?> Експеримент: тридцять відсотків житла – інвалідам | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
30.09.2004, рубрика "Соціальне партнерство"

Експеримент: тридцять відсотків житла – інвалідам

25 серпня прем’єр-міністр України Віктор Янукович підписав розпорядження КМУ „Про проведення в м. Києві експерименту з будівництва житла для осіб з обмеженими фізичними можливостями”.

Даним розпорядженням Кабмін підтримав пропозицію Мінпраці і громадської організації „Союз організацій інвалідів України” (СОІУ) та доручив їм розробити порядок проведення експерименту, погодивши його з Київською міськдержадміністрацією й іншими органами виконавчої влади.

Прокоментувати цю подію ми попросили Неллі Борисівну Оленич – директора підприємства „Союзінвест” громадської організації інвалідів СОІУ, адже саме Неллі Борисівна була ініціатором даного експерименту.

– Ідея подібного експерименту з’явилася вже давно. Наша громадська організація звернулася за підтримкою до Міністра праці та соціальної політики Михайла Папієва і отримала позитивну відповідь. Враховуючи те, що діє Закон України „Про основи соціальної захищеності інвалідів” №204/94 від 14 жовтня 1994 року та Указ Президента України „Про національну програму професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2001-2005 роки” № 519/2001 від 13 липня 2001 р., ми маємо достатнє законодавче підґрунтя для його проведення. Тим більше, що кількість осіб з інвалідністю кожного року зростає, а забезпечення їх житлом – недостатнє. Якщо у родині лише один інвалід і родина має гроші, то власним коштом така сім’я, можливо, зможе вирішити житлове питання. А якщо родина з трьох чоловік, усі троє з яких є інвалідами, отримує пенсію по 110 гривень, а помешкання не має? На що може розраховувати така сім’я? Просити грошей у держави? Але ж держава достатньо грошей також не має. Ось ми і вирішили залучати до будівництва інвесторів. На даний момент взяти участь в експерименті погодилися три вітчизняні будівельні компанії та одна хорватська. Будівництво житла планується у різних регіонах України, а не лише у Києві.

Даний проект – унікальний, адже, по-перше, це будівництво „соціального” житла без залучення державних коштів – на кошти інвесторів. По-друге, ми залучаємо кошти не лише українських, а й закордонних інвесторів. По-третє, до будівництва будуть залучені працездатні інваліди, які вже мають відповідну кваліфікацію і тільки й чекають на те, щоб взятися до роботи. І, нарешті, найголовніше – до тридцяти відсотків новозбудованих квартир буде безоплатно надано для проживання інвалідам. Решту квартир, щоби мати змогу повернути гроші інвесторам, ми маємо продати за ринковими цінами. У новобудовах, окрім квартир, також буде створено робочі місця. Це і аптеки, і дитячі садочки, і реабілітаційний центр, і паркінг, і комунальна служба, де будуть працювати інваліди. Для них це буде дуже зручно, адже робоче місце буде максимально наближене до місця проживання. Тут людина живе, тут і працює. Її всі знають, люблять, вона завжди на місці, й не потрібно чекати по півдня приїзду сантехніка чи запрошувати його з іншої частини міста.

Також зацікавлення щодо вкладання коштів у цей проект виявили власники мережі магазинів „Фуршет”. На першому поверсі новобудови їм буде надано під магазин приміщення. У самому магазині працюватимуть працездатні інваліди і отримуватимуть за свою роботу пристойні гроші, а тим інвалідам, які не здатні пересуватися, буде зручно замовляти собі продукти – їм їх доставлятимуть до квартири.

Будівельні компанії-гіганти виділяють десять відсотків від житлоплощі новобудов на „соціалку”. Якщо з цих відсотків хоч один інвалід отримує квартиру – така подія подібна до дива, як за своєю рідкісністю, так і за мірою щастя для цих людей. А за нашим експериментом аж тридцять відсотків житла буде надано інвалідам. Нашу ідею цілковито підтримав Держбуд. Також нас підтримує Асамблея інвалідів України, численні громадські організації інвалідів. Усі вони, хто чим може, будуть нам допомагати: хто інтелектом, хто грошима, хто технікою.

Зараз юристами розробляється механізм передачі квартири, за якого було б виключено такий варіант подій, коли інвалід, отримавши безкоштовно новеньку квартиру у Києві, тут же її втридорога продав і прийшов знову ставати на квартирну чергу. Людина буде вільно користуватися квартирою, але продати її не зможе.

Тривають переговори з Олександром Омельченком. Будемо дуже сподіватися, що вони завершаться вдало: він виділить для даного експерименту земельні ділянки й ми побудуємо квартири.

За офіційною інформацією Мінпраці
на сайті: www.mlsp.gov.ua

Надруковано «ПЧ» №9/ 2004

Запись была опубликована: (ом) Четверг, 30 сентября 2004 г. в 7:24
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта