?> Естафета -1986–Чорнобиль–Чорне море–2011 | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.

К О Н Ц Е П Ц І Я

Естафети «1986 – Чорнобиль – Чорне море – 2011»

1986-Чорне-море1 

Охорона природи
Повинна стати
Моральною категорією
І користуватись пріоритетом
За будь яких
Політичних ситуацій
І компромісів

М.Амосов

2011-й – 25-й рік відліку часу початку ліквідації наслідків найбільшої в світі екологічної радіаційної катастрофи – великомасштабної аварії на Чорнобильській атомної електростанції.

У ніч на 26 квітня 1986 р., коли два надзвичайно потужні вибухи зруйнували 4-й блок Чорнобильської АЕС, відбувся викид в атмосферу радіоактивних речовин – смертоносна хмара, за короткий час покрила територію, кордон якої: на півночі – Швеція; на заході – Німеччина, Польща, Австрія; на півдні – Греція і Югославія. Високодисперсні радіонуклідні опади, захопили територію 130 тис. км2 в Україні, Білорусі, на північному заході Росії.

Тисячі людей, в першу чергу компетентних спеціалістів, було терміново мобілізовано і направлено в зону катастрофи на зміну перших вогнеборців-пожежників, для організації і виконання надзвичайно небезпечних робіт по ліквідації наслідків пекельної аварії.

Перший етап надзвичайно інтенсивних аварійних робіт продовжувався до грудня (включно) 1986 р.

В жовтні-листопаді виникла термінова необхідність проведення робіт по герметизації сотень метрів технологічних щілин між металоконструкціями при їх монтажі під час завершального етапу будівництва «Укриття» («Саркофагу») над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС.

Для своєчасної організації і виконання цих надзвичайно важливих робіт були направлені водолазні спеціалісти – автори і розробники унікальної технології підводного склеювання полімерними матеріалами, наукові співробітники Інституту хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України: Жорж Шанаєв, Сергій Грицай, Валерій Денисенко та їх колеги по співпраці.

Поставлену перед ними масштабну роботу було спішно виконано, з залученням декілька сотень військових, в надзвичайно несприятливих осінніх погодних умовах в максимально стислий термін.

Хто, як не ця дисциплінована армія виконавців безпосередньої ліквідації наслідків першого невідкладного масиву надзвичайно небезпечних робіт, знають високу ціну подолання виникнувшого екологічного лиха та його наслідків для особистого здоров’я і суспільства в цілому. Для них просторовий час складався з трьох етапів: до Чорнобильської катастрофи, під час агонії катастрофічної небезпеки і після завершення начальної стадії ліквідаційних робіт – виходу із зони відчуження. Вони з тривогою сприймають майбутню долю своїх нащадків, хоч і зробили все можливе для покращення ситуації, яка склалася, знаючи на що йшли в протистоянні розгніваної стихії.

Ще в 1970-1987рр. водолазні спеціалісти і каскадери Ж.Шанаєв, С. Грицай, В. Денисенко приймали участь в підводних зйомках науково-популярних фільмів: «На острові Березань» (Чорне море); «На острові Мідному» (Тихий океан, Командорськие острови); «На шляху до океану» (Чорне море, Тихий океан); «Карадаг – Чорна гора» (Чорне море); «Всемогутній клей; «Море з подвійним дном» та інші, які були зняти на Чорному морі.

В науково-популярному фільмі Київської кіностудії науко-популярних фільмів «Море з подвійним дном», 1987 року йдеться про тривожні масштабні екологічні негаразди – науково обґрунтовані попередження про можливі непоправні катастрофічні специфічні прояви на акваторії Чорного моря. Нині до вище сказаного ще треба враховувати додаткову проблему наростаючого забруднення Чорного моря радіонуклідами, що будуть поступово накопичуватись в цій акваторії, впродовж сотень років, за рахунок винесення їх з водними витоками Дніпра і його притоків.

Враховуючи вищесказане, члени Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» цілком поділяють щиру стурбованість своїх колег-водолазів переліченими тривожними наслідками, які склалися всупереч особистої їх патріотично-ідейного спрямування поглядів, прагнення та науково-технічних досягнень, також колег – підводників їх вікового покоління та їх молодих послідовників.

Пропонується організувати з нагоди відзначення в 2011 році 25-ї роковини Чорнобильської катастрофи масштабної агітаційної естафети «1986 – Чорнобиль – Чорне море – 2011» на захист екології довкілля. Планується виготовити спеціальний контейнер, в якому буде розміщено змістовну інформацію і звертання до нащадків через наступних 25 років. Комбінована естафета прийме старт з місця праці цих ентузіастів, з будівельного майданчика спорудження «Укриття» в 1986 році, й доставлено контейнер до мису Тарханкут (Крим), де в 1968 році було споруджено і установлено підводний дім – лабораторію «Іхтіандр-68». Там контейнер буде занурено на достатню глибину моря в грунт дна, де він буде покоїтись до визначеної дати призначення адресатам через в 2036 році, а ті, маємо надію, прослідують цьому прикладу і повторять аналогічну акцію в подальші роки.

Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» звернулась з даною пропозицією і проханням підтримки акції до Прем’єр-міністра України і до Міністра надзвичайних ситуацій. Цей масштабний захід планується провести в травні 2011 року.

Будемо вдячні всім, хто ознайомившись з даною інформацією, поділиться з нами своїм баченням і пропозиціями по цій темі.

Слава вам! І щире побажання щастя і здоров’я-здоров’я-здоров’я, дорогі побратими-учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Запропонований марафон планується здійснити по маршруту промислових міст України:

1. Будівельний майданчик «Укриття» Чорнобильської АЕС;

2. Зона відчуження ЧАЕС;

3. м. Київ;

4. м. Канів;

5. м. Черкаси;

6. м. Дніпропетровськ;

7. м. Кривий Ріг;

8. м. Каховка;

9. м. Запоріжжя;

10. м. Маріуполь;

11. м. Керч;

12. м. Феодосія;

13. м. Ялта;

14. м. Балаклава;

15. м. Севастополь;

16. м. Євпаторія;

17. м. Одеса;

18. м. Херсон;

19. Миколаїв;

20. Чорноморськ;

21. Мис Тарханкут;

22. Чорне море.

Інформація про підготовку і проведення марафону буде розміщена на сайтах:

www.chornobyl2011.org

Для листування:

chornobyl2011@gmail.com

Запись была опубликована: glavred(ом) Среда, 12 января 2011 г. в 7:34
и размещена в разделе Новини Спілки "Чорнобиль-86", Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта