?> Генеральна Асамблея НАІУ | «ПостЧорнобиль»
 
 

«ПостЧорнобиль»

Газета Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86". Всеукраїнський часопис для інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, чорнобилян.
05.03.2005, рубрика "Соціальне партнерство"

Засідання Генеральної Асамблеї НАІУ

11 березня 2005 року в Палаці мистецтв «Український дім» відбулося засідання Генеральної Асамблеї - “Національної Асамблеї інвалідів України” (НАІУ)

НАІУ - це вищий керівний орган Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання “Національна Асамблея інвалідів України” (далі НАІУ), до складу якого входять всеукраїнські та регіональні громадські організації інвалідів України, що об’єднують громадян з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, громадян, які отримали інвалідність під час Великої Вітчизняної війни та під час служби в Збройних силах України та колишнього Союзу, шахтарі-інваліди, афганці, чорнобильці, батьки дітей-інвалідів, інваліди з дитинства, загального захворювання, з психічними розладами, онкохворі, жінки-інваліди, спортсмени-інваліди.

Серед учасників засідання Народний депутат України, голова НАІУ Сушкевич Валерій Михайлович, Директор департаменту у справах інвалідів та людей похилого віку Міністерства праці та соціальної політики України Тарабукіна Ірина Іванівна, фахівці міністерств та відомств, представники громадських організацій інвалідів, підприємств та центрів реабілітації інвалідів.

На засіданні з доповіддю “Діяльність Національної Асамблеї інвалідів України у формуванні та реалізації державної політики щодо соціального захисту та реабілітації інвалідів. Визначення напрямків діяльності НАІУ на 2005 рік. Співпраця НАІУ з Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, міністерствами та відомствами, які працюють у сфері соціального захисту інвалідів” виступив Голова НАІУ, народний депутат України Сушкевич В.М.

Він підкреслив, що в минулому році були підведені підсумки проведеного у нашій державі Року людей з інвалідністю - 2003 на спеціальних Парламентських слуханнях 10 березня 2004 року, в яких активну участь взяли не тільки народні депутати України та повноважні представники центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, але й активісти громадського руху інвалідів, передусім керівники громадських організацій інвалідів – членів НАІУ. За підсумками розгляду питання були прийняті відповідні Рекомендації Парламентських слухань на тему “Про підсумки проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю щодо забезпечення соціальних, економічних, правових і конституційних гарантій у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів”, що затверджені постановою Верховної Ради України № 1690 –ІV.

Протягом 2004 року НАІУ плідно співпрацювала з Комітетом ВР України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів щодо розгляду та вдосконалення чинного законодавства у сфері соціального захисту інвалідів.

Саме ця плідна конструктивна співпраця стала запорукою прийняття Верховною Радою в цілому цілого ряду законопроектів, які спрямовані на підвищення існуючого рівня соціальної захищеності інвалідів в Україні. Зокрема, протягом 2004 року були остаточно прийняті Закони України : “Про внесення змін та доповнень до Житлового кодексу України”, “Про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про внесення змін до Закону України “Про державну соціальну допомогу дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства”, “Про поліпшення матеріального становища інвалідів війни”, “Про внесення змін до статей 19 та 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та інші.

Чимало соціально спрямованих законопроектів, які стосуються інвалідів, за послідовної і аргументованої підтримки їх Комітетом у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, було прийнято Парламентом у першому читанні.

Починаючи з вересня 2004 року В.М. Сушкевич, як Голова НАІУ узагальнюючи пропозиції громадських організацій інвалідів, які входять до складу НАІУ, та його колеги по зазначеному Комітету, доклали немало зусиль для “соціалізації“ поданого Урядом на розгляд Верховної Ради України проекту Державного бюджету України на 2005 рік.

Хоча далеко не всі їх пропозиції були враховані у остаточній редакції Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік”, однак певного збільшення планових обсягів бюджетних видатків по програмах соціального захисту інвалідів вдалось досягнути.

Зокрема:

- на 269 млн. грн.. в порівнянні з Держбюджетом–2004 збільшено видатки на забезпечення інвалідів автотранспортними реабілітаційними засобами і таким чином, якщо інваліди у минулому році отримали лише близько 2 тисяч автомобілів, то в поточному році є можливість закупити для інвалідів за бюджетні кошти майже 20 тисяч машин;

- на 2 млн. грн., в порівнянні з Держбюджетом – 2004 збільшено видатки на забезпечення інвалідів путівками на санаторно-курортне оздоровлення;

- на 17 млн. грн., в порівнянні із 2004 роком збільшено видатки на забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними та реабілітаційними виробами;

- на 12,6 млн. грн., в порівнянні з показниками 2004 року заплановано збільшити видатки на фізкультурно-спортивну реабілітацію інвалідів, підтримку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні.

В той же час, не можна не зазначити, що показники бюджетного фінансування державної підтримки інвалідів, на жаль, все ще не відповідають реальним потребам.

На засіданні Генеральної Асамблеї виступили з доповідями координатори Національної асамблеї інвалідів України, які звітували щодо своєї роботи по реалізації програм:

“Створення в Україні безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення”, “Школа соціально-політичного лідерства для керівників та спеціалістів громадських організацій інвалідів членів НАІУ”, “Сприяння формуванню і розвитку національного руху жінок-інвалідів”, “Через освіту до соціальної інтеграції”, “Підвищення професійного рівня фахівців організацій, що вирішують проблеми неповносправних дітей та їх сімей”, “Сприяння розвитку громадського руху молоді з обмеженими фізичними можливостями в Україні”, “Інформаційне забезпечення діяльності громадських організацій інвалідів - членів НАІУ”.

Протягом минулого року в рамках вищезазначених програм були проведенні чисельні просвітницькі заходи, навчальні семінари, конференції, “круглі столи”, фестивалі, виставки та конкурси. Всього в заходах взяли участь представники понад 430 громадських організацій інвалідів з різних регіонів України.

НАІУ орієнтує свою роботу на співпрацю з новим Президентом України Ющенком Віктором Андрійовичем та новим Урядом на чолі з Прем’єр-міністром України Тимошенко Юлією Володимирівною.

Як показали перші контакти представників НАІУ з діючим Президентом України та головою Уряду, у нової влади є усвідомлення глибини і обсягу проблем інвалідів України, суттєвої обмеженості в правах громадян України з інвалідністю і необхідністю конкретних кроків нової влади в напрямку підтримки соціальної захищеності інвалідів і забезпечення їх прав.

Президент України запропонував голові Підкомітету Верховної Ради України у справах інвалідів, голові НАІУ Сушкевичу Валерію Михайловичу узагальнити пропозиції від громадських організацій інвалідів запропонувати новій влади головні пріоритети у вирішенні проблем інвалідів.

В той же час НАІУ занепокоєна можливістю скорочення видатків у проекті Закону України “Про внесення змін до Державного бюджету України на 2005 рік” на вирішення соціальних проблем інвалідів, а також орієнтацією деяких представників нової влади на ліквідацію передбачених для інвалідів законодавством преференцій, в тому числі для підприємств, організацій.

Головною стратегією роботи НАІУ залишається співпраця з представниками нової влади на всіх рівнях щодо вирішення проблем інвалідів, а також активна участь у формуванні державної політики України щодо підтримки громадян з інвалідністю та забезпечення їх прав.

Під час засідання Генеральної Асамблеї було розглянуто заяви 6 громадських організацій інвалідів про вступ до НАІУ, заслухано звіт контрольно-ревізійної комісії НАІУ “про перевірку фінансової діяльності НАІУ за 2004 рік”, призначено координаторів програм НАІУ.

Засідання Генеральної Асамблеї було завершено відкритим діалогом з представниками Міністерства праці та соціальної політики України щодо подальшої співпраці та можливих змін у сфері соціального захисту інвалідів.

www.naiu.org.ua 

Надруковано «ПЧ» № 3(15) березень 2005

Запись была опубликована: glavred(ом) Суббота, 5 марта 2005 г. в 16:27
и размещена в разделе Соціальне партнерство.
Вы можете следить за ответами к этой публикации через ленту RSS 2.0.
Вы можете оставить ответ или trackback с вашего сайта.

Оставить комментарий

 

Полный анализ сайта