» №1(13) січень 2005

Запись была опубликована: (ом) Понедельник, 31 января 2005 г. в 12:01
и размещена в разделе Живопис.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта