?> Форум МАГАТЕ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
13.09.2005, рубрика "Новини, Чорнобиль і світ"

Українська урядова делегація представила позицію України щодо ЧАЕС на форумі МАГАТЕ у Відні

Перший заступник Міністра МНС Тетяна Амосова на чолі української урядової делегації представила позицію України щодо цілісної концепції вирішення Чорнобильських питань на міжнародній конференції МАГАТЕ.

Міжнародний форум започатковано у 2002 році і має назву "Чорнобиль: погляд назад заради подальшого поступу". Це своєрідний трьохрічний експертний марафон, який має підсумувати міжнародний досвід подолання наслідків аварії на ЧАЕС. Форум має представити свої висновки в квітні 2006 року на міжнародній конференції у Києві в рамках 20-ї річниці аварії на ЧАЕС.

"Позиція України, - як заявила на своєму виступі Перший заступник Міністра МНС Тетяна Амосова, - в комплексному цілісному вирішенні чорнобильських питань. А саме: зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкту "Укриття" в екологічно безпечну систему, укріплення і підтримка бар'єрів радіаційної безпеки, радіаційний захист населення на забруднених територіях; обмеження виходу радіонуклідів за межі Зони відчуження; соціальний захист населення і економічна реабілітація забруднених територій. Але також важливо і вилучення ядерного пального з-під нинішнього саркофагу ЧАЕС."

Така позиція українського уряду міститься і в національній доповіді, яку презентувала перший заступник Міністра МНС Тетяна Амосова на міжнародному форумі у Відні. Вона також зазначила: "На сьогоднішній день міжнародні проекти не мають успіху і потрібен інший підхід. Час показав, що потрібно переглянути міжнародне ставлення до Чорнобиля. Чорнобиль не терпить політики. Йому потрібні здоровий глузд, вміння правильно оцінувати реалії, наукові висновки та зважені зрозумілі рішення. Не припустимо торгувати чорнобильською проблемою. Чорнобилю потрібно допомагати, а не заважати."

На Віденському форумі зібралися представники всіх країн Європейського союзу, "великої вісімки", а також делегації 8-ми агентств ООН, Всесвітнього банку, Білорусії.

В складі української урядової делегації Сергій Парашин, начальник Державного Департаменту - Адміністрація зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення; Олена Кутова, директор Департаменту з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, Ігор Грамоткін, директор Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС", Володимир Холоша, перший заступник начальника Державного Департаменту - Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, Роман Жук, начальник Управління міжнародного співробітництва, а також представники Верховної Ради та науковці.

Прес-служба МНС України

Надруковано «ПЧ» № 9(21) вересень 2005 р.

Запись была опубликована: glavred(ом) Вторник, 13 сентября 2005 г. в 12:38
и размещена в разделе Новини, Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта