?> Екологи: Черкащину може затопити! | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
11.12.2010, рубрика "Дайджест"

Екологи: Черкащину може затопити! – Директор Канівської ГЕС: Це нісенітниця!

«ПРОЧЕРК», Назарій ВІВЧАРИК,  П'ятниця, 10 грудня 2010

Інженери Канівської ГЕС називають нісенітницею інформацію про ненадійність їхньої станції

Стан греблі Канівської ГЕС є критичним. Перевірки, організовані на Дніпровському каскаді ГЕС, показали, що Канівська гребля представляє значно більшу загрозу, ніж гребля Київської ГЕС. Станція, побудована в 1972-1975 роках, використовувала експериментальні технології складу бетонів і включення золи-віднесення ТЕЦ в гідротехнічний бетон. Дані досліджень свідчать про руйнування бетонних конструкцій зсередини, що утруднює оцінку масштабу кризи. Не виключено, що в аварійному стані знаходяться весь фронт греблі, повідомило 10 грудня Інтернет-видання «Тема».

– Попередні висновки свідчили про те, що спорудження Канівської ГЕС не відповідає міжнародним нормам гідрологічної безпеки. Зокрема, відсутні аварійні водоскиди, обмежені водопропускні можливості шлюзів і водоскидів. Проте нові дані говорять про те, що до проектних помилок додалася проблема внутрішнього руйнування греблі, – стверджує Євгеній Хлобистов, завідувач відділом стійкого розвитку і екологічної безпеки Ради з вивчення виробничих сил Національної Академії Наук України.

Тривожна інформація про Канівську ГЕС нині збурила український інтернет

– Сьогодні гребля Канівською ГЕС стримує 2,5 куб.км. води Канівського водосховища з розрахунковим натиском до 11 м. За попередніми підрахунками, прорив греблі Канівською ГЕС приведе до затоплення значної частини Черкаської області, утворення непрохідних боліт на цій території, а також до збільшення тиску на греблю Кременчуцького водосховища і її прориву, – говорить учений. – До цього необхідно додати викид на поверхню донних відкладень із закумульованими в них, за даними CEE Bankwatch Network, радіоактивними речовинами стронцієм-90 і цезієм-137, що скупчилися на дні Канівського водосховища після Чорнобильської катастрофи.

Синенко: Нащо людей хвилювати! Їм і так важко жити...

«Прочерк» зв’язався з директором Канівської ГЕС, і, до речі, депутатом обласної ради від Партії регіонів Іваном Синенкомособисто, щоб отримати коментар з приводу тривожної інформації, що поширило Інтернет-видання «Тема». Директору Канівської ГЕС було важко спілкуватися з нами, оскільки його, мовляв, саме звалила у ліжко застуда чи навіть грип.

– Це суцільна нісенітниця! Ніякої загрози для черкащан немає! Мені цікаво, чи несуть якусь відповідальність фахівці, що поширюють подібну інформацію про стан наших бетонних конструкцій?! – емоційно висловився Іван Васильович. – Я працюю на Канівській ГЕС з перших днів її роботи, а це майже 40 років! Ніякої подібної тривожної інформації ніколи не було. Нащо людей хвилювати! Їм і так важко жити!!! Я зараз же повідомлю своїм інженерам і вам пере телефонують!

Через декілька хвилин ситуацію «Прочерку» вже пояснював головний інженер Канівської ГЕС Володимир Пшеничний.

– Не може бути такого, про що пише сайт «Тема», бо наша Канівська ГЕС наймолодша в Україні. Може мова йшла насправді про ДніпроГЕС. Її і взривали, і відновлювали. А наша Канівська ГЕС будувалася надійно, за зразком Київської ГЕС, тож ніяка вона не експериментальна. Насправді велику загрозу несе Кременчуцька ГЕС. Там стовп води – 28-30 метрів води. Наша ГЕС працює в режимі 6-9 метрів напору, – пояснив головний інженер. – Щодо радіаційних залишків, то вони, в основному, в Київському водосховищі. А у нас щотижня беруться глибинні проби і радіаційний фон води і грунту в межах норми. Нашу ГЕС теж перевіряють: от позачергова перевірка була торік. Серйозних зауважень не було. Ніяких екстремальних ситуацій тим більше не було!

http://www.procherk.info/resonance/2-cherkassy-news/1197-ekologi-cherkaschinu-mozhe-zatopiti-direktor-kanivskoyi-ges-tse-nisenitnitsja

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 11 декабря 2010 г. в 7:25
и размещена в разделе Дайджест.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

На сообщение "Екологи: Черкащину може затопити!" Один комментарий

  1. Владимир Гудов сказал(а):

    Все водохранилища надо спускать, потому что при прорыве дамбы все города вдоль по р.Днепр смоет мощной волной. Прорыв может случится в любой момент: – диверсия, -землетрясение, -падение летательного аппарата и т.д.  Существуют сроки эксплуатации объектов т.к. есть усталость металла, разрыхление бетона и в целом конструкция уже не может выполнять возложенных на нее функций. Жить и ждать когда прорвет? Нам, что, Чернобыля мало?

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта