?> Електронный бюлетень “МАЯК” №1 | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
14.12.2006, рубрика "Соціальне партнерство"

КРУГЛИЙ СТІЛ "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД В СФЕРІ ПРОФЕСІЙНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ: ПОЛЬЩА – УКРАЇНА"

15 листопада в рамках офіційного візиту Польського державного Фонду реабілітації інвалідів Національна Асамблея інвалідів України провела Круглий стіл “Європейський досвід в сфері професійної та соціальної реабілітації інвалідів : Польща – Україна”.

Круглий стіл

Під час роботи Круглого столу обговорювались питання реалізації державної політики щодо професійної та соціальної реабілітації та зайнятості інвалідів в Україні та Польщі; підтримки підприємств, на яких працюють інваліди; квотування робочих місць для інвалідів, тощо. Був підписаний Меморандум про співпрацю між Польським Державним Фондом реабілітації інвалідів та Національною Асамблеєю інвалідів України.

У заході взяли участь народні депутати України, Національний кореспондент Міжнародної організації праці в Україні, директор Департаменту Міністерства праці та соціальної політики України, керівництво Польського державного Фонду реабілітації інвалідів, Фонду соціального захисту інвалідів України, Державного центру зайнятості України, Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, директори центрів реабілітації та підприємств ГОІ, лідери громадських організацій інвалідів України.

В рамках візиту Польського державного Фонду реабілітації інвалідів відбулися зустрічі з Головою Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів П.С. Цибенком, заступником Міністра праці та соціальної політики України В.М. Дьяченком. Гості ознайомилися з діяльністю Всеукраїнського Центру професійної реабілітації інвалідів (Лютіж) підприємства "Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів м. Києва" Української Спілки інвалідів.

VІI МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ „АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ”

Конференція відбулась 23 - 24 листопада 2006 року в м. Києві. Організатори: Відкритий міжнародний Університет розвитку людини “Україна”. За участю та підтримкою: Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства України сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Київської міської державної адміністрації, Фонду соціального захисту інвалідів, ВГСПО “Національна Асамблея інвалідів України” та Всеукраїнської громадської організації студентів – інвалідів “Гаудеамус”.

Мета конференції – інтеграція зусиль вчених, освітян, підприємців, промисловців та громадських діячів для обговорення та розв’язання широкого кола проблем виховання та навчання людей з особливими потребами.

Роботу конференції проводилась за такими напрямами:

• теоретико-методологічні засади виховання та навчання людей з особливими потребами в контексті вимог Болонського процесу;

• інноваційні технології виховання та навчання людей з особливими потребами;

• супровід навчання студентів з інвалідністю в інтегрованому освітньому середовищі;

• загальноосвітня підготовка та профорієнтаційна робота з молоддю, яка має функціональні обмеження;

• соціально-психологічна, професійна та фізико-спортивна реабілітація студентів з інвалідністю;

• правові гарантії соціального захисту людей з особливими потребами;

• проблеми зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю;

• медико-реабілітаційний супровід навчання студентів з інвалідністю та співпраця з МСЕК;

• неперервність та взаємодія навчальних та виховних інституцій (сім’я, школа, ВНЗ, громадські організації) у розвитку особистості, формування духовності та ціннісних орієнтацій;

• проблеми безбар’єрності та рівнодоступності у вихованні та навчанні;

• методи і напрями розвитку особистості людей з інвалідністю;

• взаємодія органів державної влади з громадськими організаціями інвалідів.

Детальну інформацію за результатами роботи конференції можна отримати в Оргкомітеті конференції за тел. (044) 428 81 56.

 ВИСТАВКА РОБІТ ФОТО ДИЗАЙНЕРІВ "СИЛЬНІ ДУХОМ"

Спілка Дизайнерів України – Громадська некомерційна організація, яка об’єднує у своїх лавах професійних дизайнерів різних профілів та спеціалізацій.

Головні завдання Спілки – популяризація дизайну як виду проектно-творчої діяльності, виховання творчої молоді, сприяння оволодінню нею досягненнями національної та загальносвітової культури, надання допомоги в навчально-виховній роботі педагогічним колективам у патріотичному, культурно-естетичному та інтелектуальному розвитку дітей та молоді.

Спілка Дизайнерів України запропонувала Національній Асамблеї інвалідів України  та Національномі Комітету спорту інвалідів України  проведення спільного  проекту  "Сильні духом", яким  передбачаено організацію виставки робіт фото дизайнерів та дизайнерів-графіків, що засновані на матеріалах Паралімпіад в Афінах і Турині та Дефлімпіади в Мельбурні. Виставку відкрито в м. Києві  30 листопада 2006 року в рамках Національного тижня Європейської кампанії "Всі різні – всі рівні" в Україні та протягом наступного року подорожуватиме містами України.

Реалізація цього проекту дозволить підвищити рівень поінформованості широкого загалу населення про потенціал та внесок громадян з інвалідністю у суспільство, їх досягнення та здобутки як в спорті, так і у повсякденному житті, сприятиме формуванню свідомості суспільства щодо позитивного ставлення до проблеми інвалідності.

 

Сторінка підготовлена за матеріалами спеціальний випуск інформаційного електронного бюлетеня “МАЯК” №1 Національної Асамблеї інвалідів України. Перший номер цього бюлетеня був презентований до Дня інвалідів. Завдяки йому тепер можна поширювати інформацію, обмінюватись думками, ділитись власними позиціямистосовно проблем інвалідів, розповсюджувати інформацію про здобутки громадських організацій, консультувати і допомагати правильно організовувати фінансову та будь-яку іншу діяльність, висвітлювати позицію влади стосовно наших проблем, обговорювати проведення необхідних заходів, які впливатимуть на покращення нашого життя.

Свої думки, побажання й пропозиції треба надсилати за адресою:

01034, м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5 А

Тел./факс 279-61-82

Е-mail: mayak_info@ukr.net

Надруковано "ПЧ" № 23-24 (47-48) грудень 2006

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 14 декабря 2006 г. в 11:34
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта