?> Французька “Новарка” береться за саркофаг на ЧАЕС | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
25.10.2007, рубрика "Чорнобиль і світ"

Французька "Новарка" береться за саркофаг на ЧАЕС

17 вересня у Києві керівництво Чорнобильської АЕС підписало договір із французьким консорціумом "Новарка", який споруджуватиме нове безпечне укриття над зруйнованим понад два десятиліття тому ядерним реактором.

Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін та представник "Новарки" в Києві П'єр Берже поставили свої підписи на документах. Президент Ющенко та президент ЄБРР Жан Лем'єр були присутніми при підписанні.

Право будувати новий саркофаг французька компанія здобула, перемігши в міжнародному тендері, оголошеному країнами-донорами фонду "Укриття".

Ще при спорудженні об'єкту Укриття одразу після Чорнобильської катастрофи передбачався його тимчасовий статус, і планувалося, що згодом саркофаг над зруйнованим реактором замінять на постійну конструкцію. Але тендер на її проектування, будівництво та введення в експлуатацію було оголошено лише на 18-му році після аварії.

У серпні цього року переможцем конкурсу назвали знаний у світі французький консорціум "Новарка", на чиєму рахунку, зокрема, - будівництво тунелю під Ла-Маншем.

Цього ж літа асамблея донорів Чорнобильського фонду "Укриття" під час свого засідання у Лондоні дала згоду на укладення контракту з фірмою-переможцем на суму майже півмільярда євро.

У фінансуванні проекту беруть участь країни Великої Вісімки, Євросоюзу і сама Україна.

Основною функцією саркофагу фахівці називають забепечення на сто років захисту персоналу ЧАЕС, довкілля та навколишніх мешканців від радіації, а також створення умов для перетворення об'єкта на екологічно безпечну систему.

Згідно з планом, нове укриття матиме форму арки заввишки 100 метрів і завдовжки 50. Воно монтуватиметься неподалік зруйнованого реактора, але на майданчику з нижчим рівнем радіації, і вже в готовому вигляді буде перенесено на старий саркофаг.

Ольга Бурда

Бі-Бі-Сі, Київ

Надруковано «ПЧ» 19-20 (67-68) жовтень 2007

Запись была опубликована: glavred(ом) Четверг, 25 октября 2007 г. в 6:25
и размещена в разделе Чорнобиль і світ.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта